Skocz do zawartości

[wyścig] Bratian k. Nowego Miasta Lubawskiego 27.06.2009


ulvgar

Rekomendowane odpowiedzi

27 czerwca po raz drugi odbędzie się wyścig we wsi Bratian koło Nowego Miasta Lubawskiego. Trasa pozostała niezmieniona i tak jak ubiegłym roku rywalizacja Mega odbędzie się na czterech rundach. Najważniejsze informacje są na tej stronie. Kto był rok temu ten wie, że można się spodziewać dobrej organizacji i wspaniałej zabawy. GKL-AGA Team zaprasza! :D Przy rejestracji należy zwrócić uwagę na kategorie wiekowe, które zostały zmienione z racji przynależności do minicyklu Cztery Pory Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsztyn to nie najdalszy zakątek skąd stawią się zawodnicy ale będziemy ich wyczekiwać jak każdych innych ;)

Trasa po ostatnich opadach deszczu nabrała błota, głównie w okolicy lasu przy Jakubkowie. Jest też kilka głębokich kałuż które ciężko ominąć. Dziś znowu pada, jak będzie tak dalej to szykuje się błotna przejażdżka :P Aha, nie ma zwalonego drzewa przez które rok temu przenosiliśmy rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro objazd i znakowanie trasy więc wieczorem będą najświeższe wieści. Co do błota to, tak jak wcześniej wspomniałem, najgorszym odcinkiem będzie las za Jakubkowem => mapa, czyli jakieś 2-3 km. Wczoraj jechałem na dość zjechanych Conti Explorer i tylko raz koło mi się oślizgnęło. Tak jak napisał black rider, i rower i siebie będzie gdzie umyć. Prysznice będą w gimnazjum w tym samym budynku co biuro zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o to czy będę miał się gdzie umyć. Nie chodzi nawet o to że rower u błocę. Na pewno wezmę suche ciuchy. Ale po prostu dla mnie nie jest przyjemnością być mokrym. O wiele lepiej się jeździ jak jest się suchym. Zgodzicie się ze mną.

 

PS. Dlatego dobrze by było w miejscach gdzie ciężko będzie omijać kałużę wysypali piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dlatego dobrze by było w miejscach gdzie ciężko będzie omijać kałużę wysypali piach.

 

I co jeszcze?! Może organizatorzy niech latają z suszarkami, agregatorami i wysuszą całą trasę!!

 

Skoro ci się coś nie podoba to nie jedź - proste.

 

Podejrzewam, że twoja nieobecność nie wpłynie jakoś negatywnie ani na uczestników ani na organizatorów imprezy.

:);)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co wg. Ciebie miałby zrobić Pan Zamana rok temu w Supraślu, kiedy to błoto było na niemal całej trasie? Poprowadzić wyścig szosą? Ci którzy tam byli nie narzekali, a wręcz przeciwnie - byli przyzwyczajeni do łatwych i przyjemnych tras Mazovii a wyścig na Podlasiu był niezłą odskocznią od piasków Mazowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ulvgar.

Ta sama sytuacja była w Warszawie w tym roku, tylko że deszcz zaczął padać w trakcie.

Wg Bikercwa powinni wstrzymać wyścig i poprowadzić szosą albo biegać z wiaderkiem i tam gdzie błoto to piachem posypać. A metę to chyba zrobić w powietrzu bo tam nie było kałuż. Meta była, dosłownie, w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że źle mnie zrozumieliście. ulvgar pisze że jest kilka kałuż których jest trudno ominąć. Więc moim zdaniem powinni w tych miejscach wysypać piach po to by ci co nie chcą się moczyć mogli minąć tę kałuże. Nie sugeruje by wysypać piach na całej tasie tylko w niektórych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne źle zrozumiałem.

To jest mtb, gdzie woda, błoto, piach to coś normalnego. A ci co nie chcą się zmoczyć, niech lepiej zostaną w domu, przynajmniej będzie trochę trudniej.

 

Ej, Bikercwa, skąd ty się wziąłeś?!

 

Dobra koniec tematu nt. podłoża i pogody bo rozmowa zmierza w kierunku do nikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mtb, gdzie woda, błoto, piach to coś normalnego.

 

Nie zgodzę się z tobą że to jest coś normalnego. Ale koniec tematu bo tylko dąży on do kłótni.

 

 

A ja mam jeszcze pytanko. Teren jest bardziej płaski czy górzysty. Więcej spaceru będzie czy jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikercwa, Ty w ogóle byłeś na jakichkolwiek zawodach mtb?!

 

Co do terenu, z tego co pamiętam, to są trzy podjazdy (wg mnie najtrudniejszy jest około 1,5 km od linii startu, natomiast ten ostatni, przy takich opadach to będzie trzeba podejść)

 

Jest bardzo dużo płaskiego terenu ale też jest moment, gdzie bez wysiłku można osiągnąć 45 km/h ;).

 

Tak jak jest opisane przez Ulvgar`a - dość szybkie zawody. Z tego co pamiętam, pierwszy zawodnik przejechał metę po niecałych 2h~1:57 h.

Mi to zajęło około 2:30 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikercwa, Ty w ogóle byłeś na jakichkolwiek zawodach mtb

 

Byłem ale zawsze trafiało się że była elegancka pogoda i sucha gleba. ;)

 

A co do terenu to fajnie że jest dosyć płasko. U nas to same płaszczyzny zero gór. Więc lepiej się czuje na płaskim, choć górki nie są dla mnie jakieś straszne. Mam nadzieje że zabawa będzie przednia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero z pracy wróciłem i dodam jeszcze coś od siebie odnośnie tych wiaderek z piaskiem. Spróbuj samemu zorganizować nawet nie wyścig mtb czy xc ale chociaż małą imprezę dla dzieciaków, a dowiesz się ile to nerwów, czasu i biegania kosztuje. Masz mieć coś na czas a kilka dni przed wyścigiem dowiadujesz się, że może dojedzie a może nie... Jak będą jakieś kałuże to spróbuj ominąć brzegiem ale nie narzekaj potem, że czołówka Cię ochlapie jak będzie przejeżdżać. W sobotę będę na miejscu od rana więc zapraszam na pogawędkę i rozgrzewkę po okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikercwa zrobisz pierwszy blotny maraton i reszta pojdzie jak z platka. Tez kiedys nie bardzo mi bylo jedzic gdy jest mokro. Teraz robie swoje bez wzgledu na warunki i dobrze sie przy tym bawie, na pogode nie mamy wplywu, a urozmaica ona rywalizacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...