Skocz do zawartości

[9485g] Gary Fisher Big Sur 1.1 by Gothic


Gothic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem wielkiego doświadczenia z manetkami Shimano. Przed SRAMami były stareńkie ST-M008 (chyba pierwsze RF z XT), które dziesięć lat działały bez zarzutu, a wykonane były wzorcowo. Spodziwałem sie równie dobrego wykonania biorąc współczesny produkt z najwższej półki japońskiego producenta. Ależ byłem naiwny. Nic to, trzeba żyć dalej. Zawsze można sprzedać i zastąpić całość X.0. :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

U mnie wygląda to tak :

http://img15.imageshack.us/gal.php?g=dsc0028pb.jpg

Sorry za jakość fotek ale robione telefonem :) Ta dziura podczas zmiany nie powiększa się nie zaobserwowałem tam żadnych ruchów... Może i nie wygląda to jak powinno do końca ale działa co by nie powiedzieć na 10/10 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak :

http://img15.imageshack.us/gal.php?g=dsc0028pb.jpg

Sorry za jakość fotek ale robione telefonem ;) Ta dziura podczas zmiany nie powiększa się nie zaobserwowałem tam żadnych ruchów... Może i nie wygląda to jak powinno do końca ale działa co by nie powiedzieć na 10/10 :)

 

Dzięki za fotki. U mnie ta szpara jest minimalnie wieksza. Sama praca manetek jest rzeczywiście bez zarzutu, Okleję tę krawędź Scotchem czarnym aby uchronić przed syfem wszelakim i jeśli mi w###### przejdzie, to i się z nimi zaprzyjaźnię.

 

A po najbliższej wypłacie będzie 96xx a może i 95xx :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co planujesz zmienić po wypłacie?

 

Ośki od Cranków na Ti, blat na Specialites lub Extralite, zaciski na Controltech lub Token (kolejność przypadkowa). W zależności od wielkości zasobów wolnych środków, zmianie może ulec konfiguracja, a zakupy rozłożyć się w czasie. Łączny zysk wagowy wyniesie w wersji pesymistycznej 122 g., lub 135 g. w wersji optymistycznej.

Przymierzam się również do zmiany gripów, jednak tu obawiam się, że odnotuję wzrost wagi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, dokładnie o te ControlTechy mi chodzi. Tokenowski link otwiera mi całą gamę linii Accura, więc nie potrafię potwierdzić. Zakładam jednak, że chodzi Ci o te bliźniaczo podobne do wspomnianego wcześniej CT. Jeśli tak, to właśnie je biorę również pod rozwagę. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że znasz na pamięć cały rynek L-B... :D Mam jednak, może płonną nadzieję, że może kiedyś Cię jeszcze zaskoczę :)

 

Tu jawią mi się jeszcze dwie kwestie, może ktoś pomoże w podjęciu decyzji:

1. Po ostatnim dublecie snake'owym targają mną wątpliwości; system No Tubes, czy dętki Eclipse'a?

2. Czym lepszy jest system hamulcowy hydrauliczny od świetnego mechanicznego (bo taki posiadam)? Spokoju mi to nie daje, bo i porównanie mam dość średnie (Juicy 5, Tektro Auriga i ostatnio doszło jeszcze Shimano Deore). Żaden z wymienionych gonad nie urywał, nie zauważyłem poprawy drogi hamowania, etc. Czy zakup takich Ultimate'ów, Elixirów CR lub innych XTR'ów wniesie nową, nie pozostawiającą wątpliwości jakość hamowania? Wolę uniknąć syndromu dysonansu postzakupowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, po prostu ostatnio przerabialem ten temat :)

 

Link do tokena zmienilem na ebay-owkski, mowimy o tym samym.

 

Na ebayu polowe tansze od Tokena i Controltecha i 5 g ciezsze (waga niezweryfikowa)na imbus i kolorowe:

 

http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-QR-wheel-axles-CNC-Black-31g-totally_W0QQitemZ280478364663QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item414dd033f7

 

Chyba Controltech wypada najlepiej cenowo ebay ok $60 i waga zweryfikowana; ciekawe czy dorzucaja do tego klucz?

 

Co do Eclipse to dwie rzeczy:

1. system jeszcze nie jest sprawdzony, zbyt malo tego zostalo sprzedane i zbyt krotki okres na wieksze wnioski

2. dostepnosc na dzien dzisiejszy zerowa, chyba ze gdzies ktos ma jeszcze z wczesniejszych dostaw, co wydaje sie byc raczej niemozliwe; Eclipse ma problemy z produkcja tego wynalazku i z tego co sie mowi to detki moze pojawia sie w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ebayu polowe tansze od Tokena i Controltecha i 5 g ciezsze (waga niezweryfikowa)na imbus i kolorowe:

 

http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-QR-wheel-axles-CNC-Black-31g-totally_W0QQitemZ280478364663QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item414dd033f7

 

Waga zweryfikowana przeze mnie.

 

14g + 17g

 

lub

 

14,2g i 17g

Edytowane przez Sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Chyba Controlech wypada najlepiej cenowo ebay ok $60 i waga zweryfikowana; ciekawe czy dorzucaja do tego klucz?

(...)

 

Właściwie, to klamka zapadła - CT. Szczerze wątpię w klucz, lecz to nie stanowi problemu. Klucz płaski, rozmiar 10 i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze te 'no name' beda w rzeczywistosci ciezsze a tu 31g,

Token, CT 26g dla road, ze 135mm bedzie jakies 29-30g.

 

Jest sie nad czym zastanawiac, kolor i cena + dla 'no name' i sa na imbus, czyli brak koniecznosci zabierania dodatkowego klucza..

 

...tak tylko rozwazam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135 mm Tokena waży 31 g. Przynajmniej osobiście znany mi egzemplarz... No name kuszą ceną, jednak komu tu tyłek obrobić w razie poważnej awarii, huh?

Klucz płaski mam w multitoolu, także extra tachać nie będę ;) Pożyjom, uwidim.

Póki co bardziej kręci mnie idea wymiany blatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza większa trasa na Garym w aktualnej konfiguracji za mną. Amortyzator spisał się na miare oczekiwań. Manetki zrehabilitowały się precyzyjną i błyskawiczna pracą/współpracą, a siodło jeszcze bardziej mnie zachwyciło. Gary rocks! Przy okazji zrobiłem kilka fot, które przedstawiam poniżej.

Pozdrower!

 

GFPlener8.jpg

 

GFPlener7.jpg

 

GFPlener6.jpg

 

GFPlener5.jpg

 

GFPlener4.jpg

 

GFPlener3.jpg

 

GFPlener2.jpg

 

GFPlener1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dziś Big Sur legitymuje się masą 9.691 g.. Wszystko to dzięki ghetto tubeless. Tym samym pozycje:

 

19. Rim tapes: (Opaski) Taśma izolacyjna z Castoramy, 14 g.

 

oraz

 

29. Tubes: (Dętki) Schwalbe XX-Light, DP 99 g. + DT 102 g., razem 201 g.

 

wędrują do jednego wora o wspólnej nazwie

 

28. Tubes: (Dętki) Ghetto Tubeless, 197 g.

 

Składowe mego ghetto to: mleczko Stan's No Tubes, taśma izolacyjna Electrix, dętki Schwalbe XX-Light 20'. Oto jak przedstawiały się składowe na wadze:

 

1. Koło przednie: masa przed - masa po = 101,

2. Koło tylne: masa przed - masa po = 96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Agumenty oczywiście :)

 

Nie żeby Twoje avidy były be, sam na takich pół sezonu śmigałem i było "w porzo" ( z mechaników jeszcze M475 ponad rok- dawały radę ) to jednak po wymianie na Formule K24(2x180) odczułem znaczną różnicę w pracy :icon_mrgreen:

 

Masa; Twoje avidy ważą 866g nie uwzględniając linek i pancerzy czyli-przyjmijmy 900g > przy wymianie na dajmy r1 zyskujesz na oko 400g jedną modyfikacją co przy obecnej wadze roweru jest dużym zyskiem. Można lżej/ciężej-drożej/taniej, wg zasobu gotówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agumenty oczywiście :)

 

Nie żeby Twoje avidy były be, sam na takich pół sezonu śmigałem i było "w porzo" ( z mechaników jeszcze M475 ponad rok- dawały radę ) to jednak po wymianie na Formule K24(2x180) odczułem znaczną różnicę w pracy :thumbsup:

 

Masa; Twoje avidy ważą 866g nie uwzględniając linek i pancerzy czyli-przyjmijmy 900g > przy wymianie na dajmy r1 zyskujesz na oko 400g jedną modyfikacją co przy obecnej wadze roweru jest dużym zyskiem. Można lżej/ciężej-drożej/taniej, wg zasobu gotówki ;)

 

I taka rozmowę lubię. Jest argument - jest dyskusja :icon_wink:

 

To mówisz, że Formula jest OK i zapewne masz rację. Jednak wydając 1 k PLN + na hamulce chcę by mi się jeszcze one podobały. Niestety włoskie spowalniacze nie spełniają dwóch warunków sine qua non: klamka ma być z włókna weglowego oraz dominującym kolorem ma być czarny. Waga rzeczywiście jest ważna i chciałbym urwać jak najwięcej z mych dotychczasowych 944 g./set. Jednakże winszuję sobie posiadać lekkie koło, które nie tylko będzie się świetnie prowadziło, ale i cieszyło me oko.

 

Może masz inne sprawdzone propozycje, które bedą odpowiadały powyższym wymaganiom, przy założeniu, że moja waga "na bojowo" wynosi ponad 85 kg.

 

Gothic a powiedz właściwie jak sie jeździ na mechanicznych tarczach ?? jak z siłą hamowania itp ?

 

Może zamiast opowiadać o tym jak się na nich jeździ napiszę, iż hamują jak szalone. Zablokowanie koła nie stanowi problemu pomimo niemałej masy jaką muszą obsłużyć. Nie żałuję ani złotówki zainwestowanej w ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...