Skocz do zawartości

[sakwa] pod ramę czy pod siodełko ?


psp360

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

 

Chce kupić jakąś sakwę głownie żeby wszedło do niej zapięcie, chusteczki, jakis baton, kilka imbusów, klucze

 

Zastanawiam się co będzie lepszym wyborem, sakwa trójkątna na ramę czy pod siodełko. fajnie by było zeby wszystko nie lało podczas jazdy, i było pewnie zamocowane, i o ile dobrze wiem tobry pod siodełko mogą miec kilka przegródek, zeby uporządkowac rzeczy, a takie sakwy na ramę to tylko jedna kieszeń ?

 

Z góry dzieki za wasze opinie co do obu rodzajów sakw, pozdrower !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie zapięcie masz do roweru, ale do torby podsiodłowej chyba nie wejdzie.

Jeśli chcesz aby nic nie latało to lepsza torba pod siodło. Jednak jest w niej mniej miejsca. A co do przegródek to nic mi nie wiadomo. Torby pod ramę mają przeważnie jedną lub dwie duże kieszenie i jedną małą. A torby podsiodłowe przeważnie nie są dzielone.

 

Osobiście wolę torbę podsiodłową i takowa posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda opcja ma swoje plusy i minusy:

Pod siodło:

- raczej zapięcia nie wciśniesz

- mniej się wszystko kotłuje

- czasem są przegródki z siateczki i można sobie powiększać ich pojemność w razie potrzeb (niektóre modele).

- szybciej się brudzą szczególnie jak nie używasz błotników, to po deszczu w środku masz bajoro

- nie do wszystkich modeli siodełek jest jak je zamocować

- najlepsze są te z systemem mocowania na rzepy

- można do nich (zazwyczaj) zamocować światełko

 

Trójkąty

- są bardziej pojemne ale mniej "zorganizowane"

- nie pasują do wszystkich ram

- imho wyglądają kiepsko

- mają tendencje (szczególnie mocno obładowane) do bujania się na boki

- wszystko się w nich kotłuje podczas jazdy

- ciężko się z nich coś wyciąga (szczególnie jak sie przesunie na dno)

 

Musisz rozważyć wszystkie plusy i minusy ale moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to... Nerka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam torbę pod rame i jestem średnio zadowolony. wiadomo lepiej z jak bez ale ....

wszystko do niej powinny się zmieścić jednak gdy się ją porządnie naładuje to potem coś w niej znaleźć to nielada wyzwanie, czasem trzeba wszystko wyciągnąć aby dostać się do tego co potrzebne

jeśli torebka jest mniej naładowana to ze znalezieniem nie ma problemów, czasem tylko brzęk kluczy denerwuje, no ale to da się przeżyć :huh:

 

jeśli chcesz kupić trójkąt to na pewno aby rozsuwane miał dwa boki, wiele lżej się odnaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem torbę na ramę, ale taką Authora na prawie całą przestrzeń wolną w ramie, mysle ze lepiej sie sprawdzi jesli chodzi o dłuzsze rzeczy, a i mam w tym cały czas zapiecie i nie przeszkadza podczas jazdy, zmiescił sie tam uchwyt na bidon, klucze, rączki gąbki, i nic nie latało było ok, patrzyłem w miescie te pod siodło i nie były zbyt pojemne. A ta moja sakwa z jednej sstrony na rzep z drugiej na suwak moze szybko cos wrzucic i wyjąc, jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...