Skocz do zawartości

[anodowanie] czyli - zloty rower:]


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

skladam rower dla mojej kobiety (strasznie sie wkrecila, jak ja budowalem swoj i tez chce;)). ma to byc szosowy SS na piascie torpedo, z szosowym barankiem. ale z racji tego, ze sprzet bedzie damski, musi 'odpowiednio wygladac'. i teraz:

 

1. czy sa jakies przeciwskazania do anodowania na zloto: mostka, sztycy, korby, obreczy?

 

2. czy zeby uzyskac jednolity odcien we wszystkich tych elementach musza byc one wykonane z jednakowego stopu?

 

3. czy po anodowaniu obreczy nie bedzie problemu z funkcjonowaniem hebla (nie zetrze sie 'kolor')?

 

4 czy ktos w ogole bawil sie w zloty kolor aluminium?

 

5. wiecie moze ile taka zabawa by kosztowala?

 

 

 

rower ma wygladac mniej, wiecej (z naciskiem na wiecej;)) tak:

 

http://www.fixedgeargallery.com/2009/jan/2/ScottSpencer.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeciwwskazań nie ma żadnych. Jedynie trzeba usunąć starą anodę lub lakier z mostka.

2. Z tego co wiem to nie, zależy to od ilości użytego barwnika - dobra firma z pewnością zadba o identyczny odcień.

3. Kolor niestety zetrze się w miejscu styku z klockami, chociaż wbrew pozorom nie wygląda to wtedy źle (przynajmniej wg. mnie.

4. Bawiło się wiele osób i producentów ;)

5. Tutaj nie mam najmniejszego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywalem sie jak sprawa wyglada w Poznaniu i albo zaklady juz nie anoduja (bo podobno nie bylo to popularne i sie nei oplacalo) albo nie anoduja na zloto:/

 

jeden gosciu krzyknal mi cene za zlocenie - 300 PLN za jedna obrecz;]

 

wzamian proponowali lakierowanie proszkowe na zloto, ale nie wiem czy efekt bedzie zadowalajacy.

 

bede jeszcze probowal w stolicy, ale jak ktos ma jakies info to prosze o odzew;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem miejscowke pod poznaniem gdzie za obrecz, sztyce, mostek i korby gosc powiedzial ze wezmie okolo 100 pln! jest git.

 

teraz inny problem - podobno zeby uzyskac taki sam kolor trzeba uzywac tego samego stopu aluminium we wszystkich czesciach:] ciekawe jak tego dokonam...

 

jakies propozycje?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Nasz zakład specjalizuje się w anodowaniu.Zajmujemy się również barwieniem aluminium, więc nie byłoby problemu z częściami rowerowymi.Oczywiście w miare możliwośc, bo jak wiadomo nie każdy detal da sie anodować.Ale próbki możemy zawsze zrobić bez problemu!

 

Zapraszam!

 

www.tadgen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...