Skocz do zawartości

[rower] Tani full


JustinBruening

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje play powoli się układają ... coraz więcej ludzi z mojej rodziny mi dołoży pieniędzy.

Chciałbym złożyć jakiś rower do dh ... słyszałem już wiele propozycji ale sami wiecie jak to

jest słuchać kolegów. Każdy mówi co innego i komu mam wierzyć. Pozostajecie mi tylko wy!

Będę miał do przeznaczenia max. 3500zł ... myślę, że chyba można coś fajnego złożyć za te pieniądze.

Dodam tylko , że ten rower musi mieć amortyzator półkowy ... taki mój widzimiś :rolleyes:

Pozdrawiam i proszę o w miarę jak najszybszą odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... ale jeżeli chce coś porządnego to na pewno nie krossa fr, bo to po pierwsze wygląda jak by się zderzyło z drzewem a po drugie to tak też jeździ. To jest pseudo rower do DH, w sumie moim zdaniem można go conajwyżej do enduro używać chociaż jest na tyle ciężki, że może każdemu zniesmaczyć nawet najlepszy wyjazd. Moim zdaniem od Krossa FR to już lepszy jest jakiś dobry sztywniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... ale coś na czym się nie zabije.Na Levela A2 złego słowa nie dam powiedzieć :rolleyes:, ale prosze cię, jeżeli nie znasz się na rowerach DH(czytaj nie masz doświadczenia z tym) to się nie wypowiadaj bo tylko mu namotasz w głowie a on chyba chce, żeby mu doradzić coś godnego polecenia. Twój Kross jest super i wyprzedza wiele tanich Giantów ale "FR2 i FR1" to jedna wielka pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt nie znam się na tego typu rowerach, lecz kolega wyraźnie prosił o taniego fulla, więc podałem mu fr2 (3499 w katalogu), bo to jest jedyny rower tego typu, którego czytałem "skład". Ma między innymi te same hamulce, co ja z przodu ;] , a reszta to nie wiem, czy jest dobra, czy nie, bo ja w tych sprawach zielony ;] (amorek też ciekawy Rock Shox Domain)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być sztywniak? Jeśli tak to masz Romet Mosquito, NS Core 2. Są wprawdzie przeznaczone do freeridu i nie jest to nić zaawansowanego, ale dzięki temu znacznie lepiej opanujesz jazdę DH(90% ludzi poleca sztywniaka na początek) i potem na fullu będziesz wymiatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

No to tak, poza skopanym kątem główki, rama ma bardzo krótki skok jak na swoje zastosowanie - 160mm w DH lub nawet w FR to mało jak chce się poszaleć, następnie masa 19kg jak na ten skok to też bardzo dużo a jak byś chciał włożyć do niego jakieś pancerniejsze rzeczy to jeszcze by przytył, zawieszenie to typowy jedno zawias więc będzie się usztywniać przy hamowaniu a wierz mi to w zjeździe przeszkadza. A jedyną rzeczą która za nim przemawia to widelec Rock Shox Domain 318.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do "klimatów na forum" to zasada jest taka - podstawowa - nie doradzać nie znając się.

 

co do załozyciela tematu:

- jeśli budzet masz ścisły i ograniczony to naprawdę zastanów się nad zakupem fulla. kupisz taniego - jak kross - to w zaleznosci od umiejętnosci czy ich braku, wzrostu apetytu itd, szybko zamęczysz to co jest w rowerku lub zechcesz go dozbrajac. a to w przypadku ciasnych funduszy bywa bolesnie trudne.

- jesli kupisz uzywke traktowaną zgodnie z przeznaczeniem to musisz się liczyc z tym ze konieczna nawet na dzien dobry będzie inwestycja w rower - serwis amortyzatorów, nowe klocki, krzywe tarcze, uszkodzone przewody, wyrobione śruby itd.

 

boże broń nie odstraszam cię od zakupu jednego bądz drugiego rodzaju roweru - jednak radziłbym mieć na względze takie kwestie.

jeśli czekasz na wymarzoną zabawkę już długo to może nie zabije cię czekanie jeszcze chwilę dłużej - tym bardziej ze zbliza się zima i z reguły jest to okres mniejszej aktywnosci rowerowej. moze warto zaczekac?

 

.... i nie zapominaj że uprawianie dh to także odpowiednie uzbrojenie własnego ciała - zbroja lub poszczególne ochraniacze luzem, rękawiczki, kask, gogle... oszczędzając w tym miejscu (np nie kupując czegos z tych rzeczy) ryzykujesz zrowiem mniej lub bardziej a wtedy może sie okazać ze na rower bedziesz patrzył jak głodny przez szybę na ciastko w cukierni.

na allegro pojawia się sporo ogłoszeń w których sprzedający rezygnują z tego sportu z powodu róznych urazów. oczywiście prawie na pewno nie we wszystkich przypadkach jest to prawda, jednak całkowita nieprawda raczej też to nie jest...

to dla przytomności umysłu w gorączce zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...