Skocz do zawartości

[serwis] dziwni serwisanci


Lbx

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem do pewnego sklepu i pytam się czy mają lekkie dętki, a pan pod 50-tke do mnie - 'Nie ma takiego czegoś jak lekka dętka'.

Kolejna sytuacja. Chciałem kupić jakieś najtańsze v-ki. Facet, który stał za ladą dał mi dwa prawe ramiona. Mało tego, wróciłem się żeby mi wymienił, przychodze do domu, a tam prawe i lewe każde od innego modelu. Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśl przychodzi jak taki serwis może funkcjonować a okazuje się, że prosperuje świetnie handlując rowerami do 900zł i robiąc naprawy klientom którzy nie mają bladego pojęcia o rowerach robiąc ich w bambuko i wciskając kit...

 

Mój przykład:

Kolega poprosił mnie o pomoc w zakupie roweru do 1000zł, mieszka w Lublinie (nie ma o rowerach bladego pojęcia). Na allegro wyczaiłem aukcje Levela A2 na oryginalnym osprzęcie, dałem mu link więc poszedł, popatrzył i mi pisze, że się wszystko zgadza z aukcją. No ale, że się dawno nie widzieliśmy, to powiedziałem żeby się wstrzymał z zakupem to odwiedzę go na miejscu i pójdziemy razem kupić.

 

Zachodzimy do sklepu?(ciężko to nazwać... jakaś nieogrzewana hala niedaleko Reala w Lublinie niby "serwis" Krossa),no i oczywiście w specyfikacji nie zgadzają się hamulce. Miały być Tektro ale są Alhonga :P Oprócz tego wszystko git, więc w sumie bierzemy nie ma co wybrzydzać (Alhongi ma inny kumpel w Cubie Acid, też mu pomagałem w zakupie i wiem, że dają radę a gość lekki nie jest) bo ciężko o rozmiar 21". Oczywiście przed zakupem rundka przed sklepem(???) czy rama ok, etc.

Oczywiście przerzutki i hamulce niewyregulowane, klocki nawet nie dotykały obręczy po jednej stronie! Poprosiłem sprzedającego (gość z rodzaju ja wiem wszystko i mam racje, a jak nie to nie kupuj) żeby wyregulował, to zażyczył sobie 10zł co wywołało uśmiech na naszych twarzach. Po mojej krótkiej wzmiance, że przy zakupie rower ma być wyregulowany bo to jego psi obowiązek wziął się do pracy... za darmo! Cóż, można :)

 

Stoimy 10 minut, oddaje rower kolega się przejechał. Patrze, przedni hamulce nietknięty, tylny już spowalniał, sukces! Przerzutka z 7 na 8 wchodziła z opóźnieniem lub wcale. I mówię do gościa czemu nie "wyregulował" przedniego na co jego komentarz: "No coś pan zgłupiał!? Chcesz pan, żeby pana kolega zęby stracił?" No po tym tekście grzecznie podziękowaliśmy temu panu. Na szczęście wziąłem z domu imbusy w scyzoryku także w domu na spokojnie mu wszystko wyregulowałem.

 

Niedawno ten sam kumpel dzwoni, że mu amor się nie ugina (XCR zdaje się) i był w ramach gwarancji w tym "serwisie" i mu powiedzieli, że musi na 2 tygodnie rower zostawić bo muszą wysłać, wymienić nie wiedzą co mu jest. Kazałem mu iść do byle innego serwisu z rowerem. Za moją radą poszedł do innego serwisu Krossa i okazało się że trzeba coś tam dokręcić i będzie działał(kumpel nie umiał powiedzieć co, ale domyślam się że pewnie chodziło o blokadę :D) i chcieli mu to zrobić na miejscu ale nie w ramach gwarancji, ale on uparł się(niepotrzebnie), że skoro rower na gwarancji to nie będzie płacił i da go do tego "serwisu" gdzie kupił. A tamci brną w swoje, że trzeba rower zostawić... Ostatecznie po poszczuciu "serwisu" rzecznikiem praw konsumenta FAKTYCZNIE okazało się, że znowu DA SIĘ, tylko trzeba coś tam przekręcić, więc czekał na rower już TYLKO 2 dni!!!

Porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja również miałem nieprzyjemną sytuację z pewnym serwisem w Olsztynie. Oddałem nowy rower do poskładania. Po kilku godzinach odebrałem go i bardzo happy przystąpiłem do jazdy. Po kilku kilometrach zaczęła mi się ruszać korba. No wiec powrót do serwisu. Panowie oczywiście powiedzieli że poskręcali wszystko zgodnie z instrukcją i z odpowiednią siłą. Na tym przygoda się niestety nie kończy. Znów wsiadłem na rowerek i dzida na miasto. Po kilku kilometrach okazało się, że panowie wkręcili mi pedał pod złym kątem :wallbash: Poskutkowało to oczywiście zniszczeniem korby, która nadawała się już tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...