Skocz do zawartości

[Korba] Jakieś wymiary.


Picia87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnie znając Modów temat zaraz wyląduje w śmietniku ale może ktoś odpowie. Od kilku dni szukam danych dotyczących rowerów. Chcę zamodelować sobie rowerek w 3D ale do tego potrzeba wymiarów wszytskiego. Znalazłem wymiary ogólne ram ale to za mało:/ Piszę w temacie korby ponieważ od korby chciałem zacząć taki kaprys :thumbsup: Możecie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wszystkiego :/ wiem że sporo tego jest, przekopałem już neta i nic nie znalazłem bo nie wiem gdzie szukać. Jeśli chodzi o ramie to wymiary takie jak szerokosć, długość, grubość, wielkość przestrzeni w np Hollow Schimano. Pożniej grubość blatów rozstaw śrub wysokość i średnicę otworów na śruby itp. Jest tego od groma więc może jak ktoś ma przypadkiem jakąś dokumentację techniczną jakiś elementów roweru i by się podzielił byłbym wdzięczny. Mógłbym sam pomierzyć co chcę ale nie mam aktualnie roweru we Wrocku a tu studiuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skoro potrzepujesz wszystkiego proponuje iść do najbliższego sklepu z aparatem strzelić trochę fotek w rożnych rzutach , suwmiarka, kartka i jedziemy. Po "kilku" wizytach będziesz miał większość potrzebnych wymiarów.

 

Na necie raczej az tak szczegółowych informacji nie znajdziesz. A jak masz swój rowerj to pomierz swoj.

 

Tereaz pytanie czy bedzisz go rysował czy modelował bo to róznica :D Do modelowania przydało by sie "blu printy" porobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę modelował go w Inventorze 2009 :whistling: Takie fajne Autodesku, miałem 2 semestry więc dam radę tylko że samemu jak narzucę wymiary to wyjdzie nierealne a może w przyszłości w jakiejś magisterce to wykorzystam :P bo już jeden z prowadzących coś takiego napomknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja ci bym radził tak: Wymyśl jaki chcesz rower, czyli jaka rama - konkretny model, później jaki byś widział osprzęt, czyli od widelca po kasetę.

 

Jak juz wymyślisz cały rower to wypadało by zacząć szukać części najlepiej po sklepach. Podejść poprosić np o kasetę, sprzedawca poda, ty sobie pooglądasz, obmacasz, porobisz fotki czy pomierzysz :)

 

Druga opcja to celować w juz złozony rower i nim sie zająć.

Mozesz tez złożyć futurystyczną własną wizję i przedstawić tu na forum, jest taki temat jak modelowanie 3d.

http://www.forumrowerowe.org/topic/47466-model-3d-czesci-rowerower-modelowane-w-3d/

 

Jak masz czas i chęci możesz robić wszystko naraz B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...