Skocz do zawartości

[polerowanie] elementów wszelkich


sath

Rekomendowane odpowiedzi

HA!

Wiedziałem że po tej podpowiedzi "coś z niczego" nie będzie trudno o dobrą odpowiedź.

 

Chciałem złożyć ładnie wyglądające koła nie drogie i nie ciężkie. Wiele osób się łakomi na swift arrivy 42mm ale są makabrycznie ciężkie.

Moje obręcze to arrivy 30mm kupione po 42zł sztuka i po zdarciu anody i "schodka" i wypolerowaniu ważą po 560-565g.

Tanie lekkie i naprawdę świetnie wyglądają po zabiegu, szczególnie w słońcu albo po zmroku. Niedługo pokażę zdjęcia całego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA!

Wiedziałem że po tej podpowiedzi "coś z niczego" nie będzie trudno o dobrą odpowiedź.

 

Chciałem złożyć ładnie wyglądające koła nie drogie i nie ciężkie. Wiele osób się łakomi na swift arrivy 42mm ale są makabrycznie ciężkie.

Moje obręcze to arrivy 30mm kupione po 42zł sztuka i po zdarciu anody i "schodka" i wypolerowaniu ważą po 560-565g.

Tanie lekkie i naprawdę świetnie wyglądają po zabiegu, szczególnie w słońcu albo po zmroku. Niedługo pokażę zdjęcia całego roweru.

 

 

Proszę o jak najszybsze wstawienie fotek roweru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy korba Shimano 600 Arabesque ma jakąś warstwę ochronną czy to gołe alu? Mam taką korbę z małymi zadrapaniami i zastanawiam się czy nie dało by się tego zatrzeć drobnym papierem ściernym i zapolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE alu części są anodowane[nie liczę części z lat -70's] , a jeśli nie mają anody to znaczy że została zdarta

 

polerowanie korby to udręka, szczególnie tych ala c-record campy i s 600, wiec zastanów się 2 razy na co się rzucasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE alu części są anodowane[nie liczę części z lat -70's] , a jeśli nie mają anody to znaczy że została zdarta

 

polerowanie korby to udręka, szczególnie tych ala c-record campy i s 600, wiec zastanów się 2 razy na co się rzucasz

 

Zastanawiam się i nawet pytam na forum co by nie zniszczyć jednej z najładniejszych korb Shimano. Zadrapanie nie jest duże i jeżeli korba ma anodę to dam sobie spokój z polerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi polerowanie korby SH 105 zajęło 5h ale teraz można się przeglądać :P

 

105 też ma jakąś anodę? Jak twarde jest to coś? Można to potraktować papierem wodnym i później pastą do aluminium? Mam też taką korbę i jest już cała matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ona miała anodę czy nie, trafiła do mnie taka jak by ktoś ją przejechał grubym papierem kilka razy,więc ja od razu wziąłem kilka typów papieru wodnego i do dzieła, potem pasta i dużo polerowania. potem wstawię fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smurv, nie wszystkie.

przykładowo piasty klasycznego recorda nie są anodowane.

c-record ma powierzchnie coś ala "chrom" nie widze sensu zdzierania tego czegoś.

 

no tak ale klasyczny record, nie jest z lat 80-90' tylko wcześniej, tak przynajmniej podpowiada velobase

 

i na pewno nie chcę się tutaj wymądrzać, bo znam się na pewno gorzej od większości tutaj

 

bardziej chodziło mi o ogólną zasadę

80's + = anoda

80's - = brak anody [albo jej nie stosowali, albo ktoś już ja wcześniej zdarł bo część ma prawie 40 lat]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także niekoniecznie ale nie chce mi się robić wyliczanki.

Czasem ciężko stwierdzić czy cos jest anodowane czy nie , ja wtedy łapie szamtke z autosolem i sprawdzam reakcje , jesli sie maże i nic nie dzieje to raczej jest to anoda, gołe alu powinno choć trochę sie doczyścić.

Anode sciagamy wrzucając daną część do wywaru (dosyć mocnego) z KRETA, anoda mięknie i wtedy możemy sie zacząc bawić od papieru 1500 wzwyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

ty italiano nie bądź taki HULJO IGLESIAS HATER MAJSTER i POJEŻDZACZ, z amatorem nie gadasz, doskonale sobie zdaje sprawe jak bardzo aluminium to miękki material, mikro rysy są praktycznie zawsze, ale nawet dobrym swiatłem i kolorami nie wymyśliłem sobie idealnie ostrego odbicia, a że wczesniejsze - NIE MOJE - kretowanie nadżarło aluminium to juz inna sprawa, MOJE kretowanie nie nadżera materiału, spokojna twoja rozczochrana, PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...