Skocz do zawartości

[Rama] Cube Ams Pro vs. Anthem x2


opticion1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam kupić rame i obecnie rozważam 2 opcje:

1) Cube Ams Pro damperem swinger x3

2) Giant Anthem x2 z foxem rp2

 

Oba czterozawiasowce, Cube klasyczny horst link natomiast Giant nowsza konstrukcja maestro.

Proszę o opinie i wasze doświadczenie związane z powyższym sprzętem.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić rame i obecnie rozważam 2 opcje:

1) Cube Ams Pro damperem swinger x3

2) Giant Anthem x2 z foxem rp2

 

Oba czterozawiasowce, Cube klasyczny horst link natomiast Giant nowsza konstrukcja maestro.

Proszę o opinie i wasze doświadczenie związane z powyższym sprzętem.

Dzięki

Jeździłeś na obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klanaim,

 

Plusy dla Anthem'a to:

 

1. Przekonstruowany zawias i umieszczenie tlumika

2. X1 zostal wybrany rowerem roku w UK przez WMB - a testy brytyjskie sa moze nie tak syntetyczne jak niemieckie ale za to opieraja sie na kolosalnej masie jazdy i terenowego uzyawnia

 

I mala uwaga: damper to inaczej wywrotka. To co jest w rowerach to damper od damp - miedzy innymi tlumic :blink:

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zrobić kilka km na anthemie x2 i w porównaniu do mojego poprzedniego roweru xc (giant'a atx 890), mogę stwierdzić krótko, że Anthem zachowuje się również jak xc z tym, że jest lepiej na zjazdach, szybciej, bardziej komfortowo. Podjeżdżając na Anthemie a ważę 76 kg nie odczułem zbytniego uginania się zawieszenia, nie przeszkadzało mi podjeździe, ale delikatne nierówności typu małe korzenie pokonywałem jakby łagodniej. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Mimo wszystko moje wyobrażenie o fullach, które kojarzy się z pływaniem itp, ma się nijak do anthema, który mimo, że full jest bardziej sztywny, jest szybki w podjazdach. Może się starzeje, ale myślałem, że będzie bardziej komfortowo.

 

W przypadku Cube Ams Pro (ukłon w stronę bardzo kompetentnego sprzedawcy złożył dla mnie rower żebym mógł na nim usiąść i przejechać kilka metrów) odpowiada mi geometria. Sądze, że kilka tras w Beskidy i rower będzie objeżdżony. Nie mogę ocenić pracy tylnego zawieszenia bo nie miałem okazji pojeżdzić nim pod stromy podjazd czy poszaleć w dół. Przeczytałem artykuł, który został podesłany i mogę domyślać się że Cube ma większą tendencje do uginania się na podjazdach. W teście, który był zrobiony przez BikeBoard, Cube był wyposażony w inny damper niż w mojej doecelowej konfiguracji (swinger x3). Z testu mogę wywnioskować krótko, że Cube AMS PRO nadaje się bardziej do All-Mountain niż Giant Anthem x2.

 

Moje preferecje co do fulla są takie, że potrzebuje roweru, który da mi frajde ze zjazdów, komfortowej podróży dla mojego piątego podparcia:), ale z zacięciem XC, które da mi całkiem niezłe przyśpieszenie na podjazdach i szybką jazdę po bitych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...