Skocz do zawartości

[rower do XC] Trek Fuel EX 6 2010 czy Trek 2010 8000


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli mam wybierac miedzy EX8 2010, a Specialized Stumpjumper FSR Expert Carbon 2009, to chyba wybiore Speca, ma lepsze hamulce, carbonowa rame i jak napisal Rulez :

"DRCV poprawia działanie przeciwbujające dampera (w stosunku do dampera bez DRCV) (podobne zadanie ma Brain w Specu, tylko działa jeszcze skutrczniej )",

czyli Spec ma lepsze zawieszenie.

Spec będzie nieco bardziej efektywny w redukcji bujania, z kolei fuel da ci poczucie jakby skoku z tyłu było więcej niż specu. Zależy co jest dla ciebie ważniejsze. Tak czy owak, spec wydaje się rozsądniejszym wyborem ze względu na karbonową ramę i lepszy osprzęt. Dopiero EX9 ma osprzęt na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

hehe... Jak zwykle to co drobnym druczkiem jest najwazniejsze:

It is possible to obtain a voucher or more than £1000 however your employer would need to

specifically obtain a credit license from the Office of Fair Trading.

 

Czyli mozna ale trzeba sie pogimnastykowac.

 

Powodzenia zycze, cisnij pracodawce ile mozesz, skoro taki socjalny kapitalizm jest w UK to trzeba z tego korzystac :D

Jak juz pisalem nie interesowaly mnie nigdy programy R2W czy C2W takze wiem tylko tyle co przeczytam.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo nic niewiedzialem o tych programach, dopiero w sklepie sie dowiedzialem i sprobuje cos zakombinowac, jak daja trzeba brac.

Co do roweru bedzie ten Spec o ile mi sie promocja nie skonczy, a jak jest z ta rama 2010 jest duzo lepsza od 2009? Trek ma jeszcze ABP. :D Ciezki jest ten wybor, ten to ma lepsze, a tamten co innego. Chcialbym juz miec rower i sie nim cieszyc.

Na razie smigam na Treku 820 z osprzetem XT/SLX z manitu, kupilem go uzywanego jak przyjechalem 4 lata temu do angli, znalazlem w necie ze to rocznik 1998.

Wiec jaki rower bym kupil to bede mial ogromna roznice :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche o ramach i sie okazuje ze carbonowe nie sa takie fajne, bo po zjazdach trzeba ogladac czy jakis kamien nie uszkodzil ramy(czy naprawde carbonowe ramy sa takie delikatne?). Szkoda mi Speca bo ma fajny osprzet, a dokladac do EX9 9(£2500 :) ), zeby miec taki sam osprzet jak Speto juz sie troche duzo robi, EX8 (£2000)- na razie chyba faworyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Ani TREK ani Szpec nie sa moimi najulubienszymi firmami ale jak by nie patrzec maja obie bardzo dobro prase w JuKejowie. TREK jest nieco wyzej sklasyfikowany. Wprawdzie ma chyba ogolnie mniej wrzutow ale za to wiecej pierwszych pozycji.

 

Przegladnij sobie buyers guide z WMB 106 - marcowy. Na 12 kategorii full TREK ma 3 pierwsze miejsca a Szpec zadnego. Ale za to pojawia sie az 7 razy w scislej czolowce...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moglbys wyslac linka do buyers guide z WMB 106, to bym byl wdzieczny.A Ty IvanMTB za jakimi markami jestes?

Patrzylem jeszcze na Specialized Stumpjumper FSR Expert 2010

Rulez pisal ze te 2010 sa lepsze.

http://www.evanscycles.com/products/specialized/stumpjumper-fsr-expert-2010-mountain-bike-ec020329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak moglbys wyslac linka do buyers guide z WMB 106, to bym byl wdzieczny.A Ty IvanMTB za jakimi markami jestes?

 

:D sugeruje odwiedzic WHSmith'a lub innego News Agent'a i pobrac WMB - What Mountain Bike - z polki. 4.2£ to nie wygorowana cena jak za prawie 200stron naprawde zajefajnej gazety rowerowej. Jesli nie czytales jeszcze to naprawde duuuzo tracisz pomijajac JuKejska prase branzowa. Polska przy tym wyglada jak krewny z Kazachstanu. O poziomie edytorskim i merytorycznym nie bede wogole wspominal.

 

Wszystkie informacje z WMB i MBUK - Mountain Biking UK - znajdziesz na http://www.bikeradar.com/

 

Gotowego, to Turner ma ;) :

http://www.turnerbikes.com/

 

Oczywiscie ze Homer :D Tylko za gotowca polka cenowa podbita jest w dwojnasob...

http://www.rutlandcycling.com/13389/Turner-5-Spot-Custom-Build-XT---XTR---Deus---Crossmax-ST.html?referrer=froogle1&utm_source=google&utm_medium=froogle&utm_campaign=pid13389

I to po taniosci...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamietasz ze startowlaem od £1600, konczy sie na £2500. Zona mozliwe ze sie zgodzi, bo ma juz dosyc jak siedze cale dnie przed kompem na necie i ogladam filmiki, szukam testow o rowerach, itd.

Czyli expert to faworyt, bo w tej cenie jest tez ex9, ale expert ma wiekszy skok 140mm do 120mm treka.

W tygodniu bede zalatwial cos z pracodawca o te znizki, jak sie nie uda ze znizkami, to i tak go wezme.

A jak jest na gwarancje na rame w Specu?, bo trek daje nieograniczona gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... dlatego trzeba kupic Turnera :)

 

Nie dosc ze Dave Turner osobiscie odpowie ci na pytanie lub watpliwosc - mailowo lub w dziale Turnera na MTBR, to jeszcze na dodatek da crash replacement na rame sprzed 5 lat i nawet jesli nie jestes jej pierwszym wlascicielem.

Sprobuj cos takiego z Szpecem lub TREKiem...

 

Generalnie duzo butikowych, drogich marek (Turner, Ventana, Moots, Litespeed, Niner) traktuje o wiele powazniej i lepiej klienta niz wielcy gracze jak Szpec, TREK czy Scott. I miedzy innymi za to sie placi extra. Moim zdaniem warto...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ani TREK ani Szpec nie sa moimi najulubienszymi firmami ale jak by nie patrzec maja obie bardzo dobro prase w JuKejowie. TREK jest nieco wyzej sklasyfikowany. Wprawdzie ma chyba ogolnie mniej wrzutow ale za to wiecej pierwszych pozycji.

 

 

Może dlatego nie najulubienszymi bo Cie nie stac na rower z b.wysokiej półki?

 

Śmiać mi się chce jak czytam niektóre wypowiedzi w tym wątku. Jak rower może nie mieć charakteru ścigania ? Z tego co wiem to trek na którym armstong wygrał leadville 09 ma b. podobna geometrie do fuel'i. Pozatym sztywniaki już powoli odchodzą do lamusa... Wystarczy obejrzeć czołówkę pucharu świata xc. Zapominacie że to nie rower jezdzi tylko człowiek , jeśli ktoś jest dobry to wygra wyścig na wigry 3 :).

Zasada jest jedna - nie znam sie nie wypowiadam sie. a jestem pewien ze wiekszosc użytkowników z tego tematu jak i ja nie miałem doczynienia z tymi modelami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...