Skocz do zawartości

[10177g] Trek 8500 09' by Młody


mlodyasg

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na PW, ogólnie rower złożony bardzo promocyjnie.

 

A co do treka 8000 to pewnie waży około 11,5kg.

 

Rowerek już po pierwszej jeździe... :P. Podjazdy łyka aż miło, a sid jest jeszcze do wyregulowania. Ogólnie bardzo fajnie się jeździ ale niestety jeszcze nie przeszedł prawdziwego górskiego testu do jakiego został stworzony.

Edytowane przez mlodyasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mi się podoba ale dopiero jak na wadze z przodu stanie 9tka będę w 100% usatysfakcjonowany. Mój ulubiony bajk na tym forum to LOOK Orzecha - perfekcyjna waga i do tego powalający wygląd.

Na przyszły sezon pomyślę nad wersją LB z jakimiś lekkimi oponkami typu FF od schwalbe z dętkami flyweight to można nawet dojdzie do 9,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś accenty airplane czarne więc mogę spróbować ale wg. mnie ładniej jest tak jak jest. Strasznie mi się podoba biała sztyca i jak gdzieś znajdę w sklepie to sobie przymierzę jak to będzie wyglądało (spodobała mi się biała sztyca zintegrowana z ramą w scottach)

 

Fachowców od odchudzania proszę o propozycje zmian z konkretnymi sprawdzonymi elementami, bo mam straszny mętlik - za dużo tego jest na rynku.

 

Pomału myślę o zamianie hebli na XTR ale z drugiej strony avid kusi nowymi białymi elixirami CR a formula R1 bardzo lekką masą i niską (w stosunku do wagi) ceną.

 

Do wymiany pewnie pójdzie jeszcze siodło (plan 125g SLR) a mój toupe pójdzie pod młotek, ale najpierw muszę się przejechać na takim SLR bo nie jestem przekonany czy mój tyłek je polubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 biale beda nieco cizsze niz niemalowane ale z karbonowymi klamkami 9g do odzyskania, do tego biale tarcze scrub, do wyminy pozostana przewody... na biale oczywiscie.

 

Biale siodlo speedneedle marathon 97g

 

Jezeli bialy na calego to jeszcze piasty, szprychy, obrecze i o czywiscie opony ;) w sam raz na zime :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... :)

 

Poza tym R1 chyba nie ma w białym kolorze.

 

Koła zostają czarne z czarnymi szprychami i czarnymi oponami.

 

Tarcze scrub'a - fajne, ale nie wydam tyle na tarcze...

 

Największą zagwozdkę mam z pedałami, kompletnie nie wiem na co się zdecydować, a to pierwszy element do wymiany.

Edytowane przez mlodyasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nieubłaganie zbliża się sezon więc czas na lekkie zmiany i w związku z tym chciałbym się poradzić o kilka rzeczy - mianowicie planuję wymienić kilka śrubek, prawdopodobnie będzie to pro-bolt i LBS tylko zastanawiam się jaki kolor wybrać... (?)

 

Do mostka pewnie zwykły kolor tytanu, do zacisków hamulca czarny (LBS?) lub też w naturalnym kolorze (probolt). Tylko teraz jaki kolor wybrać dla śrubek alu do przerzutek, manetek itp.?

 

Zmieniam także przerzutkę przednią, gdyż doszedłem do wniosku, że może mi się kiedyś przydać drugi bidon. Więc będzie XTR 970 a może inne propozycje?

 

Siodło okazało się zbyt szerokie, jest niesamowicie wygodne i do tego lekkie ale przy XC może jednak sprawiać problemy. Na miejsca toupa przyjdzie sprawdzony SLR TT.

 

Co do pedałów, podjąłem decyzję i będę dalej używał shimano, pojeździłem ostatnio z 540 ale ostatecznie będą XTR 970 i może w przyszłości tytanowe ośki vincere.

 

Do zmiany pójdą jeszcze tarcze. Ashima 160/160 - czarne czy zwykłe?

 

Hamulce mimo iż ciężkie, pasują mi idealnie. XTR nie zbiera tak pochlebnych opinii, a ja lubię tą lekko gumowatą klamkę więc avid na razie odpada. Jeśli się zdecyduje to w przyszłości kupię R1.

 

Pewnie wpadną też jakieś nowe materiały eksploatacyjne :icon_confused: dętki xx light, opony (NN/RK) itp.

 

Mam zamiar wszystko załatwić do połowy marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc samemu jakoś średnio mi się chce bawić w takie rzeczy jak anodowanie, no ale jak znajdę trochę czasu (najwcześniej koło sierpnia) to może się pobawię.

Dobra a teraz jaki kolor śrubek wybrać? Czerwone? Na ramie jest kilka akcentów czerwonych. Czy olać wizualkę i wsadzić wszędzie czerń?

P.S. jeśli tylko będę w domu pod koniec licytacji to dam znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widzial caly czarny zestaw srubek na kierownicy: czarne lbs do mostka, czarna do top cupa i rogow i mocowania manetek i klamek.

 

Do przerzutek kozacko wygladalyby biale.

 

Rower ma bardzo ladna harmonie czerni i bieli i lamanie jej zlotem lub czerwienia jak dla mnie nie jest dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty kolor w ogóle odpada, nie mam nic złotego więc nie będę robił choinki :/

 

Białe alu do przerzutek to genialny pomysł, z tym, że nigdzie nie spotkałem się z białymi śrubami. Zawsze można polakierować (kilka miligramów nie zaszkodzi :wallbash: )

 

Do manetek i top capa proponujecie alu czy tytan?

 

Przewód hamulca przedniego skrócony o 17cm.

 

Chce zamówić mini i-linka czarnego, ale nie lubię zamawiać z zagranicy dlatego tak się z tym ociągam. Do końca marca powinien być.

 

Tarcze ashimy też chyba jednak wezmę czarne.

 

Jak wszystko przyjdzie to poważę i dopiszę do rozpiski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z US & A często wysyła paczki do polski więc poproszę go o zamówienie z ebaja zestawu mini i-linka dla mnie. Jak kasa pozwoli to zamówię kilka zestawów na handel. Chyba, że ktoś podejmie się jakiegoś grupowego zamówienia to mogę się dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałe 70 baksów ma jakiś typ z texasu. Nawet z przesyłką i tak pewnie będzie taniej niż u nas więc jak bym zamawiał to Ci napiszę.

 

A tak wracając do tematu śrub to chyba wcale nie będzie takie łatwe, nawet przy czarnym kolorze...

 

Do rogów przydałyby się z płaskim łebkiem, co by nie drażniły dłoni i tu zaczynają się problemy bo nigdzie takich nie ma, a zamawianie po dwie śrubki z różnych źródeł mnie nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...