Skocz do zawartości

[opona] Michelin PRO3 Race czy Continental Grand Prix 4000


andrzejgsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie !!!

 

Chciabym porady ktora opony zakupic. Chodzi tu o opone na zawody asfal i czasem bruk, musza tez byc na deszcz, niemalo zarkretow.

 

Propozycje to Michelin PRO3 Race

Continental Grand Prix 4000

obydwie rozmiar 700x23c

 

Schwable seria Ultremo juz przetestowana w ubieglym sezonie dobra ale szybko sie przebija i cena kosmiczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam przyjemnosc jezdzic na jednych i drugich. Moje opinie sa takie: wczesniej jezdzilem na Michelin Pro 2 Race - oponki ekstra! na mokra nawierzchnie super, w zakretach tez, opory nie stanowily problemu. Po tych przesiadlem sie na Conti GP4000 - moim zdaniem jeszcze lepsze, szczegolnie w zakretach. Z przodu mam 21 z tylu 23. Jazda na nich to cos pieknego! Chyba ze ktos patrzy na koszty, bo sa o wiele delikatniejsze od Michelinow i niszcza sie szybciej (nie lapie gum, ani nie scieraja sie zeby bylo jasne - po prostu na polskich szosach lapia naciecia i wzery od syfu na drodze). W miedzyczasie mialem okazje jezdzic na Pro 3 Race - zalamka :( owszem, opory toczenia sa odczuwalnie nizsze od Pro 2, ale przyczepnosc jest chyba z 10x gorsza. Zaliczylem przez to nizla sype na serpentynce przy 60km/h, gdzie na GP4000 zjezdzalem szybciej i tylko swistalo... Na deszcz na Pro 3 wolalem sie juz nie wybierac.

Podsumowujac: GP4000 jest the best. Ewentualnie Pro !2! moze sie do niej zblizyc (mozna jeszcze gdzieniegdzie dostac). Pro 3 nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

również polecam gp 4000. Przejeździłem na tych oponkach wszystkie wyścigi w sezonie. Małe opory toczenia, na mokrym trzymają jakoś. Zakręty to bajka. A i bruk w miarę dobrze tłumiły. Niestety pod koniec sezonu oponka z przodu się już skończyła. I byłem zmuszony śmigać na detanorach. I nie ma porównania. Co do miśków to jeździłem tylko przez moment i to na zajechanej. Ogólnie oponka dobrze trzyma na suchym. Na mokrym nie odważyłem się szaleć. Kolega przejeździł cały sezon na nich i ogólnie był zadowolony. Ale tam gdzie on się ślizgał ja miałem jeszcze łapałem przyczepność.

 

Nie polecam na treningi. Szybko się ścierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg. mnie gp 4000 nie ścierają się bardzo szybko tylko wychodzą drogo jak dla mnie.

 

http://www.allegro.pl/item928773106_2_opony_continental_grand_prix_4000_700x23_czerwon.html ta wyjątkowo szybko zakończyła swój żywot.

Ogólnie pamiętam, że kupę czasu na treningach jeździłem na jakimś starszym conti. i musiałem się jej pozbyć ponieważ sparciała a nie przez starcie.

Tak teraz myślę jaka oponkę na treninig mogę polecić... i jeżeli nie masz zamiaru bardzo szaleć to wsponiany detonator

http://www.allegro.pl/item931372643_opona_maxxis_detonator_23c_225g_niebieska_60tpi.html

powinien dać radę. Oczywiście nie jest to oponka wyścigowa (gorzej trzyma) ale wg. mnie więcej kilometrów wykręcisz.

Jej przyczepność spokojnie pozwala na bezpieczną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak spokojne toczenie to sporo kilometrów przelecą. Ale blokowanie koła bardzo szybko je zabija.

 

wiem bo kiedys mudzlo mi sie na masie i zauwazylem skidujacych ostrokolowcow wiec postanowilem sie pobawic ale jak zobaczylem ile jest mniej tylnego kapcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu na treningi polecam Machelin krylino carbon do zdobycia za jakies 25€ i mozna na nich pojechac 4000 bez problemow.

Zdecydowalem sie na cos innego Vredestein Fortezza tri-comp vouwband 21€ za sztuke, nie wiem czy ktos na nich jezdzil?????

 

Zobaczymy czy sa godne polecenia.21 pierwsze crytrium. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wpadłem na to forum przypadkiem.

chciałem sie dowiedzieć jakie opony kupić: pro 3 race czy gp4000?

 

i po lektórze forum zdecydowałem sie na conti.

panowie jak Was by interesowało to będe miał gp 4000 za około 80 zł za szt.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wpadłem na to forum przypadkiem.

chciałem sie dowiedzieć jakie opony kupić: pro 3 race czy gp4000?

 

i po lektórze forum zdecydowałem sie na conti.

panowie jak Was by interesowało to będe miał gp 4000 za około 80 zł za szt.

 

pozdro.

Bedziesz mial 4000 czy 4000s za 80zl? To jest spora różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...