Skocz do zawartości

[8282,9g] Pronghorn XC SW Race by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki

 

Z waga, tak jak pisalem wczesniej, jest tak ze na razie po zmianie napedu, wedruje w gore.

Przewiduje male wagowe ulepszenia, nic rewolucyjnego. Chyba bardziej z samej satysfakcji ze dana czesc moze wazyc nieco mniej.

Od poczatku nie zakladalem ze rower musi wazyc ponizej 8kg, wiec nie mam wewnetrznego parcia.

 

Manetki sa najslabszym punktem tego roweru, dlatego tez ida do wymiany.

Po roku jazdy na nich nie mialem problemow z przyzwyczajeniem sie do gripow, niemniej brakowalo mi precyzji i zmieniania biegow wtedy kiedy ja tego chce.

Wracam do triggerow.

Choc stylistyka i wyglad kokpitu, jak dla mnie przemawia za gripami.

Ale oprocz ladnego wygladu potrzebuje czegos dzialajacego na wyzszym poziomie.

 

Amor jest bardzo dobrym rozwiazaniem dla milosnikow lekkiej wagi i niecheci do posiadania manetki blokady.

Nie jest tak komfortowy i pluszysty jak np. moje poprzednie foxy, ktorych czasami mi brakuje.

Jego duza zaleta jest praca w calym zakresie, waga, brak bujania i niemalze brak obslugi/ustawien.

 

Jest to raczej race amor, jak ktos lubi takie rozwiazania to polecam i oczywiscie tym ktorzy scigaja sie w xc szczegolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwisowałeś już amor? Bo zastanawiam się czy da się to zrobić w domowym zaciszu? Czemu widelec nie buja? Posiada platformę? Potrzebuję właśnie lekkiego sportowego widelca, przy którym nie trzeba będzie pamiętać o blokadzie.

Co do manetek, masz może porównanie do tych od Nino albo Recona? Bo szukam lekkich, dobrze pracujących gripów pod dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale jest to domowa robota.

Tak ma platforme, jest dostepny z miekksza wersja alberta (nazwa platformy) dla lzejszych bikerow.

Moje manetki to Microshift przerabiane przez Nobu.

Recon to podobna klasa manetek.

Czytalem pare komentarzy na mtbr,manetki te latwo lapia syf do mechanizmu i ich praca staje sie kiepska.

Nobu tez robi te manetki pod 10sp (shimano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy dokonane, coby xx-owi ulzyc nieco :icon_wink:

 

Przerzutka otrzyma komplet czerwonych alu srubek, w oryginale tylko srubka regulujaca odleglosc przerzutki wzgledem koronek kasety jest stalowa; 6g koleczka. Do tego srubki mocujace koleczka kcnc, lzejsze od oryginalnych.

 

Kaseta dostanie lzejszy lockring.

 

Manetki plastikowe srubki mocujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo ze sie podoba.

 

Fakt urody nie przybylo ale za to bedzie jezdzil lepiej :icon_wink:

 

Tak jak pisalem powyzej wykonanie przerzutki srama jest super i podobne wrazenie robi w pudelku.

Po zalozeniu, pierwsze wrazenie, jest brzydsza niz xtr shadow, szczegolnie ta srebrna anoda.

Gdyby te srebrne elementy byly czarne.......

 

Rowniez mocowanie linki jest gorsze niz w xtr, odstaje ladnych kilka cm od widelek, gdzie w xtr pancerz szedl nad widelkami.

 

Manetki, obrotowe wprowadzaja pewna harmonie i lad na kierownicy, IMO.

Ale triggery w polaczeniu z przerzutka porazaja precyzja i tu zapomina sie o tych wizualnych i wagowych mankamentach :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu to specialized fast trak? fajny balon, jaka waga i jak byś mógł napisz króciutką recenzje tej opony, dzięki z góry

Edytowane przez JGa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze 2.0 wazy 560g

Balon ma wiekszy niz wiekszosc opon 2.1. co zapewnia spory komfort.

 

Ta jeszcze zostala mi sprzed kilku zezonow, kiedy byla moja glowna i jedyna guma :icon_wink:

Lepiej spisuje sie na tyle, z przodu czasami potrzeba konkretniejszy bieznik szczegolnie gdy jest mokro ale i tu nie jest zle. Na suchym bez zarzutow.

 

Porownujac np z RoRo, zapewnia wiekszy komfort, opory toczenia, wg. mnie sa nizsze, mniejsza awaryjnosc.

Na minus wieksza waga o ponad 100g, porownujac z wersja evo i bierznik nie jest mistrzostwem swiata w trwalosci, choc i tu tez nie ma dramatu.

 

Ogolnie w miare przyzwoita opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlisek ,

 

Jak sobie taki sprzęt sprawisz to bedziesz miał problem na zawodach.

Nie wyobrażam sobie jazdy na pełnej parze w xc ze wzwodem:)

 

A potem pudło, uniesione ręce i dalej antena .....

To byłoby niezapomniane:)

 

PS: przepraszam za niestosowne żarciki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

Czy na Wyspach w przeliczeniu sprzęt jest tańszy? Bo w złotówkach złożenie takiej maszyny wyszłoby... baaardzo, bardzo drogo

Czesci kupowane w roznych miejscach, usa, europa, azja i rowniez Polska :icon_wink:

Tam gdzie bylo taniej, a w niektorych przypadkach tam gdzie wogole byly do dostania.

Pare rzeczy w Polsce sporo taniej niz gdzie indziej...

Mozna powiedziec, ze ceny czesci rowerowych, czy to w uk, czy to w pl utrzymuja sie na porownywalnym poziomie.

 

Wracajac do sedna:

Z pudelka 186.3g

 

20110326145217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...