Skocz do zawartości

[korba] Korba i lancuch - czy pasuje


mrSpock

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to nie pamiętam ale łańcuchy shimano dzieliło się ze względu na dopasowanie do kaset i miałeś 3 systemu UG HG oraz IG, można by się prawdopodobnie zastanawiać czy łańcuch UG będzie dobrze współpracował z kasetą SLX. Przy korbie natomiast moim zdaniem nie powinno tu być zasadniczej różnicy, nie mniej jednak dla pewności niech ktoś się tu jeszcze wypowie.

 

Pozdrawiam

 

Dziwi mnie tylko to połączenie, dlaczego UG do SLXa?

 

Pewnie dlatego, że reszta napędu jest stara i czeka na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano twierdzi że tylko łańcuch HG może pracować z tą korbą.

http://shimano-polska.com/publish/content/global_cycle/pl/pl/index/produkty_shimano/mountain/slx/product.-code-FC-M660.-type-.html

Dziwi mnie tylko to połączenie, dlaczego UG do SLXa?

UG bo po prostu taki mam, a nie chce inwestowac duzo w lancuch ktory i tak zmienie pod koniec sezonu (zmieniajac kasete)

Chodzi mi bardziej o to, czy ten lancuch nie spowoduje szybszego zuzycia korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stać Cię było na korby SLX (zresztą świetne - sam je mam) to nie wkładaj na nie łańcucha UG (bo taki masz, i to stary, zużywany?!) tylko kup HG bo taki powinien być, i to NOWY!!!!

No chyba, że żal Ci kasy na nowy łańcuch (coś koło 60-80 zł) to przygotuj się na zakup nowych blatów po sezonie jazdy. Rachunek jest prosty i jasny....

 

PZDR Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stać Cię było na korby SLX (zresztą świetne - sam je mam) to nie wkładaj na nie łańcucha UG (bo taki masz, i to stary, zużywany?!) tylko kup HG bo taki powinien być, i to NOWY!!!!

No chyba, że żal Ci kasy na nowy łańcuch (coś koło 60-80 zł) to przygotuj się na zakup nowych blatów po sezonie jazdy. Rachunek jest prosty i jasny....

 

PZDR Jacek

 

Nie chodzi o żal kasy, tylko o nie bycie rozrzutnym. Łańcuch UG po prostu mam na stanie (NOWY). Pod koniec sezonu wymienię resztę napędu i wtedy zakupię lepszy. Nie chcę teraz wydawać tych 60-80 zł, żeby za chwilę kupować nowy łańcuch w tej samej cenie ale już na 9ke. Chyba, że jest to absolutnie konieczne a UG zmasakruje korbę - o co właśnie pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...