Skocz do zawartości

[korba] róznica między Deore FC-M590 a FC-M591


marco1973

Rekomendowane odpowiedzi

planuję kupić jedną z tych korb, ale przeglądając sklepy internetowe i Allegro nie mogę zobaczyć różnic między tymi korbami. być może sprzedający wrzucają nie te zdjęcia, a może ja nie dostrzegam różnic. obawiam się żeby kupując M591 nie dostać M590.

chodzi mi o korbę 48T z osłoną łańcucha. może ktoś zbadał temat lub kupował, to będę wdzięczny za zdjęcia i sugestie na co zwrócić uwagę. mam wątpliwości, czy M590 w ogóle występuje z osłoną łańcucha i czy przypadkiem M590 z osloną to nie jest właśnie M591.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że chodzi o różnice ilości zębów tarcz zamontowanych w danym modelu. nie jestem pewien ale shimano robi też tak że wypuszcza 2 prawie takie same korby z czego jedna jest do mtb a druga to trekinga. To by mogło wyjasniać osłone w 1 z wymienionych przez ciebie modeli. Jeśli sie myle to niech inni mnie poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno model Deore FC-M590 jak i FC-M591 są tak samo w wersjach 48 jak i 44 czy też mają długości ramion 175mm, 170mm. Według Shimano model z jedynką miast zera na końcu nazwy modelu dedykowany jest dla rowerów trekingowych (czytaj specjalnie skonstruowanych pod kątem rowerów trekkingowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poza wyglądem ramion i pająka różnią się kombinacją podkładek pod suport:

- w FC-M590 są trzy podkładki po 2,5 mm

- w FC-M591 są dwie po 2,5 mm, 1 po 1,8 mm i 1 po 0,7 mm, a poza tym podkładka między korbę, a suport o grubości 6,5 mm oznaczona na rysunku 14. Czy ktoś w ógole wie po co ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poza wyglądem ramion i pająka różnią się kombinacją podkładek pod suport:

- w FC-M590 są trzy podkładki po 2,5 mm

- w FC-M591 są dwie po 2,5 mm, 1 po 1,8 mm i 1 po 0,7 mm, a poza tym podkładka między korbę, a suport o grubości 6,5 mm oznaczona na rysunku 14. Czy ktoś w ógole wie po co ona jest?

 

najprawdopodobniej jest to spowodowane przystosowaniem M591 do założenia pełnej osłony łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...