Skocz do zawartości

[plecak] Deuter vs. The North Face


LukeAnthony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję zakup plecaka rowerowego, coś dobrego na lata i miliony kilometrów (jak bozia da zdrówko) :P

 

Przedział cenowy to jakieś 200-300 PLN. Dosyć obficie się pocę więc liczę na coś przewiewnego, do tego w miarę pakownego na każdą okazję, czyli jakieś 20L, w ciemnych kolorach (szary/czarny), z miejscem na bukłak 3L - to tak z grubsza.

 

Widziałem wiele pochlebnych opinii na temat firmy DEUTER dlatego biorę pod uwagę plecak tej firmy, znalazłem np. model BIKE I:

 

http://allegro.pl/item711367964_plecak_deuter_bike_i_2009_sklep_krakow.html

 

http://bakosport.pl/katalog/deuter/produkt/bike-i

 

jednocześnie interesującą propozycją wydaje się być plecaczek THE NORTH FACE ENDURO 20:

 

http://allegro.pl/item722706563_the_north_face_plecak_enduro_20_z001_od_barsop.html

 

http://www2.thenorthface.com/opencms/opencms/tnf/gear.jsp?site=EU&model=ADUZ&language=en

 

co wybrać?

 

bukłaczek 3L dokupię sobie oddzielnie

 

Jeżeli chodzi o firmę TNF to raczej tylko ten model mnie interesuje, co do DEUTER'a to może polecicie inny o pojemności 18/20L zamiast tego?

 

Zakupu chciałbym dokonać jeszcze w tym tygodniu, także liczę na szybką reakcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym ci plecak, w którym zastosowana jest siatka oddzielająca plecy od plecaka. Takie rozwiązanie zapewnia najlepszą cyrkulację powietrza.

Deuter stosuje to rozwiązanie w plecakach serii futura i w niektórych plecakach o przeznaczeniu rowerowym (tzw. ADVANCED AIRCOMFORT SYSTEM)

 

Bardzo dobre plecaki robi również firma vaude. Posiadam model hyper vent 14+4 (są też większe wersje) i pomimo tego, że nie jest wyposażony w siatkę oddzielającą plecy (występuje w wersji air) to jestem bardzo zadowolony.

 

Najważniejsze jest jednak to aby przed zakupem taki plecak przymierzyć, a już najlepiej byłoby włożyć coś do środka i usiąść na rowerze albo przynajmniej przyjąć podobną pozycję. Tylko wtedy można stwierdzić czy plecak dobrze leży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiłem dwa tygodnie temu NF model Megamounth. Pierwsze wrażenie: jakość jakość jakość, żadnych luźnych nitek, nierównych szwów itp.

System cyrkulacji powietrza genialny, siatka, długo długo nic i dopiero plecak. Łatwy do dopasowania, dużo kieszonek i przydatnych zapinek jak np. zapinka na klucze od samochodu. Kamelbak genialny, rozwiązanie z magnesem jest super nic nie dynda jest zawsze w tym samym miejscu. Wade zauważyłem jedną, wlew do kamela jest mały i nie wejdzie do niego ręka co by można było spokojnie i dokładnie wymyć. Innych wad nie stwierdziłem. Co do modelu jaki Ty wybrałeś to zauważ że enduro ma inny system szelek, lepiej to przymierz zanim kupisz. Ten system szelek stosowany jest w plecakach do biegania. Poza tym system naprawy jak się coś zepsuje w NF jest zdecydowanie bardziej przyjazny.

 

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest jednak to aby przed zakupem taki plecak przymierzyć, a już najlepiej byłoby włożyć coś do środka i usiąść na rowerze albo przynajmniej przyjąć podobną pozycję. Tylko wtedy można stwierdzić czy plecak dobrze leży :P

Racja. Planowałem kupić w ciemno, ale jeżeli mam wybrać dobrze to jednak lepiej dokonać przymiarki - już znalazłem przedstawicielstwa interesujących mnie firm na terenie Wawki.

 

Ja bym Ci polecil tez przyjrzec sie b. dobrym plecakom firmy CamelBack :)

Jednak zostanę między TNF, a firma DEUTER.

 

Kopiłem dwa tygodnie temu NF model Megamounth....

Dzięki za opinie! Właśnie liczyłem na to, że odezwie się jakiś owner TNF'a. Siatka w stylu tej zaawansowanej technologii przepływu powietrza jak w DEUTERZE, czy coś bardziej przyziemnego, ale także skutecznego?

 

A tak ogólnie - na co zwrócić uwagę przy przymiarce plecaka? Bo możliwe, że każdy model, który wrzucę na plecy będzie leżał świetnie. Szukać ideału :P? Jakieś drobne szczegóły, na które specjalnie zwrócić uwagę czy na czuja? Pytam, bo pierwszy raz kupuję taki plecak użytkowy z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było co byś z plecakiem, w kasku zasiadł na rowerze i zobaczył czy plecak (TNF enduro nie jest typowo rowerowym) nie przeszkadza w operowaniu głową w kasku, co może potem przeszkadzać np. przy zrzucaniu tyłka nad koło przy ostrym zjeździe.

 

Sam mam TNF Hammerhead (12L) i jest trochę wysoki. Czasami to przeszkadza. Poza tym super: system nośny super, bajer z magnesem przy bukłaku (3l) - takie proste a nikt tego nie ma. Kupiłem za 240PLN na wyprzedaży w intersporcie w BB.

 

Link do strony TNF z plecakami (performance).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie, nie mam Megamountha tylko Hammerheda. Megamoutha miałem kupić ale okazał się za duży jak na rower. To w woli sprostowania.

 

 

Ja zrobiłem tak, poszedłem do Intersportu kupiłem plecak i poszedłem do domu, zapakowałem wszystko co w plecaku wożę, dętka, kluczyki od samochodu, parę batonów, ciepłą bluzę, sudokrem :P . Zmieściło mi się wszystko założyłem, pochodziłem, poschylałem się, dopinałem i poluźniałem szelki główne i piersiowe. Na drugi dzień plecak oddałem i kupiłem w sklepie internetowym bo był taniej 

 

Mierzyłem też Camelbaga MULE, był droższy, miał fajną kieszonke na telefon lub mp3 i miał pokrowiec w komplecie. Niestety cena była kosiczna. Poza tym jak pisałem rozwiązanie z z magnesem w NH który jest przy ustniku jest genialne. Magnes jest na tyle mocny że wystarczy mniej więcej przejechać ustnikiem koło szelki i ustnik przypięty, jak chcesz sięgnąć to wiesz że końcówka z jest zawsze tam i tylko tam a nie 3 cm niżej lub wyżej. Na podjeździe jej nie szukasz, a samo chwycenie trwa chwile a nie dwie lub trzy i wzroku od drogi nie trzeba odrywać. na szybkim zjeździe ja nie piję, może to się skończyć odgryzieniem ustnika.

Ważne jest jeszcze mocowanie kasku, kiedy kask nie jest na głowie, w Hammerhedzie to jest dość proste, ale jeśli przednia kieszeń pod gumkami jest wypełniona to opięcie gumkami helmeta nie jest takie proste. Dla mnie to akurat jest nie problem, ponieważ moim zdaniem Helmut musi zawsze być na głowie, czy jadę, czy zjeżdżam czy podprowadzam rower :)

 

Jeśli jesteś zainteresowany mogę przesłać jakieś szczegółowe fotki jeśli tego modelu nie ma w sklepie.

Tak więc załaduj i się pokręć, inaczej może okazać się że wtopa, u mnie prawie tak było z Megamouth.

 

Zapraszam ... http://picasaweb.google.com/slawek.sielski

 

Megamouth jest za duży, to co pisze kolega, jak kręciłem głową to kask ocierał o górna część plecaka, dało się to wyregulować, ale ... jest za duży, jest dobry do trekingu.

Hammerhed zda tez egzamin w wypadzie w góry, nie zabiorę bukłaka i mam komorę na kurtkę i bluzę w formie rozłożonej - spłaszczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem po wszystkich możliwych sklepach w Wawie, gdzie sprzedają plecaki TNF - nie znalazłem ani Enduro ani Megamouth.

 

Wczoraj za to byłem w sklepie i oglądałem DEUTER'ki - typowo rowerowe modele z siateczką na plecach z tych większych są dwa: RACE EXP AIR 12+3L (wygląd super, ale za mały) i CROSS AIR EXP 20+4L (wygląd do bani - kolory do d##y, za to pojemnościowo odpowiedni) Także po wizycie w sklepie jestem zmieszany - jeden za mały, drugi z wyglądu nie do zaakceptowania - jestem w kropce.

 

Jedyne miejsce gdzie dostępny jest model Enduro TNF'a i właściwie Megamouth'a to sklep barsop.pl, który oferuje też sprzedaż na allegro (linki, które podsyłałem wcześniej były właśnie z tego sklepu) z siedzibą w Tymbarku ;). Przedzwoniłem tam, i trafiłem na bardzo miłego Pana, który bardzo precyzyjnie opisał mi model Enduro - brak siateczki i miękkie plecy go przekreślają w moich oczach. Został więc jeszcze model Megamouth - mówicie, że za duży, ale ja chcę coś większego, wysokość położenia na plecach można wyregulować, co też pisał kolega, kask którego używam to SPEC PROPERO - nie wystaje jakoś bardzo z tyłu, bukłak 3L, którego potrzebuję - w komplecie, wygląd fajny, jak nie bardzo fajny (czarny kolor), siateczka, magiczny magnesik:), cena z racji bukłaka w komplecie (sam bukłak 3L to wydatek około 100PLN) do przełknięcia, do tego wspomniany sklep przy wpłacie na konto wysyła plecak gratis, a zwrócić można bez problemu w ciągu 10 dni. Planuję zaryzykować i zamówić go, w domu zrobię dokładną przymiarkę i jak podpasuje to zostawię, jak nie to zwrócę - najwyżej będę w plecy o koszt wysyłki, co jestem w stanie zaakceptować.

 

slaweksie - mółgbym Cię prosić o fotkę lub dwie samej siateczki w Twoim modelu, tzn. tak żebym widział jak to jest rozwiązane w TNF'ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem po wszystkich możliwych sklepach w Wawie, gdzie sprzedają plecaki TNF - nie znalazłem ani Enduro ani Megamouth.

 

Wczoraj za to byłem w sklepie i oglądałem DEUTER'ki - typowo rowerowe modele z siateczką na plecach z tych większych są dwa: RACE EXP AIR 12+3L (wygląd super, ale za mały) i CROSS AIR EXP 20+4L (wygląd do bani - kolory do d##y, za to pojemnościowo odpowiedni) Także po wizycie w sklepie jestem zmieszany - jeden za mały, drugi z wyglądu nie do zaakceptowania - jestem w kropce.

 

Jedyne miejsce gdzie dostępny jest model Enduro TNF'a i właściwie Megamouth'a to sklep barsop.pl, który oferuje też sprzedaż na allegro (linki, które podsyłałem wcześniej były właśnie z tego sklepu) z siedzibą w Tymbarku ;). Przedzwoniłem tam, i trafiłem na bardzo miłego Pana, który bardzo precyzyjnie opisał mi model Enduro - brak siateczki i miękkie plecy go przekreślają w moich oczach. Został więc jeszcze model Megamouth - mówicie, że za duży, ale ja chcę coś większego, wysokość położenia na plecach można wyregulować, co też pisał kolega, kask którego używam to SPEC PROPERO - nie wystaje jakoś bardzo z tyłu, bukłak 3L, którego potrzebuję - w komplecie, wygląd fajny, jak nie bardzo fajny (czarny kolor), siateczka, magiczny magnesik:), cena z racji bukłaka w komplecie (sam bukłak 3L to wydatek około 100PLN) do przełknięcia, do tego wspomniany sklep przy wpłacie na konto wysyła plecak gratis, a zwrócić można bez problemu w ciągu 10 dni. Planuję zaryzykować i zamówić go, w domu zrobię dokładną przymiarkę i jak podpasuje to zostawię, jak nie to zwrócę - najwyżej będę w plecy o koszt wysyłki, co jestem w stanie zaakceptować.

 

slaweksie - mółgbym Cię prosić o fotkę lub dwie samej siateczki w Twoim modelu, tzn. tak żebym widział jak to jest rozwiązane w TNF'ie?

 

 

 

chodzi Ci o siatkę na plecach ??

 

wyśle wieczorem, puść maila na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoczekiwana zmiana sytuacji, przedzwoniłem ponownie do sklepu w którym jest Megamouth z zapytaniem o cenę (czarny model 329, szary - kiepski wygląd, słabo im się sprzedaje to przecenili na 239, nic nie da rady utargować z ceny czarnego), trafiłem na innego Pana, który ma ten model w czarnym kolorze po testach, stan jak nowy, 2 razy używany, dogadaliśmy się na 210PLN plus kurier za pobraniem 15PLN - już do mnie leci ;) Zobaczę, przymierzę i zdecyduję, jak nie to zwrócę :)

 

Badałem serię Futura, pojemność 22L, brak ciemnych kolorów, cena 329 PLN ;/ plus bukłak 3L - 99PLN, trochę drogo, na razie obadam opcję z TNF'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukeAnthony piszesz, ze widziales na zywo Deutera RACE EXP AIR 12+3L. W jakim kolorze? Ja sie zastanawiam miedzy czarnym a czerwonym i ciekawy jestem, ktory lapiej wyglada na zywo.

Zgadza się, widziałem i czarny i czerwony model, z czego na tym ostatnim oko zawiesiłem raptem na 5s, gdyż po pierwsze preferuje ciemne odcienie plecaków, a sam czerwony w tym modelu nie przypadł mi do gustu. Poza tym model czarny jest rewelacyjny, super jakość wykonania, przyjemny dla oka, siateczka z wyglądu pierwsza klasa :D, a Ci co używali mówią, że wentylacja jest także pierwsza klasa, bardzo zwarta bryła, wręcz opływowa, gdyby nie to, że jest troszkę za mały na moje potrzeby to brałbym z miejsca... - zdecydowanie POLECAM!

 

A dzisiaj przyszedł do mnie TNF Megamouth :) Po pierwsze jakość, po drugie jakość, po trzecie ... jakość :) Do tego sklep jak i jego obsługa godna zaufania. Mimo, że dostałem niby plecak po testach to stan jest perfekcyjny, cena mega atrakcyjna, do tego dostałem fakturkę także pełen legal i profeska. Masa kieszonek i tym samym sporo możliwości organizacji ładunku - aż nie mogę się zdecydować co i gdzie powkładać :P Pojemnościowo rośnie na wysokość, a nie na szerokość jak w przypadku modelu FUTURA 22 od DEUTER'a, co dla mnie jest wielką zaletą. Tym samym pojemność nie umniejsza jego również zwartej bryle. Pierwsze odczucia są bardzo pozytywne, możliwości i sprawność wszelkiej regulacji - ogromna, zaraz go zakładam i pośmigam w nim kilka godzin - przetestuję działanie siateczki i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam race x air 14l Juz ponad rok i moge powiedziec o nim ze jest swietny. System w nim bardzo fajnie wentuluje plery. Jego stan jest wciaz idealny, popimo tego ze chodzilem z nim tez troche na uczelnie. Nie ma nawet najmniejszych uszkodzen. Bardzo wygodnie tez nosi sie go na plecach, a zabieram go za kazdym razem gdy jade na rowerze. Tak sie do niego przyzwyczailem ze az dziwnie mi sie jedzie na rowerze bez plecaka;]. Ma tez fajny pokrowiec na deszcz, ale to juz chyba kazdy rowerowy plecak ma.

naprawdę goraco polecam ten plecak.

No i wiadomo najlepiej miec plecak w ciemnych kolorach bo nie wydac brudu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Pomyślałem, że podczepię się pod tę dyskusję, bo jednak najbardziej jestem skłonny kupić plecaczek TNF. na chwilę obecną nie mam możliwości obejrzeć, przymierzyć jakiegoś konkretnego modelu. Podpowiedzcie ile litrów powinien mieć plecak, żebym mógł wozić w nim akie rzeczy jak: dętka, pudełeczko z łatkami, scyzoryk z najpotrzebniejszymi kluczami, łyżki do opon, by zostało trochę miejsca może na dwie kanapki, jakiegoś batonika. Prócz tego w plecaku ma być, rzecz jasna, bukłak na ten litr czy dwa. Najmniejszy TNF 'Sailfin' jaki znalazłem ma 3 litry pojemności - wystarczy, czy szukać większego, np, TNF 'Gulper' - 9 litrów. Ten drug z kolei odstrasza ceną trochę. A może Karrimor 'Re-fuel 8+2' czy Osprey 'Talon 5.5'. Pomóżcie :-) PS Wkleiłbym linki do nich, jednak coś nie tak jest z moją przeglądarką, nie mogę w ogóle korzystać z paska edycji tekstu. Nawet emotki muszę wstawiać 'ręcznie' z klawiatury :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...