Skocz do zawartości

[9485g] Gary Fisher Big Sur 1.1 by Gothic


Gothic

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro Ci wrzuce wagi, mam az 3 komplety R1 na stanie ;p

 

Czarne R1 w wersji 'batman' sa pokryte jakims miekkim tworzywem, troche gumowate wrazenie. Niebieskie i czerwone to jest sliska anoda, wiec pewnie sa takze ciutke lzejsze ale sprawdze.

 

I szczerze, to czerwone R1 wygladaja na zywo po prostu bajecznie...

 

R1 carbon klamka bez srub i adapterow

 

Przod ~172g

Tył ~188g

Ti sruby 6sztuk ~15g

Adapter IS->PM 140mm 9-25g

 

Realnie komplet z tarczami, srubami i wszystkim mozna zamknac w granicy 540-590g w zaleznosci od wersji i szczegolow.

Edytowane przez Sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci wrzuce wagi, mam az 3 komplety R1 na stanie ;p

 

Czarne R1 w wersji 'batman' sa pokryte jakims miekkim tworzywem, troche gumowate wrazenie. Niebieskie i czerwone to jest sliska anoda, wiec pewnie sa takze ciutke lzejsze ale sprawdze.

 

I szczerze, to czerwone R1 wygladaja na zywo po prostu bajecznie...

 

R1 carbon klamka bez srub i adapterow

 

Przod ~172g

Tył ~188g

Ti sruby 6sztuk ~15g

Adapter IS->PM 140mm 9-25g

 

Realnie komplet z tarczami, srubami i wszystkim mozna zamknac w granicy 540-590g w zaleznosci od wersji i szczegolow.

 

Dzięki za info. Ile taka przyjemność i z jakiego źródła - o ile nie jest to jakaś tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnica, chociaz szkoda ze nie podjales tematu 2 tygodnie temu bo dostalismy rewelacyjna oferte przy 3 kompletach.

 

Caly set z karbon klamka, 1/2 adaptery i 6/8 Ti srub

+ Dodatkowa zapasowa para alu klamek

+ Dodatkowa para padow do kompletu

 

Z przesylka wyniosl ~390-400 euro.

Biorac pod uwage koszt samych alu klamek ktore mozna sprzedac, to set wyniosl ~1300zl realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słowo się rzekło, Ritchey u płota:

 

21. Seatpost: (Sztyca)Ritchey WCS Carbon 27,2 x 350 mm (śruba tytanowa Probolt), 154 g.

 

Poza tym znalezione w przepastnych zasobach szuflady śruby tytanowe Vincere zastąpiły stalowe w manetkach, Co obniżyło wagę pozycji:

 

23. Shifters: (Manetki) Shimano XTR SL-M970 (waga bez linek, patrz pkt. 7) 217 g.

 

Total: 9.663 g.

 

Dalsze zmiany jeszcze kiedyś nastąpią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku dobry tuning śrubkowy. Dziś przyszła garść aluminiowego dobra od Vincere.

 

Wymieniłem śruby w obudowie zacisku z takich na te. W obu przypadkach waga w dół po 12 g.

 

4. Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid BB7 MTB + adapter + kpl. śrub + Accent Blade 180 mm , 324 g.

5. Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid BB7 MTB + adapter + kpl. śrub + Accent Blade 160 mm, 332 g.

 

Przydługą, czerwoną śrubę kapsla zastapiłem czarną, krótszą i lżejszą. 1 g. w dół - cóż za ulga! :)

 

17. Headset: (Stery) Cane Creek S-8, 90 g. + kapsel Ritchey Carbon i śruba Probolt, 8 g., razem 98 g.

 

Poza w/w ulżyłem manetkom o całe 4 g. W miejsce stali przyszło aluminium. I oto:

 

23. Shifters: (Manetki) Shimano XTR SL-M970 (waga bez linek, patrz pkt. 7) 213 g.

 

Aktualna waga:

 

Total: 9.634 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciekawość wygrała z moim konserwatyzmem. Hamulce hydrauliczne w drodze. Jak dobrze pójdzie to już w weekend będę testował Avidy Elixir CR na przedniej osi, a tylną "uszczęśliwię" wersją Mag tego samego hamulca.

 

Ponadto zmianom uległy przednia przerzutka i przednia opona. Wkrótce zdjęcia na wadze i zaktualizowana rozpiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni przyniosły kilka zmian w mej kozie:

4. Brake (Front) (Hamulec przedni): Avid Elixir CR, 384 g.

5. Brake (Rear) (Hamulec tylny): Avid Elixir CR Mag, 373 g.

11. Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XTR FD-M970, 128 g.

26. Tire Front (Opona przednia): SCHWALBE Rocket Ron 26x2,1, 14 g.

 

W efekcie tych zmian moja koza waży dziś…

…total: 9.621 g.

 

Kolejne w kolejce będą zębatki Q-Rings i może wreszcie zaciski kół.

 

P.S. Czas chyba zaktualizować całą rozpiskę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Drobny retusz kozy:

 

- wymieniłem śruby mocujące zacisk hamulca przedniego na aluminowe ProBolt'y:

 

4. Brake (Front) (Hamulec przedni): Avid Elixir CR, 373 g.

 

- eksperymentuję z owijka i pianką:

 

15. Grips: Fi'zi:k Dual: Tape (white/red), 32 g.

 

- zastąpiłem dotychczasowe zaciski carbo-alu-tytanowymi One23:

 

23. Skewers: (Zaciski kół) One23, 43 g.

 

dziś waga wygląda następująco: 9.596 g.

 

W drodze białe obręcze ZTR Olympic. Wymienię również tylną piastę i oponę. Całość powinna zaowocować spadkiem wagi o jakieś 100 g. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestey obręcze nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań (cięższe od używanych dotychczas DT!) i wyszły do innego właściciela. Stratę zrekompensowałem sobie nową piastą od Novateca (model na rok 2011), która wraz z nowymi szprychami obniży wagę o przeszło 100 g. Nie mam jeszcze pomysłu jaki zaplot wybrać. Co do szprych, to może Laser Black od Sapima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, białe Olimpici są przyciężkawe ale zauważ, że do ich uszczelniania wystarczy yellow type a nie sporo cięższe gumowe opaski/dętki. Myślę, że 100g było można tutaj spokojnie urwać.

 

Swoją drogą tylko z tego powodu zostawiłem Olimpici u siebie, no może jeszcze wygląd mnie przekonał :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym tu tylu gram nie urwał:

 

1. obręcze cięższe w sumie o 10 gram od moich DT,

2. zastąpiwszy taśmą kondomiki Schwalbe 20' zyskuję jakieś 50 g.,

3. płynu wleję tyle samo więz żadna to oszczędność,

4. nie można też zapomnieć, że przy ghetto zawór jest już niejako w zestawie z dętką, tu musimy coś dorzucić, niech będzie 10 gram + do wagi setu w opcji ZTR.

Summa summarum mamy oszczędność rzędu 30 g. za 366 PLN (tyle wyszło z przesyłką). Co daje 12,20 PLN za gram oszczędności.

 

W przypadku podmianki piasty Novatec vs Deore XT, bazując na danych producenta, oszczędzam 155 g. Operacja będzie mnie kosztować odpowiednio:

- piasta 220 PLN,

- szprychy 120 PLN,

- nyple 40 PLN,

- zaplot 25 PLN.

Razem 405 PLN. Tu gram oszczędności będzie kosztować circa 2,63 PLN

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...