Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] do 800 zł.


Gość GHUL

Pytanie

Witam!

Szukam roweru za cenę podana wyżej. Myślałem nad Hexagonem V3, Arkusem VIP 5.0, Author Trophy i Meridzie Sub 5-Rower typowo do jazdy w południowej części polski tj. leśne drogi, drogi asfaltowe, mniejsze wzniesienia. Rower będę nabywać za 2-3 miesiące. Co jest warte uwagi?? Może warto dołożyć trochę do czegoś?? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam! Aha, mam 183 cm wzrostu.

GHUL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Arkusa VIP 5.0 odpuść sobie, ew. 6.0, ale generalnie ma tylko dobrą przerzutkę z tyłu (6.0 ma deore). Merida ma dobrą ramkę, ale osprzętem jest daleko z tyłu. Author z tego co widzę ma stery 1" i osprzętem odbiega daleko. Hexagon V3 od Krossa, jeśli to ten na rok 2009, jest ok, przednia przerzutka 'ssie',ale generalnie jest ok. Jeśli to z innych roczników, poszukaj minimum V4, a najlepiej V5.

Wszystkie wymienione przez Ciebie rowery mają wolnobieg, który jest wiotki i nietrwały. Nie wiem jak w hexach V4 (oprócz rocznika 2009), ale w V5/6 jest kaseta, dużo sztywniejsza i trwalsza. Hex V4 na 2009 rok na 100% ma kasetę, nie wiem jak Hex V3 na 2009.

Mówisz, że masz teraz ~800zł a rower za 2-3 miechy będziesz kupować. Ok. dozbieraj do ~1000zł, ale pamiętaj, że w kwietniu i maju ceny rowerów są najwyższe (zaczyna się sezon a do tego komunie), więc wtedy się średnio opłaca. Generalnie na kupno roweru jest teraz dobra pora :icon_mrgreen:

A - przy Twoim wzroście polecam ramkę 18-19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...