Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Wyboru chyba nie mam i musze brac thomsona elite layback 410mm.

 

Ciezkie to, ale przynajmniej jedna z niewielu sztyc 400mm+ z setbackiem z w miare rozsadna cena i jednak za######ista wytrzymaloscia, szkoda tylko ze waze 60kg, wiec predzaj sztyca wbije mi sie w zad zanim cos jej sie stanie. ;)

 

Nie mowiac o tym ze moja prosta 400mm jest na styk :P Tak wiec extra 1cm to dla mnie duzo.

 

Szkoda ze w cr.pl nie maja bo bym dostal duza znizke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, przeróbki Elite'a trochę przekombinowane są przy tym budżecie (chociaż sama rura w niej pierwsza klasa), biorąc pod uwagę inne możliwości. Najbardziej oczywista i niosąca jednocześnie najwięcej radochy to "dołóż i kup co chcesz" ;) Ale np:

 

Syntace P6 Alu Seatpost 30,9 x 400mm, 76,90 €

USE Sumo Carbon 400, £73.03

RaceFace Turbine, £68.14, bardzo dobre jarzemko

Crank Brothers Cobalt 3 Layback, £71.99

Truvativ Noir World Cup Carbon, £63.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, z Elite gra nie warta świeczki trochę, chyba że dla samej przyjemności dłubania i posiadania później "custom" rurki. Szczerze, ja poszedłbym na łatwiznę i raczej wziąłbym P6 Carbon :), ale, naprawdę, propozycje, które podałem są bardzo do rzeczy - sam się zdziwiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, to lekko twój budżet przekracza, a jakbyś miał czekać, i te 160 zł przeżyjesz :) I pozostałe sztyce złe nie są.

 

Co do P6, byłem przekonany, że robili je też w innych rozmiarach.

 

 

EDIT:

 

Zwykłe P6 Carbon, oczywiście. Np mój kolega ma taką w Treku 8500 2009, może coś kombinował z nią, dziwne.

 

 

 

Wygląda na to, że Syntace coś zmieniło z tą sztycą: http://www.pinkbike.com/product/syntace/P6-Carbon/

 

Na Cult-bike to samo.

 

 

 

O, tutaj na wadze jest 30,9/400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sie zrobi, ale nie predko. Mam nadzieje sie powoli rozjezdzic do konca sierpnia. Potem wypad w gory z dziewczyna i tam wszystko wyjdzie w praniu ;)

 

Na maly setback zdecydowalem sie tylko i wylacznie na chybil trafil szczerze mowiac, ale tez w ramach ulzenia prawemu kolanu.

Nie mialem okazji wczesniej testowac setbacka z nowa rama bo sztyca 350mm za krotka.

W sumie zas scigantem zrobilem w tym roku moze 100km :(

 

Ale juz wszystko na miejscu, triggery, matchmakery do R1 i zostalo mi tylko zrobic hample. Ciesze sie z przesiadki na triggery mimo iz jeszcze na nich nie jezdzilem. To byl krok w dobra strone i czuje to od momentu zalozenia, ze wreszcie mam miejsce na rece bardzo blisko mostka.

 

Nie planuje juz w tym roku zadnych modyfikacji, co najwyzej zmiana szprych w tylnim kole na D-lighty, ale to juz po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy setback to był ruch w dobrą stronę, ale jak sam mówisz, zweryfikuje się.

 

Ewentualnie, jest opcja zrobienia sobie "bg fita", alternatywnie np może tu (ale ceny z innego świata, choć to polski sklep :) ), bardziej kompleksowo.

Z własnego doświadczenia wiem, że może chodzić o długość nóg i podkładki korekcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to biore veloart pod uwage.

 

Ustawienie blokow, badanie dysproporcji ciala i ustawienie wysokosci siodla to koszt w sumie 200zl.

 

Ja osobiscie czuje ze mam rozne dlugosci nog, dwa to czuje ze w prawej nodze z checia chcialbym podkladke pod blok ktora zmienia kat, trzy kiedys mialem fatalny wypadek z wykorzystaniem prawego kolana, ktore przez 10 lat dawalo mi o sobie znac co kwartal, przez co srednio nie moglem go zginac przez 2 tygodnie. Szkoda ze kiedys nikt mi z tym nie pomogl tak wiec wszystko sie zeszlo, a teraz jedynie mam jakies dokuczanie przy jezdzie na nartach i rowerze. Mimo to sam wierze w swoje cialo i umiejetnosci, ostatnio wlasnie pozbylem sie wiekszosc dokuczania kolana, przez naprawde mimiletrowe ustawiania blokow.

 

Problem jest ze na shimano jest juz 'niezle', teraz czas na dluzsze przejazdzki na lookach. Troche moze mi brakowac mozliwosci pozycjonowania bloku w lookach. Blok mozna ustawic tylko przod/tyl, brakuje regulacji lewo/prawo i ukosow.

 

Jednakze mam wybitne plany znalezc studenta medycyny ktory mi pomoze ;) Bo dostanie sie na USG kolana to straszne koszty i okres czekania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie moge nic przeoczyc w moim 'blogu'

 

Zlozylem naped do kupy.

 

Problemy

1) Sruby korb aerozine sa za glebokie. Blat jest luzny jakies 0.5mm i nie da sie wiecej dokrecic.

Potrzebuje podkladek od zewnetrznej czesci srub (blatu) lub bede pilowal nakretki kominow

2) Łancuch przy 1x9 ociera o czesc blatu, wydaje to paskudny dzwiek. Musze chyba wstawic 0.5-1mm podkladke przy mlynku aby oddalic go od blatu.

 

Ustawienie kąta obejmy przedniej przerzutki to mordega zeby 1x9, 1x1, 2x1 i 2x9 bylo ok.

Przy niektorych ustawieniach FD, łancuch potrafi chaczyc o SRUBY regulacji przedniej przerzutki przy 2x1.

 

40x11 wystarczy mi w zupelnosci. Na asfaltowym zjezdzie 400m i nachyleniu jakies 13stopni czy procent bylo delikatnie za miekko, ale tylko dlatego ze asfalt mial takie koleiny ze nie dalo sie krecic z wieksza kadencja niz 120. Sensu 42/44T w MTB nie widze wobec powyzszego nawet na karkolomnych zjazdach, chyba tylko zeby dac odpoczac troche nogom.

PS. Waga roweru ponizej 9kg. Dokladna rozpiska jutro? ;) Gdzies zapodzialem stary plik z sheetem excela i ciezko okreslic dokladna mase. Na oko wychodzi mi jakies 8950g

 

Bar Plugs (Korki do kierownicy): Syntace Bar Plugs 14g

Brake (Front) (Hamulec (Przód): Formula R1 Carbon Blue + Ashima Aro08 160mm + Matchmaker R1 Clamp 275.2g

Brake (Rear) (Hamulec (Tył)): Formula R1 Carbon Blue + Ashima Aro08 140mm+ Matchmaker R1 Clamp 305.9g

Cables (Pancerze i linki): Alligator Mini I-Link 35g

Cassette (Kaseta): Shimano XT CS-M770 + Nakrętka Alu Shimano 262.3g

Chain (Łańcuch): Campagnolo C9 + Spinka Sram Gold 270g

Crankset (Korba): Shimano SLX 170mm + BB30 XT + 40/26T Specialites + Aeorozine nuts 771.1g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XTR FD-M970 127.4g

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): SRAM X.9 2010 Medium 207.7g

Fork (Widelec): Fox 100 RLC 2009 + gwiazdka + bierznia 1580g

Frame (Rama): Giant XTC 2010 "S" 1507.4g

Grips (Chwyty): Bontrager X Lite 15g

Handlebar (Kierownica): Syntace Duraflite Carbon 25.4mm 600mm 124.3g

Pedals (Pedały): Look quartz 279.3g

Seat (Siodło): Selle Italia SLR XC Gel Flow 170g

Seatpost (Sztyca): Thomson Elite 30.9x410mm 263.1g

Seatpost clamp (Zacisk sztycy): Smud-Carbon 34,9 mm + Ti 6.7g

Shifters (Manetki): Sram trigger X9 + Matchmaker R1 Clamp 230g

Skewers (Zaciski kół): Only/Ti Bolt-On Blue 31.2g

Spacers (Podkładki pod mostek): No Name (stal) 38g

Stem (Mostek): Smica Lite Pro 100mm/25,4mm 102g

Tire (Front) (Opona przednia):Schwalbe Rocket Ron 2.25 410g

Tire (Rear) (Opona tylna): Schwalbe Rocket Ron 2.1 379.4g

Top Cap (Kapsel): KCNC 8g

Wheel (Front) (Koło Przód): ZTR Alpine / Novatec D711 / Revo 625.6g

Wheel (Rear) (Koło Tył): ZTR Alpine / Novatec D712 / Revo 762.4g

Misc: (Rogi): Smica 58.5g / Koszyk xx

 

Total Weight (Waga calkowita): 8801.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...