Skocz do zawartości

[Pedały] Shimano PD-M770


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

DSC00565mini.jpg

 

Witam po dzisiejszej jeździe w śniegu postanowiłem zrobić mały serwis konserwacyjno - przeglądowy. Pedały dawno nie miały konserwacji mają już prawie 3000 km. Jest lekki luz na osiach.

 

Teraz pytania:

 

1. Jak zredukować luz na osi ?? Czy jak wykręcę główną oś to posypią się kulki ??

 

2. Czy te małe ośki na wkrętak krzyżowy na których siedzą sprężynki jest sens wykręcać ?? Czy starczy jak porządnie to w ropie wypłuczę i potem ewentualnie dam jakiś smar na sprężynki ??

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie wysypie po wykreceniu osi. Tych malych nie wykrecaj- wyplucz i nasmaruj. Luz mozna skasowac tak jak w piastach na kulkach- odkrecasz gorna nakretke, dokrecasz dolna tak, by byl lekki opor przy kreceniu. Pozniej dokrecasz gorna nakretke jednoczesnie odkrecajac dolna. Jak sie nie uda, to kombinuj az bedzie dobrze- nie za ciasno nie za luzno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie wysypie po wykreceniu osi. Tych malych nie wykrecaj- wyplucz i nasmaruj.

 

Tutaj się nie zgodzę :D Pod aluminiową śrubą zbiera się masę syfu, którego nie widać z zewnątrz ;) Trzeba wszystko rozkręcić i przeczyścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam nadzieję, że będzie ok, jak się podepnę. Ale też o 770'kach - właśnie zakupiłem nowe :)

Dzięki tematowi i Waszym postom wiem już co mnie czeka. Być może to też się tyczy konserwacji:

 

Wykręciłem, nie bez problemu, stare platformy i wyczyściłem gwinty w korbach, ale nie wiem czego użyć do nasmarowania na nowo.

Napiszcie, proszę, czym smarujecie gwinty, żeby się nie zapiekały? Wystarczy smar grafitowy? Czy trzeba mieć jakiś super,

np. http://www.bike-center.pl/index.php?p3693,shimano-anti-seize-preparat-zapobiegajacy-spiekaniu-sloik-455g ?

W innych tematach wyczytałem, że się smaruje. Ale czym..?

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie (sorry za off-top, ale nie opłaca się chyba zakładać nowego tematu?):

Potrafilibyście powiedzieć czy podkładki widoczne na zdjęciu "należą" do korb czy do starych pedałów? Macie podobne?

Korby, to RaceFace_RideXCForged.

 

Dzięki za podpowiedzi!

post-118466-1263516116,15_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wystarczy duuuuuuuużo smaru grafitowego, też mam 770, mają tendencję to zapiekania.

 

Czy admin mógłby w końcu zrobić coś z forum, żeby działało pod IE i żeby nie traciło się odpowiedzi jak coś się forum nie podoba(jakieś niezgodności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...