Skocz do zawartości

[Rama] Duncon Prodigy Johny Bravo - dobry wybór??


FiFuCk

Rekomendowane odpowiedzi

Elo wszystkim. Mam pytanie. Chce sobie kupic nową ramke. Czy dobrze robie ze zdecydowalem sie na Johnego Bravo?? :shock: :roll: Ta rama ma służyć do streetu. Mam 173 cm. wzrostu i chcialbym kupic rozmiar ramy 14". Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biker kce

Podobno ta rama jest bardzo mocna :niach: , geometria tez super :niach: , waga 2200g chyba 14" bo ta wieksza to ciezsza deczko pewno ok 2400g. Chce sobie taka sprawic , rozmiar najwiekszy czyli 16,5" bo mam 190cm wzrostu :-D . NO i pytanie do was ktos testowal ta rame w EXTREME :niach: :niach: warunkach bo zawsze slysze opinie z drugiej reki ze ta rame mam moj kumpel katuje ja i nic jej nie jest i takie tam. Czekam na jakies satysfakcjonujace wypowiedzi. THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar najwiekszy czyli 16,5" bo mam 190cm wzrostu

 

no ja bym przemyślał to, bo skoro chcesz skakac i wogle to bym wziął 15" ;-) bo 16,5" może byc już nie wygodna do skakania :| a jak będzie za mała to wyjmiesz bardziej siodełko i gites będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie odnośnie ramy do roweru górskiego. Nie ma to być skokówka tylko MTB zwykły. Chodzi mi o mocną, lekką ramę, rozmiar koło 19" - 21". Myślę nad taką: http://www.velo.com.pl/accent/www_acc_fram...ccframes_04.htm

Może znacie jakieś dobre firmy które robią ramy. Lubię pojeździć ostro po rórkach, ale bez większych wyczynów, malutkie wyskoki.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystko!! Już bede wszystko wiedzial co i jak. :niach: Za niedlugo zamawiam i nie moge sie doczekac az mi przyjdzie :niach: :mrgreen: Aha jeszcze 1. Nie widzieliscie czasem amorka SR SUNTOUR xcp 75 d.j. pod v-braki ?? :shock: Bo nigdzie nie moge znalezc. Prosze o odpowiedz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do amorka to ni kupisz pod vki lepiej kup duracza ja sobie kupilem u arnika i sie zaiscie sprawuje, co do ramy, to kolega miał, dał mi na niej pojezdzic zrobilem dropa z jakiegos niziutkiego murk niwiem ile mogl miec poltorametra? moze mniej i polamala sie glowka , po wymianie znowu mi dal pojezdzic i nic sie nie polamalo, ale jak dla mnie to jest to rama nieprzewidywalna :/ jak widze co sie z takimi ramami dzieje :) w opolu jest kolo 30-40 bikerow hardcorowcow to chyba z 5 mialo ta ramke, zostal juz tylko 1 :) reszta polamana albo sprzedana, tylko moj kolega sie upiera ze jest fajna ;/ niepolecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelen wzorowo opisał wady tej ramci, to ja opiszę zalety tej którą zaproponuje a mianowicie....Dartmoor'a. Jedną z popularniejszych ramek jest do skoków w polsce POINT. Zdobym sobie grono, ze to tak nazwę fanów szczególnie za przystępną geometrię, dobrze nadającą się do skoków i trków, oraz stosunkowo niską cenę. Szczególnie po ofertach z allegro. No dobra, jak ma się to do Dartmoora, i po co opowiadam o Poincie? Prostę - Dartmoor to POINT ze wzmocnieniami tam gdzie pękał zazwyczaj oryginał. Np. główka oraz okolice suportu. Geometria i przekroje rurek, oraz wszelakie długości są jakby prawie doskonałym klonem POINTA. Dlatego polecam tą ramkę. Po prostu sprawdzony POINT ze wzmocnieniami....

...Mógłbym wspomnieć jescze o LF'ie, który ze względu na geometrię mi bardziej odpowiada. Ale jego wadą jest to że jest ich.....wszędzie pełno, prócz w okolicach małych miejscowości, takich jak u mnie. Gdybym nie miał Marina, miałbym LF'a. Wybór należy raczej do Ciebie, sam sobie wybierz która Ci bardziej odpowiada. Tylko nie bierz Prodigy, to taki "niedorobiony" DunCon. A niestety DunCon nie jest też produktem wykonanym jakoś specialnie genialnie. Ot taka sobie ramka, wykonana jak LF. A Prodigy jest gorszy, dużo gorszy. A to że macali w nim palce kolesie od DC, jeszcze nic nie znaczy, kompletnie nic......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor to ulepszony point ale to w dalszym ciągu point co skreśliło to tą ramę z moich poszukiwń nowej ramki. najlepszymi produktami są lf (- to ze jest tego jak mrówków), marin (- za to e nie ma pivotów) no i amstaff (moj wybór).tyle, a amstaffa mozna kupic juz za 650 zl wiec mysle e warto ;] peace

a co do zmian w dragu to oprucz tego ze wygląda jak jakieś niedorobione gówno (sorka za wyrazenie ale ono akurat pasuje) kameleon 04 rullez ;] to ma ulepszone wzmocnienie glowki i ulepszona podkowe. peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor to ulepszony point ale to w dalszym ciągu point co skreśliło to tą ramę z moich poszukiwń nowej ramki.
Point pozbawiony swoich największych wad, to bardzo dobry POINT :wink:

Ogór, Pytanie wydaje mi się że do kolegi Jelen"ia. Ale pozwól że odpowiem. Ja bym wziął jednak LF'a. LF + stery - 450PLN na allegro da się zrobić , a Amstaff 650PLN bez sterów, ze sterami będzie z 700PLN. Ale załóżmy że różnica na nich to 200PLN. Za tą kasę, wynikało by, że Amstaff musiałby być 1,5razy lepszy prawie. A jest lepszy, tylko pod tym względem że posiada rozmiar 18" - który nie jest tak wielce ludzi potrzebny do szczęścia. Innych przewag nie widzę. Dragów jezdzi dużo, robi się na nich cuda niewidy i dalej żyją. Fakt były przypadki pęknieć, ale z ostatnich moich spostrzeżeń wynika niestety, że proporcionalnie do teog co jezdzi po drogach, to większy ułamek pęka ... DC Amstaffów. Od razu chcę powiedziec że nie jest to słaba ramka. Ale ja jednak, mająć wg. różnych "wzrostomierników": 178-180cm i sam wziąłem 13" ramkę...Bo nie potrzebna mi do jazdy po ulicach będzie, więć malutki rozmiarek styka. A za różnicę 200PLN wolałbym kupić zamiast przykłądowego: Hussfelta + DHLT :arrow: Holzfeller + Team DH i tyle. Wtedy poczułbym różnice, której pomiędzy tymi dwoma ramkami raczej bym nie poczuł. Więc suma summarum, wg. mojego zdania, Amstaff ma tylko sens jak ktoś potrzebuję 18", a jak nie to LF/Dartmoor, lub jakiegoś wynalazka innej maści. Albo najlepiej dołożyć do NS'a Suburbana.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragstar zielony jest o wiele ładszy niz nowy, pozatym nowy ma niepodobające się mnięę ;p malowanie a stary czy to zielony czy inny mial o wiele lepsiejsze malowanie , 05 wyglada jak ze sklepu z zabawkai dla dzieci :/ i kumpel z teamu jezdzi na dragu nowym czerwonym i nie zmienia to faktu ze wyglada do dupy ;p a co do rozmiaru ramki to jak bede bral amstaffa to itak bedzie to 16 ' ;p a nie 18 ;p choc mam 190 cm wzrostu, amstaff ma glowke wzmocniona guessetami i cnc a lfd niczym pozatym amstaff jest fajny ;) i wyglada zaiscie, np mozna sobie wziasc takie malowania :

http://fisz.org/music4u/ROVER/pitbull_pink.jpg

http://fisz.org/music4u/ROVER/aflowerpower.jpg

hiehie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogór, Jak masz zamiar podjeżdzać gdzies jakiś kawałek w pseudoXC(bo na ramce do dualudirtu/streetu, raczej XC jezdzić sięnie da czystego), to 16", jak nie, to 14" powinna być dobra. Ja mam 13", fajniutka, malutka, zupełnie nieuniwersalna i taka ma być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...