Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj kupiłem Bella Venture. Pierwsze wrazenie super. Pierwsza jazda w kasku, super. Ogolnie super :) cena 179zł.

Jak wentylacja ??

A tyen system zapinania nie ma z nim problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem w nim raptem 20km. System zapinania jest ok, oczywiscie trzeba paski wyregulowac pod swoja rzuchwę :). Wentylacja działa, wieje mi po czaszce. Jak na razie nic więcej nie mogę o nim powiedzieć bo za mało w nim kilometrów pokonałem.

Edytowane przez Ulf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasku Bell Venture.

 

Troszke w nim juz pośmigałem. Mam dziwne wrażenie ze jestem mutantem i pocę się tylko przez głowę, można powiedzieć że tak 75% potu wylewa się przez mój czerep :P (może to wina słabej kondycji :P). Jak na mój gust system wentylacji działa, aczkolwiek dużo potu wsiąka w gąbeczki w kasku.

 

Jeśli chodzi o wygodę, to na moim łbie kask leży doskonale. Po odpowiednim wyregulowaniu pasków nie zsuwa się na oczy :D . Jednym słowem jestem zadowolony.

 

Najbardziej zgrzewałem z instrukcji do kasku. Trzy zdania są poprostu zwalające z nóg. Autorom przyświeca idea szerzenia czarnego humoru, co mnie bynajmniej nie przeszkadza, gdyż w takim gustuje :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniłem wartość kasku podczas OTB w krzaki, kask się lekko pościerał ale skorupa jest cała. Głowa bez kasku była by dość mocno rozcięta więc ciesze się że jak jade mam go na głowie :D A instrukcja kasków Giro i Bell jest rozbrajająca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie ze jestem mutantem i pocę się tylko przez głowę, można powiedzieć że tak 75% potu wylewa się przez mój czerep :P (może to wina słabej kondycji :P).

 

Nie mutantem a człowiekiem, a ludzie większość ciepła tracą "przez czerep" B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w pink sporcie i obczaiłem kaski K2 ; jest to bardzo dobra firma produkująca deski snowbordowe i kaski do sportów śnieznych :] ale kask na rower był ekstra leżał mi lepiej niż uvexy i mety a kosztował tylko 89zł nie ma fotki w necie alternatywą jest lazer traxx z allegro po tej samej cenie ponoć o połowe taniej niż zwykle ale nie mam go gdzie przymierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem na etapie kupowania kasku i mam dwa kaski do wyboru w podobnej cenie nie wiem który wybrac chodzi mi przedewszystkim o parametry który z nich jest lepszy- Met Anaxagore 2 czy Giro Targa Zgóry Dziękuje za Pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne forum;) Trochę czasu minie zanim przeczytam wszystkie interesujące wątki,bo forum jest imponujace i jest co czytać;)Na wstępie witam wszystkich i może się przedstawię...mam na imię Patryk(Kogut; )...To tyle:P Wracając do tematu...

 

Kask to święta rzecz!Nigdy nie jeździjcie bez kasku,nie warto!Miałem ostatnio"małą" glebę(wprawdzie na torze i to jest w miare normalne,a kask jest obowiązkiem,ale...)...gdyby nie kask-ładnie roztrzaskał bym sobię dynię o beton przy około 40-50km/h...heh...jak już mówiłem niby było to na torze,ale na ulicy czasami czekają na nas jeszcze większe niebezpieczeństwa(krawężniki,samochody itp...)A tłumaczenie,że kask śmiesznie wygląda czy coś w tym stylu...w żadnym razie,dobrze dobrany kask tylko doda nam "rasowego"wyglądu;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to polecam kaski które mają siatke na owady ( miałem wcześniej uvexa z siatka ) .kupiłem met-a i jest masakra ciągle wyciągam jakieś swiństwo z głowy. Uwaga Met jest jakiś mały mam rozmiar L i pasuje tak na styk a na zimę bede musiał przeprosić starego uvexa żeby ubrać kominiarkę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze swoja refleksje o moim zakupie - kasa nigdy niesmierdzialem - kiedys kupilem kask za 50 zeta - garnek straszny, praktycznie zero regulacji, ale mimo ze zawsze mialem ciagoty zeby jezdzic "bezpiecznie" czyli w kasku to byl straszny garnek i rzadko uzywalem. Jak na polaka przystalo wszystko zmienilo sie w kwietniu tego roku - niby zwykla przejazdzka zeby sie rozruszac a tu po moze 500 m od chaty pofrunolem niczym w sesnacyjnych filmach klasy B po kopie z pol obrotu wiecie kogo. Jako ze kasy nie za duzo mialem w zasadzie do wyboru jedynie kask do 150 zeta.

W zasadzie dla mnie wchodzily w gre tylko nowki (takie juz zboczenie) wiec pierwszy lepszy sklep i mina zrzedla: Authory Basic 70, Reflex 95, Aero 150, ewentualnie byly jeszcze najtansze METy ot Crackerjack , od biedy i szosowy Sfero - kolo 150. Niestety przymierzany Lazer Revolution - to juz conajmniej 200 zeta.

I tak przegladajac neta wszedlem na Ebay'a. No i zaryzykowalem - licytowalem kask firmy w zasadzie w polsce nie znanej (Ale poczytalem troche o firmie - kaski nie tylko rowerowe to glowne ich zajecie http://www.ked-helmsysteme.de/?loc=produkt...&id=4〈=en ), ryzykowalem wiele - aukcja zagraniczna, przesylka tez problematyczna (jak sie okazalo moj listonosz gapa), trwalo to z miesiac no i brak jakiejkolwiek gwarancji. Ale mysle ze warto bylo za 115 zeta (razem z przesylka) - mam cos takiego:

http://i20.ebayimg.com/05/i/06/ea/38/58_1_b.JPG

Z ciekawosci szukalem czy takie cos sprzedaje sie woogle w polsce i nawet znalazlem:

http://www.sportzakupy.pl/szczegoly_produk...8,156,156,1.htm

Licytowalem sie, przebulilem nawet i moze nie mam zastosowanego inmolda, nie ma daszka (ktory jak dla mnie zbyteczny) i ze model zeszloroczny ale po 100 km wietrzenie bomba siatka sie swietnie sprawdza w otworach a wentylacja taka ze w zasadzie to mnie przewiewa ;-)

Jezeli macie mozliwosc taniej wplaty na konta zagraniczne, lubicie troche zaryzykowac itp warto sprobowac -Ja jezeli nie daj Boze rozwale w niezaplanowanym crashtescie tego kupie taki sam nastepny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a do mnie dotarł w końcu kask Met Duello w kolorze niebieskim. Elegancko wygląda, ma siatkę przeciw owadom, łatwo się wszytsko reguluje. Przed zakupem przymierzałem go w Rojaxie w Tarnobrzegu, ale bałem się że jak dłużej będę go nosić to zacznie uwierać. Dzisiaj siedziałem w nim z pół godziny i na razie nic sie nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem uvexa z siatką i za nim tęsknie , garnek straszny ale miał siatke . Teraz mam met 5th element i wszystko jest ok oprócz oczywiście braku siatki natomiast jeśli chodzi o wentylacje to super (29 otwrów wnetylacyjnych) głowa prawie sie nie poci . Na zimę wróce jednak do uvexa bo pod meta mi nie wchodzi czapeczka atexowa a rozmiar to L czyli największy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...