Skocz do zawartości

[kaseta, łańcuch] Dobór komponentów


deyot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem sobie ostatnio okazyjnie klamkomanetki i przerzutkę tylną XTR (960). Ponieważ nie chcę się już za na bardzo wykosztowywać, to chcę trochę zaoszczędzić na kasecie i być może łańcuchu ALE nie tracąc przy tym za bardzo na kulturze pracy. Myślałem o kasecie SRAM PG-950 albo coś z grupy Deore. Na wadze mi aż tak bardzo nie zależy ale tak jak piszę, chcę mieć ładnie działający napęd. Z tego co mi się wydaje wyższe grupy kaset od niższych różnią się głównie materiałem z jakich są wykonane. Czy mam rację? Czy zakładając kasetę niższej grupy nie stracę zbyt wiele na kulturze pracy napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

ja mam xtr 971 i manetki też z serii 960 Dc i chodzi to bardzo zacnie. Kaseta to XT i łańcuch Wippermann c908. Do tej klasy sprzętu bierz xt. ew SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o

aleście mu poradzili, no naprawdę:)

 

do przerzutki i manetek xtr wcale nie potrzebujesz kasety i łańcucha xt/xtr. jedno do drugiego ma się jak garbaty do ściany.

powiedz lepiej jaką masz piastę w tylnym kole - jeśli ma alu bębenek musisz dobrać kasetę z alu bębenkiem. jeśli masz np zwykłą deorkę to łańcuch i kaseta deore będzie idealna. różnicy w pracy nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Oczywiście że odczuje! na pająku jest znacznie sztywniejsza no i lżejsza. XTR to już burżuazja ale xt i slx jak najbardziej warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. cyt:

Ponieważ nie chcę się już za na bardzo wykosztowywać, to chcę trochę zaoszczędzić na kasecie i być może łańcuchu (...) Na wadze mi aż tak bardzo nie zależy ale tak jak piszę, chcę mieć ładnie działający napęd.

polecić w ciemno xt/xtr to każdy umie

2. sztywniejsza? w sensie że co? że się nie będzie gięła przy pedałowaniu?;)

3. no i po co mu alu kaseta jeśli ma stalowy bębenek? tylko się zniszczą nawzajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

przy zmianie przełożeń koronki nie gną się tak pod naporem łańcucha. To są niuanse ale skoro ktoś kupuje xtra to chyba zwraca na to uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze sensu kupownia cześci XTR a potem deorke bo to sie mija z celem. Mam cały rower na XT i wpółpracuje to ładnie. Kasety XTR ( zwykłej nie tytanowej ) uważam że niewarto kupować lepiej zwykłą XT która jest tańsza, cięższa o 70 gram a też sporo pozyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem kombinację: kaseta XT i łańcuch LX. Facet, który mi sprzedawał odradzał SLX i powiedział, że za tę cenę lepiej dorzucić parę złotych i kupić XT. A jeśli już kupować coś na dłużej i za nieduże pieniądze to kasetę deorkę, bo jest ponoć nie do zajechania. Tak mi w każdym razie powiedział. Skręciłem - działa świetnie. Tylko jeszcze korba do wymiany. Ale to dopiero w lipcu jak wpadnie trochę kasy.

Dzięki za porady w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąc sie pod temat. Otóz mam takie pytanie czy zestaw: korba XTR, łańcuch XTR(CN-7701) i kaseta CS HG50 będą współpracowały ze sobą bezbolesnie? Czy należałoby pomyslec o kasecie z wyższej grupy? I jeszcze jedno pytanie czy przerzutki przednia i tylna z grypy XTR będą współpracowały prawidłowo z manetkami SLX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój osprzęt wygląda tak:

Klamkomanetki XTr DC

przerzutki XTR

kaseta LX

Łańcuch connex

Korba XT..

Wszytko działa poprawnie a dużo już jeźdze.. Mysle ze jeśli wstawiłbyś przerzutke przednią XT to było by dobrze, bo według mnei przerzutki powinny byc dobre. kaseta to LX wystraczający a łańcuc.. Hmm coś z serii XT bym wybrał :)Jeśli chodzi o korbe.. to nie wiem ile pieniążków byś chciał przeznaczyć na to.. Przy tym co tu napisałem wstawiłbym XT.. Wszytko zalezy od funduszy.. Mój kolega jeździ na całym osprzęcie LX i nie narzeka.. Najlepiej jest miec wszytko z tej samej serii.Tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...