Skocz do zawartości

[rower] Nakamura Comp XT - ulepszenie


nakamura

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Nakamury Comp XT. Chciałbym "ulepszyć" mój rower. Nie jest zły i nie, żebym na jakąś część narzekał lecz odłożyłem sobie pieniążki i chcę je włożyć w rower. Co do sprzętu (napędu nie mam zastrzeżeń). Tak samo nie chcę zmieniać klamek, manetek bo mi b. pod pasowały. Ogólnie rzecz biorąc mam lekkie nie porozumienie z kołami (głównie obręcze) jak i amortyzator. Również do ramy nie mam większych zastrzeżeń. Jednak czekam na okazję i jak by trafiło mi się coś 400-500zł Kelly's-a godne uwagi to bym raczej wziął.

 

Podsumowując - proszę o propozycję (konkretne marki, modele)

- Amortyzator przedni (400zł) - miękki niech zgarnia dziury

- Obręcze (nie znam cen)

 

Opcjonalnie - rama (500zł) - różne marki

 

Co do mojego osprzętu - b. trudno doszukać się specyfikacji mojego roweru. Jeśli komuś będzie to potrzebne, żeby mi pomóc - z chęcią odpiszę w postach niżej.

 

Zdjęcie mojego roweru. (mogę na prośbę dorzucić zdjęcia - poszczególnych części)

 

http://i30.tinypic.com/2a7d841.jpg

 

Jeszcze jedno, jeśli ktoś coś widzi do poprawki w moim rowerze lub mu się coś nie podoba z chęcią wysłucham waszych opinii i zapewne się nie obrażę (bo nie ma na co) chciałbym poznać też wasze zdanie na temat - co poprawić lub co wam nie gra...

 

Pozdrawiam Patryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny komplecik mi znalazłeś za co bardzo wielkie DZIĘKI.

 

@up.

 

Po rozważeniu kilku kwestii, odpuszczę jednak tymczasowo [3 miesiące] zakup ramki, także zwiększa się pole do popisu cenowo innych części:

- amortyzator (700zł)

- koła (500zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te piasty na maszynach, komplet kółek Mavica to dość dobry pomysł na tuning. Do tego lżejsze dętki i opony (o ile to możliwe- nie wiem jakie masz teraz) i rower

będzie dużo szybszy.

Nie widzę hamulców, ale chyba masz normalne klocki- zainwestuj w takie w aluminiowej obudowie z wymiennymi wsuwkami- są dużo sztywniejsze, używam od miesiąca, różnica jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te piasty na maszynach, komplet kółek Mavica to dość dobry pomysł na tuning. Do tego lżejsze dętki i opony (o ile to możliwe- nie wiem jakie masz teraz) i rower

będzie dużo szybszy.

Nie widzę hamulców, ale chyba masz normalne klocki- zainwestuj w takie w aluminiowej obudowie z wymiennymi wsuwkami- są dużo sztywniejsze, używam od miesiąca, różnica jest duża.

 

Możecie pokazać te hamulce bo za bardzo się nie orientuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, to bierz XT z równoległym dociskiem klocków- używam od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że fantastyczne są. Przypuszczam ze są silniejsze od niektórych mechanicznych tarczówek, ludzie jeżdżą na nich w maratonach i sobie chwalą. Są jeszcze XTR ale w sumie niedużo lżejsze (100g) na komplecie i 2 razy droższe. Komplet Xtków za 160 już byś dorwał, pozostaje kwestia klamek- moje chodzą na Deore i nie narzekam, ale nie używałem xt więc nie wiem jaka różnica. W sumie cenowo nieduża- deore to jakieś 23zł za klamkę, xt to 35- XT będą szpanersko wyglądały ;] Dźwignia XT ma jakieś Servo-Wave- 3 ustawienia siły hamowania- nie używałem nigdy. W każdym razie hample XT są warte swojej ceny, XTR już niekoniecznie a dźwignie to kwestia wyboru.

 

Są jeszcze Avidy, też ponoć całkiem przyzwoite w wyższych grupach ale tu nie jestem rozeznany. Avidy nie mają mechanizmu równoległego docisku jak XT co może być wadą lub zaletą- większa masa, za to klocki równomiernie się ścierają.

 

No i nie wiem co robi Tektro z V-brakeów, ich niższe modele są całkiem przyzwoite i niezawodne (używałem kilka lat RX1), niestety są nie za bardzo dostępne na naszym rynku- właściwie trafiają chyba tylko w złożonych rowerach. A szkoda, bo to świetna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...