Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamietajcie ze mam dosc krotki tulow, 88-89cm noga do jajek przy 175cm to jest duzo jak czytam ze niektorzy wzrostem 185 potrafia miec takie 'krotkie' nogi :)

 

Porownujac 18" sainta do XTC to jest on 1cm wyzszy i jakis 1cm krotszy od sainta.

 

Zreszta obecnie latam na Cro-Mo z chyba identyczna geo jesli chodzi o dlugosc i jest naprawde w sam raz. I to chyba przy krotszym mostku bo sztywniak ze zintegrowanym mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo, zamawial ktos XTC z chin przez ebay? Wychodzi ~900zl za rocznik 2008 a kurs dolara jeszcze spadnie.

Tak patrzac na extremebike.pl to mam wrazenie ze sciagaja ramy wlasnie od chinoli i dowalaja marze 400zl albo lepiej na ramie.

 

A propo mierzenia to zrobilem to juz dawno temu i faktycznie wychodzi mi ~59cm horyzontalnie + mostek 9-11cm

I fakt faktem majac dobre porownanie do mongoose meteore elite, zarowno M (58.4cm) jak i L (61cm) z mostkiem 9cm bylo dobre chociaz chociaz L juz mniej.

Geo Mongoose Meteore

Wiec tutaj jest totalna zagwozdka bo wyjezdzilem juz troche to jednak ciezko siebie okreslic :)

 

Jutro jeszcze podjade do gianta przymierzyc sie. A tak naprawde kiedys popelnie harakiri z powodu mnogosci wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis to nazwa geometrii Gary'ego Fishera (http://www.sportygorskie.pl/news/bike/sprzet/gary-fisher-hi-fi-r-ewolucja-czyli-tajniki). Ale rzeczywiście efektywna długość górnej rury jest w Trekach niewiele mniejsza od tej z ram z Genesis. Nie znam innych równie "wyciągniętych" ram , jeśli masz długi tułów (jak np. ja) będzie Ci pasować, ale to właściwie przeciwieństwo Sainta. Poza innym geo te ramy ważą też trochę inaczej - lekko powyżej 1700g dla 19,5 '' (625mm górna rura!), no i, jak nie trudno się domyślić, są też sztywne i wytrzymałe. Przed zakupem Centuriona Trek 8500 to był mój "first choice", ale wyszło jak wyszło :)

 

W lecie te ramy chodziły nawet po ok. 800zł.

 

Używane, oczywiście, ale akurat te wystawiane dziwnym trafem były w niemal idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Apetyt rosnie w miare jedzenia ... no i coraz bardziej zastanawawiam sie nad kregoslupem projektu ;p

Na pewno pare rzeczy nie przychodzi mi na mysl, a nie chcialbym przegapic ciekawej ramy.

 

~1500zl

XTC

Scale 40 - krotki / ciezki

Mongoose meteore - tylko inne malowanie niz ten cholerny pomarancz

Bergwerk mercury /+ SL - eh ta cena i dostepnosc

Spec S-works - Czym sie rozni spec z alu M4 od M5?

Bianchi - tylko co i gdzie szukac?

Trek 8000/8500 - dosc ciezki

Lapierre - model?

 

 

~2500-3000zl

XTC Carbon - ~1250g

Scale 10 - najlzejszy

No saint Maxari - najlzejszy i 5 lat gwarancji

Cube Elite HPC - ~1.250g

Trek 9.9 SSL -

Ghost HTX -

 

 

Kiera - Bede chyba faktycznie szukal BBB Fibertop, 105g ~120zl to jest naprawde rewelka. Chyba ze znajde cos 600mm i 110-115g taniej bo i tak bede skracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec S-works - Czym sie rozni spec z alu M4 od M5?

 

Zapewne użytym stopem.

 

No saint Maxari - najlzejszy i 5 lat gwarancji

 

Tego użytkownicy niezbyt chwalą.

 

Trek 8000/8500 - dosc ciezki

 

Dość ciężki z powodu malowania, ale potwornie sztywny. +1 także za wygląd :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawil sie takze XTC z twomark'a w przyzwoitej cenie tylko ten kolor bedzie sie gryzl z bialym foxem. Juz nawet zdecydowalbym sie na XTC 2010 ale ten jasny grafit + bialy fox wymusilby kompletnie bialy kokpit.

 

XTC 2010 + bialy amor + czarne kola + czarny kokpit jakos sobie tego nie wyobrazam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez ma drugorzedne znaczenie, ale pospiechu jeszcze nie ma. Mysle ze po swietach bedzie jeszcze w czym wybierac ewentualnie potarguje sie w tym sklepie i dobiore sobie cos.

Ewentualnie zadzwonie do pewnego sklepu gdzie wiem ze maja dostep do lapierrow i lubia konkretne zamowienia vide Inzynieria Rowerowa, Lublin.

 

Link do sklepu

Btw roznice miedzy XTC , XTC team i XTC team embo to sa roznice tylko w malowaniu/konkretynch rozmiarach? Zglupiec juz mozna. Na pewno te ramy z 2008 maja pivoty, ale czy wszystkie? Rama z twomarka juz nie ma.

 

A co do wygladu trojkata w lapierre, przeciez giant w XTC Composite tez ma gorna czesc haka w ksztalcie łuku ;P A co do mocowania nad siodlowka, to w wersji "M" jest prawie nie widoczne.

 

 

PS. Chodzi mi po glowie ZTR Alpine 330g - cena jest zaskakujaco przyzwoita :) I byc moze wyrwalbym gdzies przynajmniej Hope II Pro na tył :) Byloby jakies 150g na komplecie kol, cena niewiele wieksza lub podobna do tego co mialem proponowane za Novateci/Revo/717 :D Ewentualnie beda tylko obrecze, ale juz teraz mozna wyrwac tylnego hope'a za ~500zl, jeszcze zebym znalazl sklep gdzie maja hope'a, revo i ZTR'y i byloby duzo taniej.

 

PS2. Najpierw zakladalem budzet do 3.5k, potem 6k i znowu naginam :P Jesli tak dalej pojdzie do dopiero w okolicy 10 maja skoncze projekt samego roweru, a gdzie kasa na ciuchy, dojazdy na wyscigi i remont yachtu ... ;/ Trzeba chyba sie pokusic o kredyt pracowniczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez ma drugorzedne znaczenie, ale pospiechu jeszcze nie ma. Mysle ze po swietach bedzie jeszcze w czym wybierac ewentualnie potarguje sie

w tym sklepie i dobiore sobie cos.

Ewentualnie zadzwonie do pewnego sklepu gdzie wiem ze maja dostep do lapierrow i lubia konkretne zamowienia vide Inzynieria Rowerowa, Lublin.

 

Btw roznice miedzy XTC , XTC team i XTC team embo to sa roznice tylko w malowaniu/konkretynch rozmiarach? Zglupiec juz mozna. Na pewno te ramy z 2008 maja pivoty, ale czy wszystkie? Rama z twomarka juz nie ma.

 

A co do wygladu trojkata w lapierre, przeciez giant w XTC Composite tez ma gorna czesc haka w ksztalcie łuku ;P A co do mocowania nad siodlowka, to w wersji "M" jest prawie nie widoczne.

 

PS. Chodza mi po glowie ZTR Alpine 330g - cena jest zaskakujaco przyzwoita :D I byc moze wyrwalbym gdzies przynajmniej Hope II Pro na tył :thanks: Byloby jakies 150g na komplecie kol, cena niewiele wieksza lub podobna do tego co mialem proponowane za Novateci/Revo/717. Obecnie za okolo 160funtow mozna wyrwac tyl HopeIIpro/Comp/ZTR355 - tylko wlasnie te szprychy i mosiezne nyple... eh ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Prawie na pewno wezme skladane kolka w NoTubes, cena rewalacja na ZTR Alpine.

 

ZTR Alpine 26" Disc Wheelset

- DT revo

- Alu nyple

- Front Wheel Stan's ZTR front QR hub

- Rear Wheel Stan's ZTR rear QR hub

 

435$ w podstawowej wersji kolorystycznej i 495$ czarne sprychy i nyple. Jestem ciekaw tylko jak ta tylnia piasta ZTR... o przod raczej bym sie nie martwil. Ewentualnie moze doplace do American Classic badz Hope II lub DT240 na tył.

 

642g Przod

732g Tył bez tasmy i wentyla.

1374g Komplet P+T

 

Tylko kurcze te koszty wysylki ze stanow o_O Chyba ich pogielo. Musze popytac dystrybutorow ZTR'a w EU i popytac czy nie sprowadza mi kolek i potem wysla za oplata bo wyszloby sporo taniej. Najtansza opcja wysylki EMS'em 110$, ups 170+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurcze te koszty wysylki ze stanow o_O Chyba ich pogielo. Musze popytac dystrybutorow ZTR'a w EU i popytac czy nie sprowadza mi kolek i potem wysla za oplata bo wyszloby sporo taniej. Najtansza opcja wysylki EMS'em 110$, ups 170+

Poszukaj firmy pośredniczące w sprzedaży produktów ze Stanów, na pewno wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...