Skocz do zawartości

[koła] Fulcrum red metal 5/3


adambikenews

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupić koła, po wielu namyśleniach stwierdziłem że firma Fulcrum będzie dobrym wyborem.

 

 

1.Mam pytanie czy warto dopłacać do Fulcrum red metal 3, czy ta wersja "3" oprócz mniejszej ilości gram jest w czymś dodatkowo lepsza...jakieś lepsze uszczelnienia, sztywność?

2.Czy te koła są kompatybilne z tubeless oraz zwykłymi oponami z dętkami?

3.Przeczytałem, na str. producenta że rocznik 2010 wersji "3" ma ważyć zaledwie ~1600gram, czy wiecie może kiedy one będą dostępne w Polsce?

4.Jaka jest maksymalna waga ridera na te kola?

 

 

Styl:

XC, maraton, dość agresywnie.

hamulce : avid elixir r 2010, białe.

Moja waga: około 76

Waga roweru: około 12kg

Interesuje mnie mocowanie IS, na 6 śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile masz zielonych do dyspozycji. Wtedy dobierzemy coś odpowiedniego.

 

 

Przepraszam, że zakładam drugi podobny temat(wcześniej też zakładałem jakis tydzien temu)...

 

Ale dalej jestem niezdecydowany, miałem mieć 2000zł, ale okazało się, że będę miał niecałe 1400;/

 

Dodatkowo raczej mnie interesuje system dętka+opona, słyszałem, ze można wlać mleczko i dętka się nie przebija...

 

 

Naprawdę nie znam się dobrze na tych sprawach i ogółem sory za zamieszanie, ale powoli, powoli zbliża się okres kiedy to chciałbym zamontować już koła do mojej ramy i amorka i po prostu trenować...

 

hmmymmmm... Dziękuje, że chcecie pomóc i ogółem mi pomagacie, naprawdę to doceniam... bez tego forum kupiłbym jakiegoś pewnie gotowca ważącego ze 2kg... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przeżywałem podobne rozterki. Myślałem wcześniej o mavicach crossride. Ostatecznie jednak stanęło na Fulcrumach Red Metal 5. Jeżeli nie chcesz mieć kół do systemu bezdetkowego to Red Metal 5 wydają się dobrym wyborem. ja swoje bede kupował w styczniu, więc jezeli chcesz możemy stworzyć "grupę zakupową". Prawdopodobnie uzyskamy lepsza cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Red Metale 5. Świetne koła. Lekkie, sztywne i bardzo mocne. Po sezonie katowania są proste i wszystko chodzi jak należy. Bardzo głośny bębenek. Jedynym mankamentem jest to, że koła szybko łapią luzy na piastach, ale ich usuwanie jest dziecinnie proste więc nie ma problemu. Wystarczy imbus - bodajże 2,5 mm. Aha no i w razie jakiejś awarii płaskie szprychy na pewno trudniej znaleźć niż zwykłe okrągłe. Co do ograniczeń wagowych, pytałem kiedyś u dystrybutora i powiedzieli, że Fulcrum nie nakłada żadnej górnej granicy, ale wiadomo, że wytrzymają mniej pod riderem który waży 95 kg niż riderem 75 kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...