Skocz do zawartości

[rower] sc superlight


domeyko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po wielu latach jazdy na szosie i HT dałem sie namówić na FS.Na początku był używany

Heckler(z 2004).4 lata z jednym zawiasem, który dawał rade w różnych sytuacjach. Od

maratonów po ekstremalne wycieczki. Zamiłowanie do 1 zawiasu pozostało. Obecny SC

Superlight powstawał 2 lata. Obecna konfiguracja dla mnie jest optymalna, ale jeżeli

drodzy forumowicze mają jakieś uwagi czy sugestie zmian będę zobowiązany ;)

Zestaw, na ktorym jeżdżę wygląda następująco:

 

(Rogi) .......................pro xcr aluminium 7005

(Hamulec przedni) ............xtr tarcza 160

(Hamulec tylny) ..............xtr tarcza 160

(Pancerze i linki) ...........xtr

(Kaseta 9) ...................xtr

(Lancuch) ....................dura ace

(Korby) ......................xt hol II 175mm

(Przerzutka przednia) ........xtr

(Przerzutka tylna)............xtr

(Widelec) ....................reba race

(Damper) .....................Fox RP23

(Rama) .......................SC Superlight xl

(Gripy) ......................pro

(Kierownica) .................pro xc-os

(Stery) ......................accent

(Pedaly) .....................crank mallet c

(Siodlo) .....................fizik Nissene

(Sztyca) .....................thompson elite

(Zacisk sztycy) ..............w masie ramy

(Manetki) ....................xtr dual control

(Zaciski kol) ................mavic

(Mostek) .....................cannondale fire 130mm

(Opona przednia) .............michelin dry2 ust/michelin mud ust

(Opona tylna) ................michelin dry2/michelin mud

(Kolo rzednie)................mavic crosmaxx xl ust

(Kolo tylne) .................mavic crosmaxx xl ust

(Kolor).......................czarny

 

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do komentowania :(

 

Przed zalozeniem tematu zapoznaj sie z regulaminem forum pkt 2b, poprawiony 1415chris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie podajesz wag to nie pisz "w masie ramy" - skupiles sie na rozpisce uwzgledniajac marki ;)

sugestie i uwagi mozna poczynic jesli podasz np swoja wage i to czego ewentualnie sobie zyczysz i czy jeszcze do czegos z tym rowerem zmierzasz, poza jezdzeniem oczywiscie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki umieszczę jutro. Wagi również, tylko muszę poszperać w sieci. Rower był budowany z założeniem, że ma być sztywny i wytrzymały. Tobo > "w masie ramy" pozostało przez moją nieuwagę > taki paproch;)> wybacz. Rower w założeniu miał być uniwersalny, wygodny i niezawodny. Nie jestem ani znawcą ani miłośnikiem poszczególnych marek. Ze względu na wzrost 192 i wagę 83 najważniesze (dla mnie) były odpowiednio duża rama z damperem z blokadą, amor i koła. Chciałbym na nim w tym roku pojeździć w maratonach na dystansie giga. Pytanie > czy obniżanie wagi ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga jest ważna, szczególnie na kołach - ja tu widzę niezłe kowadła ;)

 

Jeździsz z mleczkiem, czy z samym powietrzem w oponach?

 

 

aaa, taka długaśna ramka i do tego most 130mm, jak Ci się na tym śmiga? Sztyca z setbackiem? Dla mnie chyba to jeszcze byłoby za krótko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, koła są mocne i swoje ważą. Na treningi są ok. Nic przy nich jeszcze nie robiłem. Nie mam pomysłu na koła startowe, które byłyby odpowiednie do mojej wagi. Im więcej czytam na ten temat, tym mniej wiem :icon_wink: Jeżdżę z mleczkiem - żadnych kapci. Jestem wysoki, dolicz do tego stopę w rozmiarze 50 (yeti) i długie ramiona i dłonie i będziesz miał uzasadnienie dla mostu 130mm. Sorki > nie wiem co to jest seatback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie siodła przesunięte do tyłu względem samej rurki :icon_wink: (zwane też offsetem)

 

Sam mam 195cm więc wiem co to wielkość ;) Współczuję stopy 50, ja przy 47 miałem problemy ze znalezieniem fajnych butów...

 

 

Koła, wystarczy, że zbudujesz je ze sprawdzonych elementów i sukces murowany...potrzeba tylko kasy i chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskov17 > dzięki za wyjaśnienie > to nie offset.

 

Obiecane wagi komponentów.

 

Rogi: pro xcr aluminium 7005 > 65g

Hamulec przód zacisk, klamka, przewody: xtr dual control disc > 390g

Hamulec tylny zacisk, klamka, przewody ..xtr dual control disc > 394g

Tarcza przód i tył:aps + xt > 290g

Pancerze i linki przerzutek: xtr

Kaseta 11-32: xtr > 224g

Lancuch: dura ace cn 7801 > 278g

Korby: xt hol II 175mm > 869g

Przerzutka przednia: xtr fd-m971 > 148g

Przerzutka tylna: xtr m970 > 197g

Widelec: reba race > 1630g

Rama +Damper: SC Superlight xl + fox RP23 > 2435g

Gripy: pro > 98g

Kierownica: pro xc-os >177g

Stery: accent > 90g

Pedaly: crank mallet c > 540g

Siodlo: fizik Nissene > 306g

Sztyca: thompson elite 30,9 350mm > 262g

Zacisk sztycy: w masie ramy

Mostek: cannondale fire 130mm > 150g

Opona przednia: michelin mud ust > 760g

Opona tylna: michelin mud ust > 760g

mleczko 2 x 100ml: > 200g

Kolo przednie: mavic crosmaxx xl ust > 994g

Kolo tylne: mavic crosmaxx xl ust > 1102g

Kolor.......................czarny

 

Waga z podliczonych komponentow to: 12 359g

Do tego waga linek i pancerzy od przerzutek,koszyk, brud i powietrze :icon_wink:. W sumie ok.

 

13 kg. Czy o czymś zapomniałem? Mogłem sie gdzies pomylić, bo wagi brałem z netu.

Będę zobowiązany za korekty i wskazanie nieścisłości. Jutro wrzucę foty. Pozdrawiam

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dość lekkiej ramie i widelcu to wynik w rejonie 13kg jest raczej mało imponujący. Chyba to "zasługa" kół. Waga zestawu koło/opona/mleczko pasuje raczej do ciężkawego roweru AM/Enduro. Również pedały mocno odstają. Wiem, że to trochę kwestia gustu, ale ja np. zrezygnowawszy z połączenia platformy z pedałem zatrzaskowym (miałem sh-no DX) nie odczułem jakoś braku podparcia, a rower schudł o ponad 200g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dość lekkiej ramie i widelcu to wynik w rejonie 13kg jest raczej mało imponujący. Chyba to "zasługa" kół. Waga zestawu koło/opona/mleczko pasuje raczej do ciężkawego roweru AM/Enduro. Również pedały mocno odstają. Wiem, że to trochę kwestia gustu, ale ja np. zrezygnowawszy z połączenia platformy z pedałem zatrzaskowym (miałem sh-no DX) nie odczułem jakoś braku podparcia, a rower schudł o ponad 200g.

Bardzo lubię swoje koła ( 3 lata bez serwisu i jest ok) , ale masz rację > są pancerne > dlatego chciałbym na sezon złożyć coś lżejszego > ale nie wiem co byłoby odpowiednie do mojej wagi i przeznaczenia (maratony giga). Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej i żeby były ust. Jeżeli chodzi o pedały, to na wiosnę zakładam cranki sl.

 

Fotki ? I rozpiska bardziej rozbudowana z uwzględnieniem wag ;)

Fotki zestawu :( > http://picasaweb.google.com/101213868555870565097/Sc#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...