Skocz do zawartości

[szlaki] Krynica Górska na Wielkanoc


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak się szczęśliwie składa, że na Wielkanoc wybieram się z rodziną do Krynicy Górskiej. Oczywiście biorę ze sobą swój ukochany rower. Domyślam, że jest tam wiele ciekawych okolic, ale żadnych nie znam. Jestem przekonany, że wielu z Was jeździło w tamtych okolicach, czy moglibyście mi polecić jakieś fajne szlaki, singletracki, powiedzieć na co uważać, czego się wystrzegać, podsunąć konretne miejsca.

Dla jasności chodz mi o szlaki XC-Author Egoist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie istnieje miejscowość o nazwie "Krynica Górska". Jest natomiast Krynica Zdrój, lub krócej: Krynica.

 

Co zaś do meritum - raczej zapomnij o szlakach stricte górskich, tym bardziej o singletrackach. Wyżej w górach będzie jeszcze mnóstwo śniegu, a niżej nie mniej błota. Chyba, że lubisz brnąć po rozmokłym śniegu z bajkiem na plecach...

 

Spróbować można podjazdu na Jaworzynę Krynicką doliną Czarnego Potoku. To circa about 600 m podjazdu, choć wątpię czy zalegający śnieg "puści". Ale sporo podjazdo-zjazdów po asfaltach się znajdzie na mało ruchliwych drogach: do Tylicza, Mochnaczki, Izb, Banicy, może pętle na Słowację przez przeł. Tylicką... Spróbuj dolinnej drogi do schroniska pod Runkiem ze Szczawnika...

 

A najlepiej - kup mapę okolic Krynicy i sam spróbuj poszukać ciekawych innych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem śnieg powinien już stopnieć do Wielkanocy na większości szlaków. Przypuszczam ze na Jaworzynie troszkę to potrwa zanim stopnieje.

Ja pochodzę z Krynicy i polecił bym wjazd na Jaworzynę jeżeli na szlaku będzie dużo śniegu to można rower wywieźć kolejka ja tak kiedyś robiłem jak miałem lenia. I później na Jaworzynie jest opisanych większość szlaków dokąd one prowadza. Ja osobiście polecił bym zjechać do Słotwin a potem na Tylicz. Z Tylicza na Powroźnik i powrót do K-cy. Życzę miłego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...