Skocz do zawartości

[Napęd] Zużycie kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że sie wtrącę jeżeli mam dobrze wyregulowane tylne przerzutki , a łańcuch skacze mi na kasecie na 7 biegu (najwyższy bieg ) jest dość zjechany to musze wymienić kasete?? Przebieg oceniam na około 5,5tys km dużo jeżdziłem w poprzednim roku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odświeżam wątek. Bardzo proszę o ocenę mojej kasety fotka poniżej. Chciałbym się poradzić, czy warto jest zmieniać łańcuch na nowy i czy się przyjmie? Kaseta ma 3.000 km przebiegu, po 2.000 zmieniany łańcuch na nowy, były przeskoki, ale po 50 km wszystko ucichło. Natomiast ostatni 1.000 km na drugim łańcuchu był pokonany w dosyć ciężkich warunkach na Litwie: duże obciążenie (sakwy na bagażniku), teren często pagórkowaty, więc podjazdy, zróżnicowana nawierzchnia (asfalt ale też szuter, piach, błoto), trudna pogoda, bo często padało. Podczas tych ostatnich 1.000 km łańcuch nie był ani razu myty (brak warunków) ale za to był smarowany Finish Line czerwonym z teflonem, dopóki się nie skończył. Później, czyli przez jakieś 100-150 km już tylko tym co dostaliśmy na stacji benzynowej, czyli WD40 :)

W razie gdyby nie była możliwa wymiana łańcucha i używałbym dalej ten komplet aż do zajechania, czy nie wpłynie to negatywnie na korbę? Chciałbym jak najbardziej zminimalizować koszty eksploatacji napędu. Z góry dzięki za rady.

 

Mój odnośnik

post-139612-0-01346400-1304438704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...