Skocz do zawartości

[11148g] Kross Level A6 '08


Ubotek

Rekomendowane odpowiedzi

1415chris będę robił pewnie coś w najbliższym czasie to dam foto, bo jeszcze nie założone.

Waga ma dokładność +/-2g.

 

Na pierwszej stronie jest taka sama dyskusja na temat RR-ek, które też ważą dużooo mniej.

 

A zresztą czy przy projekcie 11,7kg 8g robi różnice.

Jeżeli ci zależy zmienię wagę na 266g.

 

1415chris, wiem czemu się dopatrujesz. Boisz się, żebym Cię w ranku nie wyprzedził <joke> :P

 

Pozdrawiam

 

P.S. Waga halo, bo ważąc XTR-a 960 wahała się pomiędzy 130-132g i stanęła niestety na 132. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubotek potraktuj to jaka pozytywna krytyke i szczerze Ci zycze abys ze swoim projektem byl duzo wyzej ode mnie, moje komentarze zupenie sie tego nie dotycza, po prostu majac jakies tam doswiadczenie nie potrafie sobie wyobrazic ze cos co ma wazyc x nagle wazy x- cos tam.

 

Tu chodzi o rzetelnosc tego co w tym temacie jest podawane a tu mamy pewne watpliwosci :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1415chris Potraktuj to jako żart. Mam szczęście do wagi :P .

 

Fifi Jedynymi rzeczami, które nie zostały zważone to korba i łańcuch.

Korba - dopóki nie kupię butów, nie będę odkręcał pedałów, gdyż mam niemiłe przygody z odkręcającym się pedałem :rolleyes: .

Łańcuch - muszę, go umyć, żeby nie upaćkać całej wagi.

 

Reszta ważona własnoręcznie :P

 

 

Pozdrawiam

Ubotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chain: (łanńuch) - KMC z9900 + spinka wipperman ------------- 264g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - XTR 960 TS ----------- 130g.

 

Alles: 11 667g. ;)

 

Dzisiaj założyłem XTR-a i zważyłem go ponownie tylko bez tego plastiku, który jest włożony. Waga -2g.

Bawiąc się "na sucho" XTR ma dużo mocniejszą sprężynę od LX-a. :)

 

Pozdrawiam

Ubotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu przeoczyłem, że nie zważyłem osobiście hamulców. :D

Podaję ich wagę bez "fajek", których waga uwzględniona jest wraz z wagą linek i pancerzy, wadzę DC.

 

Brake (Front): (Hamulec przedni) - Avid Single Digit 7 --------- 176g.

Brake (Rear): (Hamulec tylny) - Avid Single Digit 7 ------------ 180g.

 

Doszły również dętki Maxxis Ultralight. Ważą 122g i 123g.

 

Tubes: (Dętki) - Kenda -------------------------------------- 245g.

Suma: 11572g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po zakupie śrubyod tej firmy dzisiaj po 6 kilometrach poszedł gwint.

Szczęście w nieszczęściu, było jeszcze wcześnie, byłem z dwoma kolega i kupiliśmy linkę do wieszania bielizny i wracałem na "holu". Do tego musieliśmy wrócić kawałek, bo akurat policja stała, więc woleliśmy się wrócić 200m i 500m po dziurach przejechać niż jakby się przyczepili tłumaczyć.

 

Dzisiaj przeglądając ich stronę zobaczyłem, że ta śruba była Alu, a nie stalowa. :)

Przykręcałem mocno, ale nie skakałem po kluczu :voodoo: .

 

I teraz pytanko gdzie kupi taką śrubkę, tylko tym razem stalową :voodoo:

Ta będzie dobra. Suport GXP.

 

I jeszcze pytanko, jak wyczyścić i czym nasmarować GXP, bo dostało się troszkę błotka.

 

Pozdrawiam

Ubotek

 

Trochę starszych fot i foy z dzisiejszego holowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o łożyska suportu to, z tego co się orientuję, jest tak samo jak w systemie Shimano. Po prostu wyjmij łożyska z misek (uważaj, żeby nie uszkodzić osłonki), psiknij WD-40 w szparkę w łożysku tak, żeby całkowicie wypłukać smar. Następnie do jakiegoś małego naczynka włóż sporą ilość smaru do łożysk, naczynko podgrzej (możesz włożyć do garnka z wodą, ale tak, żeby nie wlała się do wnętrza naczynka, a wodę zagotować) i odczekaj aż smar się rozpuści. Wyczyszczone łożyska włóż do smaru i odczekaj aż smar ostygnie i stężeje. Łożyska powinny się kręcić jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czym nasmarować ośkę, choć nie którzy mówią, że niczym ,ale ja tam mam smar.

Ta śrubka, którą podałem będzie pasować, bo mnie szlak bierze jak rower stoi.

Dzisiaj miało być 45km, a było 6km i powrót na holu xD

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba tu nie miałbym pewności czy będzie pasować.

o śruby do GXP pytaj w sklepach które mają sprzęt od Harfy. wydaje mi się że jest ona w ofercie części zamiennych. może jutro będę miał okazję zajrzeć w oferte handlową to napiszę czy faktycznie jest.

ja w LXie niczym osi nie smaruje. wolę by te plastikowe podkładki obracały się z osią nie ona w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyklotur.com/x_C_Dz__P2_53010532__PZTA_0.html

to nie wygląda dokładnie jak śduby do osi ISIS.

co do samego alu będę wkrótce takie stosował ( uwsteczniam się i z HT2 przechodzę na ISIS ) ale najpierw korbe dokręcę stalowymi śrubami które później wymienie na alu :)

a że jutro chyba udam się do sklepu w którym zamówili mi korbe by się czegoś dowiedzieć ( u dystrybutora jej brak puki co :/ ) to i w oferte Harfy zerkne. ale skoro są alu to i stalowe muszą być :)

szukałem alu do ISIS ale Truvativ ma tylko stalowe. GXP się nie interesowałem ale sprawdze przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...