Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tych dwóch bym przede wszystkim wybrała ten wygodniejszy, potem ten o którym lepiej piszą w testach. Jeśli wygoda i testy byłyby porównywalne to pewnie wzięłabym Mythosa, ale to dlatego, że ma rozmieszczenie otworów podobne do mojej Xenovy, a tą już znam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MythOS'a 2.0 (malowanie dokładnie takie jak w drugim linku) posiadam od roku, kupiony w GoSport za 239pln'ów. Co mogę o nim powiedzieć, chyba jest dość mocno uniwersalny, bo już kilku znajomych miało go na głowie i o dziwo mimo różnych rozmiarów, pasował każdemu :P oczywiśćie niezbędna była regulacja kółkiem, ale na sam kształt i dopasowanie nie narzekał nikt. Lekki, wygodny, co do powłoki, to rzeczywiście trochę lakier się rysuje, ale nie należę do tych, co w lesie podczas przerwy moszczą z mchu miejsce na położenie kasku :P Generalnie to mocno polecam, ale poszukałbym lepszej ceny. I jeszcze jedno - podczas upałów nie narzekam na wentylację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie, od jakich cen zaczynają się kaski których "nie czuć na głowie" i oczywiście z w miarę sporą liczbą otworów? Kiedyś przejechałem się w pożyczonym kasku scotta, po czym po drodze chciałem się podrapac po głowie, bo był tak lekki, za zapomniałem że tam w ogóle jest... Mam taki lidlowy ale mi nie odpowiada, wolałbym więcej otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się lidlowe nowe sprawują, ja mam taki sprzed 2 lat, jednak teraz mogę zainwestować więcej.

 

A o jakich konkretnych modelach 4f mówisz? Raczej będę kupował w sklepie stacjonarnym po przymierzeniu, więc zależy jak z dostępnością.

 

I jeszcze jedno pytanie, jak to jest z daszkami w kaskach mtb, przydaje to się? Strasznie to praktyczne czy można odczepic jak mi się nie podobają? :P

 

P.S Wiecie może które sklepy rowerowe w Lublinie oferują duży wybór kasków?

Edytowane przez Terrqge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu nowego kasku, gdyż mój obecny nie bardzo spełnia moje oczekiwania - jest to budżetowy model, raczej wątpliwej jakości etc. Rozpocząłem poszukiwania i, jak to zwykle bywa, zostałem zalany mnogością i różnością ofert. Zdołałem jednak wreszcie wyłuskać kilka interesujących mnie modeli. Mianowicie, zastanawiam się w tej chwili nad zakupem jednego spośród trzech kasków tzn. Giro Savant, Met Estro bądź Bell Array. Zaznaczam, że jeżdżę głownie MTB, jednakowoż, ze względu na prezencję, preferuję kaski szosowe (daszek jest dla mnie nieistotny). Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z w/w modelami i jest mi w stanie cokolwiek poradzić? A może macie jakieś inne propozycje? Mój budżet to maksymalnie 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo złą głowę do wyboru kasków. Jest duża ale nie ogromna, za to bardzo szeroka. Co wejdę do sklepu to okazuje się że nic na mnie nie pasuje, albo ew. jeden model.

Pasowały na mnie do tej pory Giro Bishop UXL, Met Crossover XL i jakiś Bell, ale ten Bell ustępuje jakością Giro i Metowi.

 

Teraz, który byłby lepszy Giro Bishop czy Met Crossover?

 

Chodzi mi o lepszą wentylację i lepszą trwałość.

 

W Giro bardziej mi się podoba zapięcie pod brodą bo oprócz regulacji paskiem można regulować właśnie samym zapięciem i przed zjazdem wystarczy cyk i jest ciasno.

 

Jeszcze w mieście mam Martes Sport - warto tam zajrzeć za kaskiem?

 

Czy któraś z firm jeszcze ma program wymiany kasku za pół ceny? Bo sprzedawcy mi mówią, że nie.

 

Niestety nigdzie u mnie nie ma Uvex ani Rudy Project do przymiarki.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy któraś z firm jeszcze ma program wymiany kasku za pół ceny?

 

MET ma program wymiany kasku uszkodzonego w wypadku ... nie znam detali ... dystrybutor ma tylko taką wzmiankę na swojej www ...

 

http://velo.pl/informacje/crash-replacement

 

O detale warto dopytać.

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie właściciel sklepu autoryzowanego Authora w którym mierzyłem Met'a twierdzi, że nic takiego nie ma jak wymiana powypadkowa z 50% zwrotem, ale mu nie dowierzałem. W ogóle jest on nastawiony na sprzedaż za wszelką cenę i wszystko zachwala. Wolę konkurencyjny sklep, w którym nikt mi nic nie wciska na siłę, jak byłem po siodełko to powiedział żebym jeszcze nie kupował tylko popróbował różne ustawienia.

Tyle off topu.

 

Ale kurcze chyba ten Giro bardziej mi odpowiada. Jakiś taki głębszy jest i bardziej do głowy przylega.

 

Poza tym ta wymiana kasku jest tylko przez 2 lata od daty zakupu.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

W przypadku Giro i Bell mamy 3 lata na wymianę:

http://www.shimano-polska.com/publish/content/global_cycle/pl/pl/index/merken/giro/crash_replacement.html

 

Met 2 lata: http://velo.pl/informacje/crash-replacement

 

Alpina ma chyba 1 rok na wymianę, oficjalnej informacji producenta nie znalazłem:

http://www.esimports.co.nz/brand/alpina/

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy miałem kask na głowie. Co najlepsze nigdy w nim nie jeździłem. A rowerem jeżdżę naprawdę dużo... i szybko. Zazwyczaj poruszam się w terenie, z dala od od betonu i asfaltu...

Tak, tak, wiem to niebezpieczne, a jak mi się coś stanie, jak się przewrócę - TO CO WTEDY?! wstanę i pojadę dalej :)

...Pozdrawiam wszystkich tych co jeżdżą w hełmach (znaczy się w kaskach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ma tak twardą czaszkę że nawet rzeczowe argumenty do niej nie trafiają ... więc po co mu kask :)

Stawiam że nigdy nie był w sytuacji kryzysowej więc nawet nie wyobraża sobie tego że kask mu może pomóc ...

 

@@wdwdr, życzę ci z całego serca żeby było ci dane wstać po każdej glebie i pojechać dalej ... gwarantuje ci też że każdy kamień więcej zniesie niż twoja głowa ...

 

Pozro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...