Skocz do zawartości

[siodło xc] C2 Gel Flow czy Prolink Gel Flow


szuwaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko co do wyboru siodla.Chcial bym kupic wygodne siodelko do xc i jazdy do pracy.Max 50km dzinnie.Zastanawiam sie na C2 G/F a Prolink G/F.Wiem ze wybor siodla to kwestia indywidualna ale nie mam mozliwosci zobaczenia tego siodla na zywo, tylko zamowienie internetowe.Ktore wedlug was bedzie bardziej komfortowe ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie i masie na stronie producenta bardziej komfortowe powinno być Prolink. Ja sam używam C2 GF i jest to najbardziej komfortowe siodło jakiego używałem (jakieś stare względnie miękkie, SLR XP, SLR XC GF). U mnie sprawdza się idealnie nawet przy 4h na trenażerze. Swoją drogą wiesz że wolisz siodło z dziurą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie i masie na stronie producenta bardziej komfortowe powinno być Prolink. Ja sam używam C2 GF i jest to najbardziej komfortowe siodło jakiego używałem (jakieś stare względnie miękkie, SLR XP, SLR XC GF). U mnie sprawdza się idealnie nawet przy 4h na trenażerze. Swoją drogą wiesz że wolisz siodło z dziurą?

 

No wlasnie nie wiem czy wole z dziura, zawsze mialem pelne.Myslalem ze z dziura bedzie wygodniejsze, i bedzie mniejszy ucisk na "krok" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię zwykłe nie uciskało w krocze powodując dyskomfort to bym szukał bez dziury. Z dziurą jest większy nacisk na kości kulszowe i w tym miejscu możne być problem względem normalnego. Przykładowo na SLR XC GF przy długich jazdach (ponad 3h) dzień po dniu obciera mi skórę na kościach kulszowych, ale nie mam problemów z uciskiem krocza. SLR XP było bardziej łaskawe w rejonie kości, ale powodowało lekki dyskomfort w kroczu. Próbowałem też pochylać siodło, ale wtedy czułem się jakbym spadał i ręce były obciążone. Dla mnie C2 GF nie uciska krocza, jest miększe od SLR XC GF i nie męczy rejonów kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś wiedzę praktyczną na temat Selle Italia Shiver? Mam już jedno siodło tej firmy model Max Flite GF i jest dość wygodne, a jeżdżę na nim tylko po szosie i na slickach. Shiver`a planuję do enduro/AM, kuszą wzmacniane boki, a waga nie ma aż takiego znaczenia. Tylko pytanie o wygodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...