Skocz do zawartości

[przerzutka tylnia] chowana w piastę - regulacja


antonijasny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower miejski i nie wiem jak wyregulować przerzutki, które się chowają w piastę. Nie wiem czy dobrze określam to w słowach, gdyż nie znam fachowego słownictwa, także proszę o poprawę kogoś, kto się lepiej zna i z góry przepraszam za błędy. Przerzutki przy regulacji ręcznej - przy przerzucaniu z przodu mają ewidentnie luz, co objawia się brakiem reakcji z tyłu i ciągle muszę jeździć na jednym biegu. Nie wiem czy należy je wyregulować przy rączce czy z tyłu śrubkami. Jeśli śrubkami to wkręcać czy wykręcać? Czy jeszcze powinienem zwrócić uwagę na coś?

post-127732-1269286988,91_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamiętam to są to przerzutki bębnowe, ale jak się je reguluje to nie wiem:P Ale nie wierzę, że nie było takiego tematu na forum :icon_wink:

 

Uwielbiam posty nic niewnoszące do tematu; ostrzeżenie w nagrodę, forum to nie śmietnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz piastę wielobiegową - przekładnia planetarna.

Śrubka z tyłu służy tylko do zaciśnięcia clickboxa (tego plastikowego ustrojstwa. do którego wchodzi linka)na osi koła.

Przy manetce możesz mieć regulacje naciągu linki.

Wydaje mi się, że problem leży w blokowaniu się gdzieś linki czy sterowania i sprężyna nie ma siły sama zmienić biegu.

 

Proponuję ściągnąć clickboxa,wyciągnąć z osi sterowanie - pręcik, tulejka, przesmarować, sprawdzić czy chodzi bez oporów.

I druga sprawa sprawdź linkę - włóż np. śrubokręt do clickboxa w miejsce osi (na taką blaszkę) i obracaj manetką sprawdzisz w ten sposób czy jest reakcja na ruchy manetki - śrubokręt powinien się przesuwać. Jeśli tu będze problem trzeba będzie zmienić linkę i pancerz

 

seker1995: Bębnowe to mogą być hamulce, nie przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest starsza wersja clickboxa nie ma tam linki tylko drut, tak jak w przerzutkach shimano pisitron. Nie ma tam żadnej regulacji ponieważ cały mechanizm ustalający jest zintegrowany z clickboxem. Czy podczas zmiany biegów manetką czujesz kliknięcia?

 

Nie czuję i nie słyszę żadnego kliknięcia, a już jeździłem na sprawnym rowerze z chowanymi przerzutkami w piastę. Proszę o dalsze wskazówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...