Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana korby


fako

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas używałem korby SR Suntour CW-NCX410-HBG długość suportu dla tej korby to 113mm, ale trafiła mi się korba Shimano Alivio FC-M411 według karty katalogowej długość suportu dla tej korby to 123mm.

Więc teraz przy wymianie Korby z Suntour na Shimano muszę wymienić też suport czy mogę założyć na dotychczasowy?

Kaseta tylna ma 8 zębatek, przednia przezutka to SHIMANO SLX FD-M660 TOP SWING.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za lekturę przyda się na przyszłość.

I tu mam następny problem.

Zdążyłem przed zamknięciem oblecieć okoliczne 2 sklepy rowerowe, ale tutejsi sprzedawcy próbowali mnie przekonać ze nie ma suportów 123mm, są ale 122,5mm i takie z tą korbą stosują a nawet 122mm i nie ma różnicy.

Teraz nie wiem już sam tym bardziej ze na Ebay też nie znalazłem suportu na 123mm, a na 122,5mm i 122mm są.

Czy mogę założyć suport 122,5mm lub 122mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnica będzie niezauważalna ale ekspertem nie jestem i wole zapytać.

 

I jeszcze korzystając z okazji zapytam:

 

Po miedzy suportem Shimano 122,5mm a suportem innego producenta też 122,5mm jest różnica czy są to takie same suporty(np. korby głębiej wchodzą na suport producenta X itp.). ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy uważasz że rożnica 0,5mm lub 0,25mm zrobi różnicę aż tak duża że wystąpi przekos łancucha zuzywający szybko napęd? Mi się wydaje ze nie i smiało możesz taki suport brać.

Nie raczej przekos nie bedzie destrukcyjny ale np. w moim przypadku przeszedłem z suportu 113 na 114 czyli 1 mm a zarazem 0.5 mm na strone a przednia przerzutka działa duzo sprawniej łatwiej było ją wyregulować i ma duzo szerszy zakres pracy bez obcierania łańcucha o prowadnice (mam manetki bez mikroindeksacji wiec to było uciązliwe) tak ze 1mm moze zrobic roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...