Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, lepszy rydz niż nic, ale jak ktoś ma pieniądze to lepiej kupić dobry droższy sprawdzony kask, który w razie pęknięcia nie uszkodzi nam głowy i ją ochroni (tak było z jednym z modeli szanowanej firmy, która oczywiście od razu podjęła decyzję o darmowej wymianie na modele bez tej wady, w przypadku tanich kasków nawet jeśli coś im w produkcji nie pójdzie to nie mamy na to szans aby ktokolwiek chociaż poinformował nas o wadzie.)

Edytowane przez iza121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze kask Casco Viper MX

 

Mam taki kask od lat i nie wyobrażam sobie innego - Casco Viper Test. Viper jest bardzo solidy a możliwość dopięcia szczęki to nieoceniona rzecz w czasie jazdy w górach. Na co dzień jeżdżę bez szczęki :)

Na stronie producenta ten kask kosztuje 100 € więc polską cenę proponuje po prostu olać. Kiedyś kupowałem wyściółkę do kasku bezpośrednio w fabryce i nie było problemu więc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dzis pochodzilem troche po sklepach i niestety nic co by mi pasowalo nie znalazlem. Wybor juz marny chyba w zwiazku ze zblizajaca sie zima i chyba bede zmuszony kupic moj pierwszy kask przez internet. Stad moje pytanie- Jak to jest z rozmiarowka roznych producentow??? Jest to jakos normowane? Z dzisiejszych przymiarek roznych kaskow wyszlo mi, ze moj rozmiar to 63. Czy moze lepiej nie ryzykowac i czekac az do wiosny kiedy wybor bedzie wiekszy?

Z gory dzieki za pomoc.

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nigdy nie jeździłem w kasku, przez wiele lat nie miałem poważnych sytuacji, także w tym roku przejechałem 10 tys. km bez przygód. Aż do czasu: dwa tygodnie

temu przejeżdżałem przez wioskę i przy sporej (około 40 km/h) centralnie pod koło wbiegła mi kura. Została przecięta na pół, a ja mocno straciłem równowagę

i przez dobrych kilkadziesiąt metrów ostro walczyłem, żeby nie upaść. Dosłownie cudem się wybroniłem. To było pierwsze ostrzeżenie.

Dzisiaj jechałem dosyć szybko, było ślisko i znajdowałem się na zakręcie. W takiej sytuacji zaatakował mnie jakiś rozszalały duży pies. Pierwszy raz w życiu nie

miałem najmniejszych wątpliwości, że chce mnie ugryźć. Finał był taki, że zaliczyłem konkretny upadek i uderzyłem głową w asfalt. Mam mocno pościeraną i spuchniętą twarz, mocno rozbity łuk brwiowy (chyba -nie jestem pewien- wbiła mi się oprawka od okularów). To było ostrzeżenie drugie.

Zdecydowałem, że kupię kask. Ponieważ mam szczupłą twarz szukam takiego, który by pasował do tego rodzaju fizjonomii.

Czy możecie coś doradzić? Raczej kierowałbym się w stronę uznanych producentów.

Podoba mi się np. taki http://www.centrumrowerowe.pl/012051/Bell_Sequence_czarny_matowy_r_M_55-59_cm/Produkt.aspx

tylko nie wiem czy będzie pasować do szczupłej twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dość poważnie w związku z "dojrzeniem" do kasku i planowanymi dłuższymi wyprawami w przyszłym sezonie nad kupnem kasku. W związku z promocją w pewnym sklepie internetowym (125zł z wysyłką) za Giro Rift mój wybór padł chyba na niego. Zakup przez internet, więc bez szans na przymiarkę. Rozmiar "uniwersalny" 54-61cm (łeb 56-57cm), a i tak zapięcie jest regulowane. Mam parę pytań co do tego.

1. Czy można gdzieś przymierzyć w Katowicach ten kask?

2. Czy ktoś kto kupował bez przymiarki zawiódł się?

3. Co może być nie tak w nieprzymierzanym kasku?

Ogólnie chcę kask do 130 max 140zł (mam jeszcze parę wydatków) i chcę dorwać go jeszcze przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też planuje zakup kasku i mam już paru kandydatów. Oto oni:

 

1) MET Forte ( http://allegro.pl/kask-met-forte-z-259-zl-www-rower-com-pl-i1983288242.html )

2) BELL Delirium ( http://allegro.pl/kask-bell-delirium-red-black-m-l-59-62-lublin-i1974926338.html)

3) AUTOR Airwey ( http://allegro.pl/kask-mtb-author-airway-58-62-rewelacja-krajek-i1967484792.html )

4) KELLYS Buck ( http://allegro.pl/kask-kellys-buck-m-l-58-62cm-red-i1934009036.html )

 

Czy ktoś z was w którymś z nich śmiga? Może macie jakieś opinie albo inne propozycje do 250 zł.

Kask będzie stosowany głownie do jazdy po mieście(szosa) i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja planuje kupić sobie na dniach BELL Delirium- wydaje sie byc porządny.

 

Tylko nie wiem czy jest sens teraz kupowac model z 2011 na przecenie czy lepiej poczekac na nówke 2012. Wiadomo ze bedzie drozej, ale kask jest raczje nowiutki, a taki co przeleżał w magazynie rok juz ma ten rok w plecy, toteż biorąc pod uwagę bełkot producentów ze kask powinno sie zmieniać co 3 lata bo in-mold sie rypie, decyzja jest trudna.

 

Pewnie i tak go kupie bo cena ważniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony chciałbym polecić kask Brenda Iguana - http://allegro.pl/kask-rowerowy-brenda-iguana-matczarny-srebrny-l-xl-i1946576637.html. Cena niska, lekki, wygodny i co ważne, dobrze pasuje na szczupłą twarz. Długo szukałem kasku, w którym nie wyglądam jak ufok i znalazłem właśnie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Plusy kasku Bell Delirium

- całkiem wydajna wentylacja ( o wyjątkach poniżej)

- wygodny

- dosyć głęboko "siedzi" na głowie w porównaniu np. z kaskami METa

- w miarę wygodny system regulacji

- przemyślana pozycja daszku

- wymienne wkładki

- jest bardzo dobrze dopasowany

- cichy ( małe opory powietrza)

 

Minusy w/w kasku

- brak ruchomego daszku/daszka

- głęboko "siedzi " na głowie- trochę to irytujące przy mocno pochylonej pozycji ( system regulacji trochę uwiera w szyję)

- przy dużej wilgotności i jeździe z małą prędkością wentylacja i wkładki " nie wyrabiają" - w sumie dwa lub trzy razy w tym roku pot kapał mi na oczy

- przód kasku jest dosyć nisko poprowadzony ,co może przeszkadzać z "wysokimi" okularami

- brak zaczepu w środkowej części daszka- przy silniejszym wietrze daszek wibruje

Podsumowując- całkiem udana konstrukcja z niewielkimi wadami, które nie wszystkim będą przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem Kellys Rebusa ale pękł przy glebie na asfalt, uderzyłem nim bokiem, teraz posiadam Bucka i jak na razie nic się nie dzieje. Wygodne, z siatką przeciwko owadom bo również miałem nieprzyjemną sytuacje z pszczołą. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D Znalazłam kilka kasków, które mnie interesują i zastanawiam się który będzie najlepszy i czym się różnią:)

- Author Snap

- Author Skiff

- Autohor Wind

- Author Rocca

- Bell Avanti

 

Stwierdziłam, że wydać mogę tak max 120 zł :)

przymierzę sobie w sklepie w Poznaniu:)

 

Ale mniej więcej, który najlepszy, a może coś innego proponujecie itp, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...