Skocz do zawartości

[hamulce] Avid Elixir vs. Juicy 7


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo w obu tarczach :P Woda w rurach to idealne określenie, ale to nie zawsze i nie ma chyba jakiegoś stałego czynnika przez który by się to działo. Moje hamulce też się docierają. Poza tym z tyłu mam ABS pomimo prostej tarczy coś ociera albo kij wie co...tak jakby mi kamień wlazł tam i ocierał. No a z przodu mam pokrzywioną tarczę...

 

coś takiego? http://www.youtube.com/watch?v=lIyMjXugEOU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wsadzisz go gdy zacisk jest na tarczy ? Chyba nie :)

Racja, nie doczytalem i palnąłem głupote ;D Tak swoją drogą to można rozepchnąć tłoczki nawet jak zacisk jest na tarczy. Jest to nieco bardziej kłopotliwe niż mając go luzem w ręku ale da sie zrobić. Jak tłoczki stawiają duży opór to wtedy zestaw wkręcamy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mam z tylnym hamulcem. Takie wycie i wibracje, cały rower się trzęsie. Bulgotanie mam tylko z przodu i to tylko dźwięk :) Może denerwujący, ale przynajmniej da się hamować.

 

Miałem bulgotanie i piszczenie z przodu, a że jestem wrażliwy na takie rzeczy to dla eksperymentu założyłem starą tarczę G2CS i pozostało już tylko piszczenie co da się zaakceptować - z tyłu na szczęście cisza zupełna na nowej tarczy G3CS, ale z przodu żeby to osiągnąć to rzeczywiście trzeba chyba zainwestować w tarczę XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyszło na to że czytam już ten wątek jakieś 4 godziny ... wiem wolny jestem ale cóż wakacje są i otępiały jestem :D pytanie : czy elixir cr będie nadawać sie do bardzo mocnego fr i lżejszego dh ? nie wiem czy dopłacać do E cr z tarczą 185mm czy kupić E r z tarczą 203mm 50 zł taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, cr jest dellkatniejszy od r. Delikatne uszczelki w pokrętle pad contact, brak zabezpieczenia przed nadmiernym wykręceniem regulatora to podstawowe wady.

 

Lepiej weź R. Skok klamki jest optymalny dla większości użytkowników, więc dodatkowa regulacja często okazuje się niepotrzebnym bajerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elixir 5 to troche inna konstrukcja od r i cr . ma mniej regulacji ale z wytrzymałością nie powinien mieć kłopotów. Co do elixir Cr to bardziej by mi pasowały nawet kolorystycznie... a czy w cykloturze Cr są sprzedawane z adapterem i z gwarancją na te wszystkie uszczelki które jako pierwsze mogą sie zepsuć < tak ogólnie pytam> ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi palce zmiażdżyło w hayesach stroker trail :) ale miałem zapowietzrony hebel . hm teraz też mam troche ale jakoś hamuje a klamka wolno odbija wydaje mi sie że to tłoczek w klamce. Co do elixir to zdecyduje sie na "eRki" . Jeżdżę w dość ostrym terenie więc napisze coś o ich sile i modulacji, wadach i Ew zaletach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Code 5 posiada klamkę z modelu Juicy 5. Ten hamulec jest znacznie mniej awaryjny od pełnego Code.

 

Naprawa klamki C5 jest 3 krotnie tańsza od naprawy pełnego Coda. W dodatku klamka w pełnym C. jest najsłabszym punktem hamulca, lubi się popsuć i trudno ją naprawić

 

W "C5" jest regulacja odległości klamki od kierownicy, jak w każdym avidzie.

 

TaperBore to nowość, istnieje tylko w elixirach i najnowszych codach. Szczerze mówiąc wolałbym klamkę z klasycznym tłoczkiem zamiast TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem artykuł o najnowszym codzie. Z wyglądu mi nie przypadł ale nie ciągnę tematu bo w cykltur już się skończyły :) co do elixir r boje się o klamkę bo np przy spotkaniu z ziemią albo drzewem klamka mocno się zbliży do kiery może coś 'pójść" w niej ? no bo ja preferuje te mocniejsze sporty a mój hayes już prosi o wymianę, kasy mam nieco powyżej 400 zł i już sam nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...