Skocz do zawartości

[Pedały i buty] SPD do maratonów MTB


mariiusz90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wybraniem pedałów i butów SPD... Maja słuzyc do maratonów MTB typu skandia.

Mam do wydania okolo 350 zł no max 400.

Prosił bym aby ktos sie wypowiedzial o kilku modelach w roznych przedziałach cenowych czym sie beda roznic. I jakas rada ktore beda najlepsze w stosunku Cena/Jakosc.

Na co patrzec przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Shimano to: M076/M086/M122 + m520/m540

M076 około 230zł - 3 rzepy

M086 około 260zł - 2 rzepy + klamra(lepiej trzyma noge)

M122 około 235zł - 3 rzepy lepszy protektor

minusy: brak możliwości wkręcenia "kołków"

 

m520 około 75zł

m540 około 125zł - nie łapią tak szybo luzów jak m520

 

Ja bym brał M112(w super cenie są teraz katalogowo 310zł) + m540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybrałbym model który ma klamrę zamiast 3 rzepa

Pedały m540 są trewelacyne i do ich serwisowania nie potrzeba zadnych nietypowych narzedzi (m520)

 

Niestety w tym przedziale cenowym nie da się znaleźć butów z kolcami a szkoda bo kolce bardzo by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec Sport MTB + M540. Idealny zestaw i mieścisz się w 400zł. Buty mają 3 rzepy, możliwość założenia kolców i z opinii posiadaczy wnoszę, że są wygodne.

Co do klamry w tańszych butach, to czasem może sprawiać problemy w błocie. Rzep jest w zasadzie bezawaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzep jest w zasadzie bezawaryjny.

 

W zasadzie :D . Posiadałem już 2 pary butów SH, w których najczęściej używane rzepy czyli 1 i 2 nie trzymały nogi tak jak powinny. Po prostu rzepy po sezonie się już do siebie nie kleiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupno 1-szych SPD i takie "cóś" na allegro wypatrzyłem

http://allegro.pl/item946510039_buty_mtb_shimano_sh_m122_p_pedaly_pd_m520_325pl.html

co sądzicie? czy to dobra cena? rozmiar dobierać wg rozmiaru butów jakie nosze czy isc do sklepu rowerowego poprzymierzac ten model, wybrac pasujący rozmiar i taki zamówić???!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena o 15zł większa niż byś osobno kupował ale za to 1 przesyłka więc można brać.

Idz do sklepu przymierz ten sam model i dopiero wtedy zamów, shimano ma zawyżoną rozmiarówke mnie więcej 1 rozmiar większy niz normalne buty musisz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrzymający rzep jest słabym argumentem, bo szewc wymieni za grosze. Po dwóch latach to chyba można wyłozyc te kilka złotych? Z wymianą klamry już jest większy problem...

Inna sprawa że klamrą szybciej można przyciągnąć, poprawić trzymanie, choć dla mnie w porównaniu do rzepa kolosalnej różnicy nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co do tych kolców? bo pedały juz pewne kupie te M540. Kolce maja jakies kolosalne znaczenie? to znaczy wiekszy komfort jazdy, poprawia sie osiagi o iles % pewniejsze trzymanie i jaka roznica ? i oczywiscie jakies przyklady ... pozdrower ; ]

 

Aha... i jak z servisem? tych pedałow? M540? choc juz slyszalem o bezawaryjnosci...NO a buty? jak szybko sie zuzywaja? jakies klucze do nich trzeba wozic? i co z tymi terminami KOLCE? KORKI? BLOKI SPD? aha czy jest jakies alternatywne rozwiaznie pedałow spd? tak samo dobrych jak te M540 z takimi normalnymi aby ktos mogl bez butow jezdzic pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...