Skocz do zawartości

[zalewanie] mleko do opon


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

No i trauma.. przejechałem 20 km po mieście tak na test, ciśnienie w miarę ok ok 3 atm, dojeżdżam do domu i maleńkie szkiełko i pssss pirania przebita, czy zalanie mlekiem uszczelni małą dziurkę? czy kupować nową oponę, jednak teraz dostrzegłem sens w zalewaniu...

Aczkolwiek pierwsza jazda i już przebicie, nie spodziewałem się tego po huthinsonie..

 

No i masz za swoje ;) Jakby Ci Towarzystwo nie mowilo - zalewac...

 

Szacunek...

I.

 

edytka

 

http://www.notubes.com/suport_detailed.php

 

Punkt 4 - 2-3 uncje na opone. czyli 60-90 mililitrow. Polecam ogolnie sie zapoznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kapcie łapałem w lesie podczas przejazdu po gałęziach, po normalnych trasach trudo jest przebić oponę UST.

Tzn? Bo gałęzie to nie jest coś nienormalnego w MTB :D Dlatego trochę dziwne mi się to wydaje, ale skoro jest tak jak piszesz, to np. w takie Beskidy lepiej nie wybierać się na UST bez mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez a ile się zalewa

No Tubes - jeśli opona ma do 2" 60 ml. jeśli powyżej 2" 80 ml , opony DH 90 ml na oponę.

Tzn? Bo gałęzie to nie jest coś nienormalnego w MTB

Nie jest coś nienormalnego, i dlatego po nich jeżdżę ;) Nie wszystkie trasy prowadza po połamanych gałęziach (nie mylić z korzeniami) kapcie akurat łapałem tylko na gałęziach.

Konkluzja - zamiast UST lepiej Tubeless ready + mleko - wychodzi lżej, i opony nie ściągnie przy niskim ciśnieniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Omamo... Jeszcze mi rece sie telepia...

 

Tylne kolo wlasnie lezy na wiadrze i lapie uszczelnienie...

 

Zatem pierwsze ghetto popelnione - jeszcze nie skonczone bo nie wiem czy zlapalo do konca i musze jeszcze poobcinac naddatki detki.

 

Po kolei:

 

Odrecz Alex FD26, detka Kenda BMX 20", opona Bontrager XR4 Team Issue TLR 2.35" i Effetto Caffe Latex Sealant

 

Ciekawostka. Pierwsze uszczelnienie na mydlo poszlo bez problemow. Opona zalapala od 2 czy 3 pompniecia. Wbilem 50PSI aby sie ulozylo, przelalem uszczelniacz do mniejszej butelki, spuscilem powietrze, rozmontowalem kawalek opony - niestety detka bez wykrecanego wnetrza wentyla - zalalem opone, zamontowalem ja z powrotem na fele i sie zaczelo... Ni hu-hu-hu... Nie chcialo zalapac... Machalem jak glupi dobre 15 minut. Kiedy juz bylem mokry jak mysz i zmachany jak wiatrak w czasie sztormu nagle manometr drgnal. Nie wiem co sie stalo ale sie stalo. Znowu wbilem 50PSI i zaczalem telepac kolem. Potelepac, polozyc, potelepac, polozyc... Powtorze jeszcze pare razy a jutro jak bede mial sile zwlec sie z wyrka pojade potestowac.

 

Wlasnie przyszla mi do glowy straszliwa mysl... Czy ja aby w dobra strone zalozylem opone? :icon_wink:

 

 

Szacunek...

I.

 

edytka

 

Ulzylo... Dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

No to pierwsze kilometry nawiniete. Z premedytacja jezdzilem po najbardziej wystajacych kamulach na jakie udalo mi sie trafic. System zdal egzamin na piataka z plusem.

 

Zadnych wyciekow powietrzno/uszczelniaczowych. Cisnienie w okolicy 27PSI bardzo ladnie sie trzyma.

Za tydzien przerobie chyba takze przod :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Ja mam Presty 20". Kendowskie. Ale lepsze sa Schwalbe, bo maja wykrecane wnetrze wentyla i wtedy latwiej wlewac uszczelniacz.

Jak nie trafisz w Polszcze moge prztargac ze soba 2 sztuki z UK i wyslac Ci jak bede 10-tego kwietnia w Kraju-Raju

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia jeszcze nie mam, spróbuję poszukać co nieco tutaj.

Ja z kolei będę służbowo w jukeju jakoś na początku maja, to może wtedy zabiorę ze sobą z powrotem ciut szpeju ;)

 

Dobra, znalazłem te Szwaby...

Teraz jeszcze dwie zagwozdki - 20" czy 24"?? Podejrzewam, że "dwudziestkaczwórka" będzie przyjaźniejsza w nawlekaniu na obręcz.

Czy 2mm węższa obręcz nie będzie problemem - Moje x430 mają 24mm szerokości, a jak między oponę i obręcz mam jeszcze wcisnąć dętkę to może być ciasnawo. Chyba że są jakieś superlightowe kondoniki w takim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Teraz jeszcze dwie zagwozdki - 20" czy 24"?? Podejrzewam, że "dwudziestkaczwórka" będzie przyjaźniejsza w nawlekaniu na obręcz.

Czy 2mm węższa obręcz nie będzie problemem - Moje x430 mają 24mm szerokości, a jak między oponę i obręcz mam jeszcze wcisnąć dętkę to może być ciasnawo.

 

Klaniam,

Ja nie ryzykowalem i wzialem 20-tki, nawlekanie bylo srednio upierdliwe, oczysicie z 24-kami byloby przyjazniej. 24mm na zewnatrz a ile w srodku? Moje FD26 maja 19mm w srodku, ale na filmikach na YT gosciu zakladal taki system na obrecze klasy XC717 czyli waziautkie jak pochwa dziewicy. Nie robilby zatem scen i poprostu sprobowal...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
  • 4 tygodnie później...

Pierwsze koty za płoty. Właśnie skończyłem uszczelniać przednie koło. Ręce mi odpadają od machania pompką. Zestaw na Stan's No Tubes (circa 60 ml.), taśmie izolacyjnej i kondoniku Schwalbe waży 101 g. Jutro zabiorę się za tylne i w drogę. Ciekawe kiedy przebiję... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...