Skocz do zawartości

[piasty] Jaki amortyzator pod piastę?


Specjal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiedziałem dokładnie w którym dziale to pytanie umieścić, mam nadzieję że dobrze wybrałem. Mam może trochę głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Mianowicie chcę zakupić nowy amortyzator i nie jestem do końca pewny, jaki wymiar ma on mieć. Z tego co poczytałem, to są dwa rodzaje mocowań: na 9 i na 15 mm (czyli chyba tak zwane QR15).

Moja przednia piasta jest taka a zacisk do niej taki. Amortyzator będzie najprawdopodobniej Foxa, ewentualnie tańsza RS Reba.

 

Powiedzcie mi proszę na 100% który typ amortyzatora mam kupić. Sorry za głupie pytania, ale to nie jest zakup za 5 zł i muszę mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiedziałem dokładnie w którym dziale to pytanie umieścić, mam nadzieję że dobrze wybrałem. Mam może trochę głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Mianowicie chcę zakupić nowy amortyzator i nie jestem do końca pewny, jaki wymiar ma on mieć. Z tego co poczytałem, to są dwa rodzaje mocowań: na 9 i na 15 mm (czyli chyba tak zwane QR15).

Moja przednia piasta jest taka a zacisk do niej taki. Amortyzator będzie najprawdopodobniej Foxa, ewentualnie tańsza RS Reba.

 

Powiedzcie mi proszę na 100% który typ amortyzatora mam kupić. Sorry za głupie pytania, ale to nie jest zakup za 5 zł i muszę mieć pewność.

 

 

fox jest klasą sama w sobie, reba też. kto ma rebe będzie chwalił rebę itp.

to bardzo trudna odpowiedź.

 

dla mnie ten i ten jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjal, piasta jest na oś 9 mm. W opisie do piasty masz "zwykła oś"

 

Tak, ale poniżej jest już napisane, że oś 15 mm. Spróbuję od kogoś pożyczyć suwmiarkę i faktycznie wtedy będę miał pewność.

Na oficjalnej stronie Foxa podane są jeszcze następujące informacje odnośnie mocowania:

 

- 15QR thru-axle system

- 9 mm open drop-out

- 9 mm open drop-out, canti-boss

 

Ktoś wie o co chodzi dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

trzecie wersja to amorek na oś 9 mm z uchwytami pod hamulce typu V. A info o 15 m dotyczy średnicy osi w piaście, a nie średnicy zacisku.

Na stronie A2Z masz jako ierwszą Twoja piastę, a poniżej ( trzecia od góry ) jest piasta na oś15 mm.

http://www.a2zcomponents.com/02products_03disc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...