Skocz do zawartości

[szosa] Gdzie w polsce można pościgać się na szosie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Podjąłem decyzje o zakupie szosy zimą(bo najtaniej), tylko że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wyścigach szosowych w naszym kraju. Znalazłem tylko puchar polski w maratonach szosowych, ale to trochę za mało jak na nasz kraj. Maratonów górskich jest bardzo dużo aż nie wiadomo co wybrać( mazovia,fuji,powerade,scandia. Można znaleźć jeszcze kilka, ale to co się dzieje z szosą???? Jeżeli ktoś z was znajdzie coś to proszę o stronę do tego wyścigu. acha chodzi mi o normalne wyścigi typu 150 km a nie 750 km/24h

 

czyli nigdzie???B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem było ok, ale paru miętkich szosowców jak zwykle narzekało na jakość dróg (taka akurat specyfika KK od lat - są miejscami masakryczne), parę osób zgubiło trasę znowu tylko szosowcy chyba z 10-15 osób na 400 startujących.

 

Generalnie dobra pogoda, fajna trasa, sporo znajomych, dobrze zaopatrzone bufety, pomiar czasu na chipach, ale część tam przyjeżdża walczyć i opary asfaltu & palonej gumy im szkodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrzeniu to jeszcze nie. Ale na przyszły sezon myślę o takich zawodach bardzo poważni9e bo mam zamiar wziąć udział we wszystkich edycjach mazovii i do tego interesuje mnie taki podobny cykl na szosie.Najlepiej żeby to wyglądało tak,ze mam jeden czip na cały sezon, składkę mogę zapłacić z góry i żeby to było ze sobą powiązane, tak jak mazovia, że liczą się wszystkie starty. A do tego fajnie gdy wszyscy zawodnicy startują razem a nie w odstępach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>we wrzeniu to jeszcze nie. Ale na przyszły sezon myślę o takich zawodach bardzo poważni9e bo mam zamiar wziąć >udział we wszystkich edycjach mazovii i do tego interesuje mnie taki podobny cykl na szosie.Najlepiej żeby to >wyglądało tak,ze mam jeden czip na cały sezon, składkę mogę zapłacić z góry i żeby to było ze sobą powiązane, >tak jak mazovia, że liczą się wszystkie starty. A do tego fajnie gdy wszyscy zawodnicy startują razem a nie w >odstępach.

 

Takie rzeczy tylko w erze.

Żeby się ścigać na szosie tak jak mówisz trzeba mieć licencje. Nie ma takich cyklów w stylu Mazovii chyba że Puchar Polski :D. Poziom jest nieporównywalnie wyższy i trzeba zapierniczać na treningach dzień w dzień żeby się utrzymać w peletonie.

 

Więc jak chcesz zacząć TRENOWAĆ kolarstwo a nie jeździć-poszukaj sobie klubu, albo wyrób licencje sam, i po duuużej dawce treningu może sie pościgaj na szosie-to nie jest takie łatwe jak maratony, potrzeba dużo więcej doświadczenia, nauki jazdy w peletonie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że moje wymagania są za duże. Co do formy to osobiście w moim środowisku nie znam nikogo szybszego,wytrzymalszego czy mocniejszego ode mnie w moim wieku, ale na maratonach nie jest już tak kolorowo. Wiem że mogę dużo więcej, niestety nie przeszkadza mi mój organizm tylko psychika i nauka. Kiedyś na pewno spróbuje swoich sił w mocniejszym peletonie, ale to jeszcze nie w przyszłym sezonie na pewno:( A jak wyrobić licencje i jakie mi da ona korzyści w przyszłości? Licencja jest ważna rok czy termin ważności jest nieograniczony. Co do klubu to trochę bez sensu w moim przypadku w nim jeździć, bo trenując sam jestem w stanie osiągnąć wyższą formę niż przy treningach w klubie. Bo u mnie w mieście wygląda to tak że w klubie są 3-4 treningi w tygodniu po 1.5-2godź, a ja sam trenuje prawie 2 razy tyle. Na razie bardziej od trenera potrzebny mi chyba jakichś psycholog. Jak ktoś ma jeszcze jakieś informacje o imprezach na szosie chociaż po części spełniających moje oczekiwania to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na poziomie amatorskim ciężko coś znaleźć ,tak jak już zresztą wcześniej pisali.Ale jest takie coś jak supermaratony .Właśnie na tej edycji w Istebnej 2008 roku był strat wspólny i startowało 96 zawodników nie wiem jak w tym roku bo z powodu kontuzji nie startowałem.Byłem pod wrażaniem takiej jazdy ,bardzo mi się podobało ,tylko jest jedno ale trzeb bardzo uważać na samochody -ruch nie jest zamknięty.No i patrzeć na znaki wymalowane na asfalcie gdzie skręcić .Ale pomimo tego było super.Nie wiem jak w innych edycjach jest ze startem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety w Polsce szosa dla amatorów praktycznie nie istnieje. Są owszem maratony, ale z wyścigani to nie ma wiele wspólnego a do tego są to imprezy rozrzucone po całym kraju. Szkoda, mam blisko do Czech i tam sporo startuje. Jest tam kilka cykli wyścigów dla amatorów w których startują ci sami ludzie i jest super rywalizacja. Startuje peleton 150 i więcej zawodników w różnym wieku, są normalne ucieczki, trasy od płaskich po duże góry. Wyścigi prawie jak te co jeżdżą zawodowcy, tylko że prędkość jest mniejsza no i dystanse zdecydowanie krótsze.

 

Ile masz lat? Jeżeli jesteś w elicie to owszem możesz sobie wyrobić licencje, co nie jest wielkim problemem i będziesz miał możliwość startowania w większości wyścigów organizowanych przez pzkol (nie licząc etapówek ). Ale bez wyścigowego doświadczenia najprawdopodobniej będziesz od startu walczył o przeżycie a ukończenie jakiegokolwiek wyścigu będzie sporym sukcesem. Jazda w zawodowym peletonie to nie jest zabawa niestety, ale jak masz ambicje to możesz spróbować.

 

Jest jeszcze możliwość startowania w wyscigach przy okazji wyścigów mastersów. Często jest wyścig dla kategori bez licencji. Niestety nie ma jednego kalendarza który by to wszystko zebrał w całość. Tu kalendarz tu jest spis wyścigów dla amatorów, myślę że będzie również na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak w temacie. Podjąłem decyzje o zakupie szosy zimą(bo najtaniej), tylko że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wyścigach szosowych w naszym kraju. Znalazłem tylko puchar polski w maratonach szosowych, ale to trochę za mało jak na nasz kraj. Maratonów górskich jest bardzo dużo aż nie wiadomo co wybrać( mazovia,fuji,powerade,scandia. Można znaleźć jeszcze kilka, ale to co się dzieje z szosą???? Jeżeli ktoś z was znajdzie coś to proszę o stronę do tego wyścigu. acha chodzi mi o normalne wyścigi typu 150 km a nie 750 km/24h

 

czyli nigdzie???<_<

 

Sprawdz strone www.naszosie.pl jest tam caly kalendarz amatorski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...