Skocz do zawartości

Scandia 2010


AndrzejM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie o to chodzi, że mamy się z tym zgodzić i żyć dalej. A jak to ma wyglądać w przypadku osób pracujących w sobotę? Myślę że Organizator powinien bardziej rozważnie planować terminy. Ja mam np taki pomysł by wysłać pismo Organizatorowi w sprawie zmiany terminów, tak by zostały one oddzielone od siebie większymi odstępami czasu. Ewentualnie wypisać tutaj swoje spostrzeżenia i pomysły oraz skłonić Organizatora by tu zajrzał. Co Wy na to?

jch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, że mamy się z tym zgodzić i żyć dalej. A jak to ma wyglądać w przypadku osób pracujących w sobotę? Myślę że Organizator powinien bardziej rozważnie planować terminy. Ja mam np taki pomysł by wysłać pismo Organizatorowi w sprawie zmiany terminów, tak by zostały one oddzielone od siebie większymi odstępami czasu. Ewentualnie wypisać tutaj swoje spostrzeżenia i pomysły oraz skłonić Organizatora by tu zajrzał. Co Wy na to?

jch

Popieram jezeli masz osobisty kontakt do P. Langa bo pisanie tego na forum lub wysyłanie do Langteamu mija się z celem. Od wiosny ja i kilku rodziców prowadzimy korespondencje w sprawie dyplomów dla dzieci. jest tu nawet taki watek na forum. mimo obietnic pisemnych całkowicie nas olali. w Olsztynie rozmawiałem z P. Langiem na temat kolizji trasy rodzinnej z czołówką gf i powiedziałem ze w Gdańsku było tak samo co również zgłaszałem ale nie jemu, a On nic o tym nie wiedział. 95% naszych postulatów i uwag w ogóle do Pana Langa nie dociera tylko ginie w mahinie langteamu.

 

szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

myślę że to nie jest tak, że Wódz nie wie co się dzieje w Partii :-) Najłatwiej jest wytłumaczyć się że nic o tym nie wiedziałem czy trafiło do szuflady(tak jak z projektami ustaw w Sejmie) i nie miałem możliwości tego obejrzeć. Jeśli będziemy dość głośni to ktoś ze sztabu powinien to wziąć pod uwagę. Nie wiem jak można uzasadnić taki terminarz - wiosna i początek lata dość intensywnie a później długo długo nic i finał. IMNHO bez sensu! To wykończy przecież niesponsorowanych zawodników bo: (piszę z punktu widzenia licealisty/studenta)

1. Dojazdy, jeśli ma się samochód lub się do kogoś podłączy to jest taniej a co jeśli jestem zdany na ciapong?(pociąg), a co jeśli mam kiepsko skomunikowane połączenia i muszę nocować...

2. nocleg - patrz wyżej i nie tylko;

3. ewentualne uszkodzenie sprzętu, a chęć i zapał do kolejnej edycji jest... gdzie dozbierać na przerzutkę?

4. terminy sesji i matury - jak tu się urwać i uczyć się jednocześnie;

5. wiele innych kwestii których nie poruszę bo się rozpiszę i będziecie mieli :-)

 

Pojawi się tu ktoś ze sztabu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dla nikogo nie bedzie idealnie. jeden jest studentem (patrz wyżej) drugi jest uczniem, trzeci pracuje w soboty... można by jeszcze dużo wymieniać, ale nie ma rzeczy idealnych. Z drugiej jednak strony popieram przedmowce, gdyż forumrowerowe.org jest patronatem medialnym Skandii Maraton, a to do czegoś zobowiązuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest powodem odwołania edycji w Kwidzynie? Niby było tak super i wogóle.

 

Takie rozrzucenie po całej Polsce mija się z celem, tak jak było pisane wcześniej. 3-miasto, Olsztyn, Kwidzyn. Są to miasta "w miarę" bliskie odległoścowo. Jeszcze trzy trochę dalsze i jest ok. A nie po całej Polsce rozrzut. Ja osobiście planuje wystartować w 3 - mieście i Olsztynie. Na resztę niestety sobie nie pozwole, bo urlopu w pracy jest tylko 21/25 dni. A dojechać trzeba:/

 

Samochód/Ciapong kosztują... niech ktoś o tym pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to tylko Lang ma w ten sposób rozmieszczone imprezy, że nie skupia się w jednym regionie a z każdego zakątka Polski można mieć na któryś wyścig blisko. Może to o to we wszystkim chodzi, by promować kolarstwo w całej Polsce a nie jednym regionie? Inną sprawą jest to, że maratony odbywają się dzień po Grand Prix MTB które są w tym samym miejscu. Jeśli Skandia miałaby być w jednej części Polski to albo GP MTB też tylko tam by było albo musiałby robić dwie imprezy jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to tylko Lang ma w ten sposób rozmieszczone imprezy, że nie skupia się w jednym regionie a z każdego zakątka Polski można mieć na któryś wyścig blisko. Może to o to we wszystkim chodzi, by promować kolarstwo w całej Polsce a nie jednym regionie?

 

To w takim razie dlaczego progi klasyfikacji generalnych są takie ostre - 6 z 7 edycji i obecność na edycji finałowej ? Jak się okazało podczas dekoracji regulamin został zinterpretowany wręcz, że nie mniej niż wymagana ilość startów, mino że to wystarczało na pudło. Do tego dochodzą wyśrubowane limity wjazdu na GIGA - jak w Bielawie, gdzie limit nie uwzględnił bezsensownej rundy wokól miasteczka. To nie zachęca do startów słabszych zawodników ....

 

Głowną promocją podczas wyścigu jest promocja imprezy, sponsorów i osoby organizatora. Wiadomo, że to wymagane bo stąd są fundusze na organizację ale brakuje prostego i skutecznego przełożenia potrzeb uczestników na starania organizatorów. Brak osob kontaktowych, totalna dezinformacja, rozmyta odpowiedzialność i rządy sędziów PZKOL czy skąd oni tam są. Imprezy masowe to nie PŚ UCI - jak to ostantio w reklamie powiedziano, najcenniejszy jest klient a tutaj akurat on nie ma żadnego wpływu na kształt imprezy. W tym aspekcie nawet krytykowana przez wielu Mazovia ciągle się zmienia i podlega ewolucji.

 

Skandia Maraton jest w miejscu gdzie kilka lat temu była właśnie Mazovia. Niby impreza masowa, dużo startujących, dobra oprawa ale pod przykrywką pełnego profesjonalizmu wiele trybików nawala - np. mapki, profile, bufety - brak prawdziwego żarcia na mecie, gazowana woda, zmiany trasy w ostatniej chwili i wiele dzięsiątek innych drobiazgów, które nie powinny pojawić się na tak wspaniale reklamowanje imprezie.

 

To właśnie ta promocja zmusza (i zachęca) wielu zawodników do startu - często bo sponsorzy tak mówią. Chesz się wykazywać u GG to dodatkowo promuj się u Langa bo takim wynikiem możemy się pochwalić zarządowi .... a zawodnik brnie w piachu po osie, na bufecie rozlewa wodę w kubku a na dekoracji dowiaduje się, że jednak regulamin mówił co innego. A TVP Sport i tak powie swoje ...

 

Żeby nie było, że jest tylko do bani to miasteczko jest super, dużo namiotów i balonów, sporo gadżetów do wylosowania (kij i marchewka ??).

 

I w ramach pointy - kiedyś było pytanie co jest dla startującego najważniejsze - z ankiety wyszło chyba mniej więcej -

 

- ciekawa i dobrze oznakowana trasa

- szybkie i wiarygodne wyniki (z tym też były problemy)

- bufety

- i dalej dopiero gadżety, reklamy, i całą otoczka marketingowa.

 

Ja bym do tego dorzycił w pełni elektroniczny system rejestracji i płatności. Już jako anegdotę mogę przy piwie opowiedzieć jak tłumacozno mi, że muszę być na zielono, żeby wystartować - ja przez telefon swoje, pan org swoje ...

 

Miłego trenowania w zimie :D

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skandii małe zmiany:

 

25 kwietnia Chodzież (niedziela)

16 maja Bielawa (niedziela)

23 maja Białowieża (niedziela)

30 maja Nałęczów (niedziela)

13 czerwca Sopot (niedziela)

27 czerwca Olsztyn (niedziela)

12 września Białystok (niedziela)

26 września Rzeszów (niedziela)

 

Źrodło - Bikeworld. Bardziej po ludzku to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm brak słów. Jeśli tak będzie wyglądał końcowy kalendarz imprez to najmocniej Was przepraszam, ale takie daty jak Wam podawałem były podane nam przez organizatorów. Duża zmian to nie jest, ale zawsze. Najważniejsze że Chodzież na rozpoczęcie imprezy. Zapraszam wszystkich na rozpoczęcie imprezy w Chodzieży.thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skandii małe zmiany:

 

25 kwietnia Chodzież (niedziela)

16 maja Bielawa (niedziela)

23 maja Białowieża (niedziela)

30 maja Nałęczów (niedziela)

13 czerwca Sopot (niedziela)

27 czerwca Olsztyn (niedziela)

12 września Białystok (niedziela)

26 września Rzeszów (niedziela)

 

Źrodło - Bikeworld. Bardziej po ludzku to wygląda.

Na pierwszy rzut oka jedyny mankament to 27 czerwca tuż po rozpoczeciu wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zwracam honor ale w poprzednim kalendarzu było chyba 6 edycji pod rząd (z małą przerwą między majem a czerwcem), w sumie ulvgar ty chyba jesteś z południa, a ja z północy więc ani Bielawa, ani Białowieża, ani Nałęczów nie są moimi priorytetami. Dla mnie priorytetami jest Sopot, Olsztyn może Białystok i może Chodzież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 kwietnia Chodzież (niedziela) 500km

16 maja Bielawa (niedziela) 620km

23 maja Białowieża (niedziela) 50km

30 maja Nałęczów (niedziela) 230km

13 czerwca Sopot (niedziela) 450km

27 czerwca Olsztyn (niedziela) 260km

12 września Białystok (niedziela) 50km

26 września Rzeszów (niedziela) 370km

 

Trochę jazdy będę miał, ale nie narzekam i postaram się być na każdej edycji (w tym roku udało się). pozdROWER i do zobaczenia na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...