Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pytam, bo jeśli on tak krótko trzyma zimno to bez sensu kupować, jak wleje coś bardzo zimnego to i w zwykłym bidonie powinno się otrzymać przez te pół h ale z drugiej strony, nawet jeśli iceberg nie trzyma niskiej temp przez 2 h tylko np. przez 1h to czy istnieje szansa że bidon nie dopuści do znacznego nagrzania się napoju ?

 

PS. Czy dostane taki bidon z Isostara 750 a najlepiej 1 l stacjonarnie ? Jeśli tak to gdzie ?

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Koledzy, a mógłby mi ktoś wymienić nazwy modeli przerzutek które występują w szosówkach poczynając od najniższej klasy do najwyższej ?

Planuję zakup szosy ale nigdy nawet nie miałem okazji jeździć na takim rowerze, dlatego też wolę wcześniej dopytać niż mam kupić bubel.

Albo jeszcze inaczej zapytam. Z jakiej półki minimum brać przerzutki aby jakoś to płynnie i ładnie chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz : jak to jest z pompowaniem opon w szosach, ja w swojej starej mam takie na których napisane jest 7 bar, ale daje się wbić tylko 6. Wiadomo że opony z niewłaściwym ciśnieniem jak w autach niszczą się, czy trzeba je pompować dokładnie tyle ile podaje producent czy jak to jest bo tutaj na forum lub na innej stronce czytałem że powinny byc pompowane tyle ile podaje producent, a jak wygląda praktyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz : jak to jest z pompowaniem opon w szosach, ja w swojej starej mam takie na których napisane jest 7 bar, ale daje się wbić tylko 6. Wiadomo że opony z niewłaściwym ciśnieniem jak w autach niszczą się, czy trzeba je pompować dokładnie tyle ile podaje producent czy jak to jest bo tutaj na forum lub na innej stronce czytałem że powinny byc pompowane tyle ile podaje producent, a jak wygląda praktyka ?

 

pompujesz yyle byle bylo dobrze :) zalezy ile wazysz, jaka opona, i co kto lubi, testuj probuj :)

Edytowane przez vitesse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ale daje się wbić tylko 6.

 

To znaczy się, że ciulowa pompkę posiadasz...6 BAr to niecałe 90PSI. 80 PSI to ja wkładam do swoich Vittorii 28x700c. Co przy mojej wadze circa 65kg daje relatywnie dobry balans pomiedzy komfortem i toczalnością.

 

 

 

Przyznam ze bardziej podoba mi sie veno

 

Ciekawe co na Twój zad...

 

Pamietaj, że na wygladzie się nie jeździ tylko na dopasowanym siodle, a każdy tyłek inny i nie ma w tym departamencie gwarantowanych na 100% pewniaków...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką która ciśnie 6 bar max natomiast były próby wbicia więcej mocniejszą, tj. 10 bar i nie poszło, co mam Pudziana zawołać ? :P

 

Ważę ok 75 kg, toczydła nic specjalnego - przód Continental ale jaka ? nie powiem bo nie widać już napisów ale z przodu z racji mniejszego obciążenia jest ok, tylko z tyłu tak jakby nie do końca, jest tam Vee Rubber Hronos/Kronos ? standard 700x23 i nie widać żeby się coś złego z nią działo natomiast zaciekawiło mnie to że ma być 7 a wchodzi 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Coś tu jest nie-tegez...

 

Im węższe opony tym wyższe dopuszczalne, maksymalne ciśnienie.

 

Jak jeszcze jeździłem na Rubino i potem Zaffiro 23x700c to zdarzało sie ładować nawet 130PSI, czyli 9BAR.

 

Jeśli nie możesz wbić wiecej niż 90PSI to cos musi byc fundamentalnie do pupy z pompką... Ja nie należę do ludzików z przerostem obreczy barkowej, raczej w tym departamencie bliżej mi do klasycznej, kolarskiej cherlawości a 8-9 BAR wkładam do opon bez problemacji...

 

Pompkę mam 5-cio letnią Blackburn Airtower 4.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem, ta która mam w domu to jest : http://www.decathlon.pl/pompka-rowerowa-rczna-mnp-200--id_8089609.html

 

a mocniejszą próbowałem dobić w warsztacie u znajomego, miał dwie i obydwoma próbowaliśmy i nie poszło, raczej nie możliwe by miał obie pompki do kitu. A pompkę mam czas jeszcze ok. 2 tyg żeby zwrócić/wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

LOL!!!!!

 

Staaary... Taką pompusia to sobie możesz dmuchac do usranej...

 

To jest przecie pompka awaryjna...

 

Ja mówie o solidnej pompce podłogowej lub długiej plecakówce w guście Topeak Turbo Morph.

 

Do takiego ręcznego maleństaw to faktycznie i Pudzian nie pomoże...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tą pompkę to faktycznie możesz sobie dmuchać baloniki na urodziny siostry ;), co wcale nie znaczy, że mały i nie może. :)

Ja swoim malutkim, awaryjnym RaceRocket HP do 90-100 PSI spokojnie dobiję. Więcej nie próbowałem z obawy o opony, ale pewnie jeszcze coś by się dało wcisnąć.

Inna sprawa, że dobra stacjonarka to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą, ręczną dawałem radę dobijać do 100 psi, ale tylko gdy zdjąłem koło, położyłem na ziemi i wykorzystując swoją masę naciskałem (tylko że to z 50 razy trzeba było pompką machać)

 

Do domu kup sobie jakąś stacjonarną z manometrem, a taką to awaryjnie do kieszeni jak w trasie ci guma strzeli.

 

Opona/Dętka to raczej nie ma nic do tego ile dasz radę napompować, oczywiście przed wybuchem :P

Edytowane przez Keke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlfaOmega, zapraszam do mnie, masz bardzo blisko. Gwarantuję, ze normalną pompką napompujemy tyle, ile będziesz chciał. Nie ma opcji, że więcej się nie da. Jak pompowałeś tą niby dobrą pompką to gdy już "się nie dawało" to nie mogłeś wykonać kolejnego ruchu tłoka pompki czy po prostu ciśnienie nie rosło w oponie przy dalszym pompowaniu? Osobiście uważam, żę przy Twojej wadze 6 bar to stanowczo za mało w szosowych oponach o podanym rozmiarze. To raczej ciśnienie "awaryjne", do nabicia w trasie po "przygodzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał że trochę się podirytowałem bo nie każdy ma od razu hajs by kupić sobie pompkę za 100-150 zł tylko z kuli jednego roweru ale mniejsza z tym.

 

s2power- ruch szło wykonać ale ze znacznym oporem a do tłok nagrzewał się dość ostro i nie chce go "przegwałcić ". I tak jak pisałem, o ile przód by uszedł o tyle tył czuć że nie jest to to co by się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...