Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] U-lock czy łańcuch


dahek

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś też kupiłem taki łańcuch. W sklepie metalowym, odwijany z rolki, na metry. Wybrałem jeden z grubszych i poprosiłem 90 cm, gość wziął miarkę, półmetrowe szczypce, odmierzył i przeciął w powietrzu, nawet nie zapierając się o nic... Po tym pokazie kupiłem motocyklowy łanior Oxford (później locka Kryptonite Evo, a parę tyg temu zmieniłem go na Abusa X-plus 54).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do u-locków, to od siebie dodam, kupujcie raczej abus niz kryptonite :/

 

Jesli chodzi o bezpieczenstwo, to mysle ze te firmy wypadaja podobnie, ale za to kryptonity maja wadliwe klucze, ktore nagminnie sie lamia w zamkach. A gdy taki klucz sie zlamie w zamku to wiadomo, pogotowie zamkowe albo samodzielne ciecie (co w przypadku u lockow jak wiadomo jest ciezkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do u-locków, to od siebie dodam, kupujcie raczej abus niz kryptonite :/

Przez ostatnie 2 lub 3 lata używałem Kryptonite Evolution, którego mam nadal, ale ostatnio kupiłem Abusa Granit X-plus 54. Niemiecka precyzja mnie urzekła. To jak kluczyk wchodzi w zamek, to jak się przekręca, przyjemne kliknięcie gdy wsuwamy podkowę w korpus. O mocowaniu do ramy nie wspomnę, to Kryptonite to jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wymiary podane w opisach u-locków kryptonite to wymiary wewnętrzne czy zewnętrzne?

Jeżeli ktoś ma pod ręką u-locka i linijkę to byłbym wdzięczny za podanie modelu i wymiarów.

 

Z tego co się teraz orientuję to podawane są wymiary wewnętrzne, ale pytam żeby nie mieć psikusa po rozpakowaniu przesyłki. Chcę kupić nie dużego u-locka ale na tyle szerokiego żeby łapał rurę podsiodłową i obręcz. Bezpieczna szerokość u mnie to jakieś 92mm. Za szeroki też nie może być, żeby mieścił się do kieszeni 12-13 centów. Długość też jest istotna idealny by był nie wiele dłuższy niż 20cm.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...