Skocz do zawartości

[hamulce] Avid Elixir vs. Juicy 7


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie, jakby niepomalowane są od środka klamki, ale w sumie to ostatnia rzecz która mnie w tych hamplach interesuje. Malowanie czy anoda to też duperele, jedno czy drugie i tak zeszlifuję na jakichś skałach... Mój przedni waży 270 plus tarcza ze śrubami 188. Tylny waży 314 z adapterem plus tarcza i śruby 170.

 

No a hamowanie - nawet niedotarte hamują lepiej niż Juicy. Jutro ciąg dalszy testów jak pogoda pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w sklepie prześwit na przodzie i szczelina jest minimalnie mniejsza niż w juicy. Nie widzę tu ryzyka ocierania.

 

Na tyle natomiast nic nie wypatrzyłem, bo zaciski we wszystkich rowerach były źle ustawione.

 

Na 100% trudniej będzie je ustawić ale przecież nie robi się tego codziennie.

 

Mam nadzieję że kopaczus trochę pojeździł dziś i zda relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj trochę jeździłem i nie miałem problemów z ustawieniem. Wystarczy robić jak Avid poleca, poluzować śruby, zacisnąć klamkę i dokręcić śruby. Potem jedynie minimalna ręczna korekta i wszystko gra. Więc nie można mówić ze Elixiry mają jakiś problem z ustawieniem klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie oglądam puchar świata DH w Mariborze, na rower idę po południu ;) Ja miałem problem z ustawieniem zacisku z powodu tarcz Hope - musiałem zeszlifować trochę zacisk przy śrubie mocującej bo ocierał o nity tarczy. No ale przy normalnych tarczach procedura ustawiania zacisku jest taka sama jak w Juicy, w swoich nie musiałem nawet użyć pad contact adjustment.

 

Z drugiej strony, odnoszę wrażenie że tarcze G3 są bardziej delikatne niż G2 - w większości Cannonów które ostatnio składałem nowe tarcze wymagały lekkich poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a może napiszesz jak to działa?

Chodzi o Elixira w całości?

hmm, nie wiem co napisać :) Przejechałem na razie 80km. Jest to mój pierwszy hamulec tarczowy, nie mam w tym doświadczenia. Mogę jedynie porównywać z Shimano LX z DualControl mojego brata.

Mój Avid się dociera, ale już i tak hamuje super, bardzo szybka reakcja, jazda w strumieniu nie robi na nim żadnego wrażenia. Dla mnie jest OK. Klamka i regulacja działa tak jak powinna, łatwo ją można wyczuć.

Więcej napiszę za parę tygodni. Po jakimś trudnym maratonie czy XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przygrzałem trochę Elixirki na zjeździe i jedyne co mogę powiedzieć to ŁO KU***!

 

Fantastyczne heble, hamowanie jednym paluszkiem na trasie gdzie przeważnie w połowie musiałem łapać za Juicy dwoma palcami, a to nienajlepsza opcja na lokalnych trasach. W każdym razie, po spiłowaniu przedniego zacisku odrobinę wszystko śmiga bezgłośnie. Po dotarciu modulacja jest idealna a siła taka jak w Code. Coś pięknego. Juicy to dobre hamulce, ale Elixiry są po prostu w innej lidze.

 

Parę fotek z dzisiejszego wypadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie starcza :)

 

a ja mój tylny dziś musiałem oddać do serwisu..

najprawdopodobniej uszczelka, bo klamka wcale nie chciała wracać po dzisiejszym dojeździe do pracy;/ jutro będę wiedział co i jak. ;/ mam nadzieje, że na maraton w Krakowie będę miał hamulec z powrotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie starcza :)

 

a ja mój tylny dziś musiałem oddać do serwisu..

najprawdopodobniej uszczelka, bo klamka wcale nie chciała wracać po dzisiejszym dojeździe do pracy;/ jutro będę wiedział co i jak. ;/ mam nadzieje, że na maraton w Krakowie będę miał hamulec z powrotem :D

aj, i właśnie dlatego coraz bardziej zastanawiam sie nad ewentualnym zakupem w Harfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew - Dlaczego? Co ma do tego Harfa?

Mam wrażenie, że ewentualna realizacja naprawy gwarancyjnej może być łatwiejsza w harfie niż np. w cykloturze.

 

A może cyklotur daje gwarancję dystrybutora? Jak z tym w końcu jest?

 

Cały ambaras z powodu niedawnych moich problemów ze sparrow-bike. Nie chcę mieć żadnych problemów z gwarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj, i właśnie dlatego coraz bardziej zastanawiam sie nad ewentualnym zakupem w Harfie.

 

 

Mam wrażenie, że ewentualna realizacja naprawy gwarancyjnej może być łatwiejsza w harfie niż np. w cykloturze.

 

A może cyklotur daje gwarancję dystrybutora? Jak z tym w końcu jest?

 

Cały ambaras z powodu niedawnych moich problemów ze sparrow-bike. Nie chcę mieć żadnych problemów z gwarą.

sam hamulce oddałem do serwisu sklepu w którym je kupiłem..

prowadzący ten sklep do dobrzy kumple, sam przez jakiś czas tam pracowałem z Nimi, także zobaczę co dadzą rade zrobić..

w najgorszym wypadku hamulec pozostanie w takim stanie, w jakim jest na BM w Krakowie a dopiero w poniedziałek go wyślę do Harfy, mimo wszystko hamulce maja nie całe 2 miesiące więc gwarancji nie chce na nie stracić.

Dodatkowo wczoraj napisałem e maila do serwisu w Harfie w sprawie tej usterki, do tej chwili nie raczyli odpowiedzieć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moderatora Czy można by utworzyć temat pt Hamulce Avid Elixir, z postów z tego tematu?

 

Dzisiaj poprowadziłem przewód hydrauliczny w inny sposób.

Jednocześnie użyłem tego "banjo" i je dopasowałem. Hamulce Elixir R.

Wystarczyło poluzować śrubę i bez problemów ułożyłem kabel.

P6230145.jpg P6230146.jpg P6230147.jpg

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew - hamulce zakupione w Cykloturze, MK Bike, Skleprowerowy - pochodzą z polskiej dystrybucji i w wypadku problemów wszystkie trafiają do Wrocławia na Robotniczą ;)

 

Problematyczne są zakupy w sklepach udzielających własnej gwarancji "na podstawie paragonu" Bikestacja, Bike-Sport i inne. które zaopatrują się u Niemców - wtedy zależnie od przypadku albo naprawią sami, albo zapłacą dystrybutorowi za serwis, albo odsyłają do Niemiec co często ciągnie się bardzo długo.

 

Zbyhoo przyklej sobie naklejkę (bikeshield) na koronie amortyzatora - inaczej linka pięknie ci wyszlifuje tam lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...