Skocz do zawartości

[10407g] Centurion Backfire Light '09 20'' Disc by goldbloom


goldbloom

Rekomendowane odpowiedzi

... chciałem wziąć też lekki zacisk Tokena, jednak, szczególnie w przypadku tej sztycy, mógłby nie podołać zadaniu, więc zrezygnowałem. Teraz mam na oku Mortopa, Kozaka i FRM (tego ostatniego nie ma chyba w Jumarze?). Może co innego w cenie poniżej 70zł ?

 

Białe siodło + biała sztyca, proszę bardzo:

centurionbiay.th.jpg

Hmmm... :rolleyes:

 

BTW, mati, to "skyline lover" to dlatego, że lubisz Tune'a? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jestem już zdecydowany na srebrną sztycę - zobaczymy jak będzie. Niestety, dobór koloru jest trudny nawet na żywo, a co dopiero na podstawie "sklejanek" z Photoshopa, kiedy można się tylko domyślać efektu finalnego. Zacisk więc dokupię, kiedy zobaczę sztycę, ale ten czerwony (w miarę ciemny) to dobra propozycja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że miałem Ci właśnie o tym niebieskim wspomnieć? :) Niestety, z tego co widać na stronie producenta , w tym rozmiarze Alienów nie ma. Co ciekawe, są Sumo, ale Ciebie to nie urządza, bo tylko srebrne i czarne, a do tego cięższe (i tak samo drogie). Chociaż z drugiej strony możliwe są przekłamania, bo na CRC srebrny Alien jest :P Nie znam innej "kolorowej" sztycy oprócz Dartmoorów, ale się specjalnie nie rozglądałem, ta od razu mi wpadła w oko.

Gdybyś się bardzo uparł to zostaje przejściówka, heh. Mimo wszystko nawet z nią wyszłoby bardzo lekko...

Na marginesie myślę, że mogłaby pasować czarna sztyca z niebieskim zaciskiem, jako półśrodek :rolleyes:

 

Eee... Srebrna chyba jednak lepsza.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie śrubki od bidonu na nylonowe, do czego to doszło :whistling: Lekko bez sensu, ale ponieważ wcześniej zgubiłem jedną śrubkę stalową, miałem jeden otwór pusty, co mnie trochę usprawiedliwia :) . Waga tych czterech śrubek to około 2 g (a są długie w sumie na 2 cm, więc po tuningu :D będzie niewiele ponad 1g), stalowe ważyły ok. 16 g. Zysk 15 g za 8,5 zł (z przesyłką), całkiem nieźle, jak tak patrzę po innych projektach, ile może kosztować jeden gram :voodoo:

 

Waga więc teraz, powiedzmy: 10904 g

 

Wynik tylko pro forma, bo ostatnio moją sztycę USE widziano na "International Hub", tylny X.9 będzie w tygodniu, a w ciągu miesiąca dojdą też: przerzutka przednia XTR 970 (chyba, że jakiś inny top swing okazyjnie się trafi) i gripshifty X.0. Trzeba będzie też kupić zacisk sztycy i top cap, do kompletu, a co ;)

Nad wyborem zacisku przez cały czas się zastanawiam, najkorzystniejszy wydaje się być ten Smud , chociaż nie ukrywam, że mam pewne opory przed byciem "królikiem doświadczalnym" :) Ogólnie chciałbym coś <13g, o dopuszczalnej sile dokręcenia nie mniejszej niż 6 Nm (ze względu na śliską sztycę i moją dużą wagę) i cenie <90 zł.

 

Po zmianach powinno być poniżej 10800 g. Chociaż pewnie gripy na jakieś gumowe zmienię, więc trochę ponad... A później opony na Pythony. Ehh :D

 

Aaa, jeszcze dochodzi czerwona aluminiowa nakrętka do kasety Tokena <5g, czyli -12g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sztyca była zamawiana w CRC.

 

Ostatnio miałem wątpliwości co do wagi tylnego X.9 (średni wózek). Rzeczywiście waży te 207g.

 

20100119.th.jpg

 

To zresztą potwierdza, że mam sprawną wagę, bo po ważeniu Aliena zacząłem brać to pod uwagę... Jak to możliwe, że na zdjęciach z LB anodowany na niebiesko waży niecałe 190g, skąd ta różnica? Nie wiem :mellow:

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przydałoby się żeby rozwiać wątpliwości, problem w tym, że nie mam dwóch wag pod ręką.

Ale skoro waga jest wadliwa, czemu wagi innych części się zgadzają (ważyłem też z założonym siodlem - 699-700g)?

Zastanawiam się czemu na stronie USE jest podane, że srebrne sztyce w tym rozmiarze są już nie produkowane. Może właśnie o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRC

 

Strona USE

 

Pokaż mi gdzie? Czy ja ślepy jestem? :devil:

 

Naprawdę, ta waga mnie przeraża :laugh:

 

Oczywiście, wymiary 31,6/350 mm.

 

Jestem chyba pierwszą osobą, która jest niezadowolona z powodu wagi odbiegającej ...na minus :P

 

Dlaczego ta sztyca jest taka lekka ? - DYSKUSJA NA LIGHT-BIKE.COM

Ciekawe co powiedzą :thumbsup:

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga Alienow w/g weightweenies

 

Informacje chyba zaciagnalem wlasnie z tego zrodla.

 

Goldbloom bedziesz na targach rowerowych? Bo jesli tak to z checia zobaczylbym tego aliena na zywo przy ramie XTC jesli do tego czasu nie uda Ci sie go zbyc. I jak bedziesz z nimi korespondowal to zapytaj czego ni ma 30.9mm w ofercie

Edytowane przez Sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a moze to nie jest aluminium tylko wersja titanium? Sprawdz magnesem. Cholera go wie :P Aluminium powinno byc lzejsze, ale w/g weightweenies wersja titanium jest lzejsza. Wkoncu gdzies czytalem ze tytan nie bardzo mozna anodowac.

Edytowane przez Sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś temat na L-B?

 

Ponieważ nie stać mnie na eksperymenty (i chodzi mi zarówno o kasę, jak i o zdrowie) - wolę nie ryzykować i sprzedać, póki jest nowa i nie tracę na tym. Niby mógłbym ją najpierw wypróbować, ale myślę, że intuicja mnie nie zawodzi i sprzedaż to jednak rozsądniejsze posunięcie.

 

Naprawdę, bardzo żałuję - jest ładna i dobrze wykonana (no i lekka :) ), ale dla mnie najważniejsze jest, żeby mój rower był niezawodny i dopasowany do moich potrzeb. Prawdopodobnie skieruję się w stronę Thomsona z setbackiem, nie wiem jednak jeszcze którego. Bo niezawodność niezawodnością, ale srebrny by mi bardziej pasował :) To już, myślę, trochę inna "kategoria wagowa". I za przesyłkę nie trzeba płacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? A zagwarantowałbyś mi to?

Zresztą, bardziej chodzi mi o to, że będzie się bujać z jednej strony na drugą, niż o to, że pęknie (bo w to to raczej nie wierzę).

Niestety, przy wadze lekko powyżej 90kg z ubraniem i camelbackiem, ograniczenia zaczynają się dawać we znaki...

 

Są już srebrne Nokony. I, niestety, waga w górę o 21g. Ale co tam ;)

 

Dla porównania:

 

134 cm standardowych pancerzy Clarks (z platikowymi końcówkami - bez jednej) - 43g

20080101x.th.jpg

 

 

133 cm Nokonów (133cm koralików, 220cm wkładu) - 64g

20080101007.th.jpg

 

Do tego zwykłe, stalowe linki (choć tylnej, nie polerowanej, nie używam, ale jest o odpowiedniej długości): przednia (94 cm) - 7g, tylna (134 cm) - 11g.

 

Przy okazji - zalany Elixir CR ze 125 cm przewodu, bez śrub mocujących, adaptera i klocków - 242g.

elixirwaga.th.jpg

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...