Skocz do zawartości

[Tylna piasta] Zmiana z śruby na zacisk - jak?


DaFi1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim rowerze mam zwykłą śrubę na dwie nakrętki, chce zmienić ją na zacisk, co muszę kupić żeby to zrobić? Nie mam pojęcia jak to zrobić, gdyż ta śruba która jest w piaście jest gruba, a zacisk jest strasznie cienki.

 

Proszę tylko nie pisać, że muszę kupić zacisk, bo to oczywiste^^ smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić oś na dostosowaną do zacisku - oś drążoną. Myślę, że jeśli nie wiesz jak to zrobić i porównujesz grubość "śruby" do zacisku to powinieneś udać się z tym do serwisu. Jeśli chcesz samemu to trzeba nakręcić konusy na nową oś, ułożyć kulki, nasmarować, skręcić na nowo i wykasować luz, oczywiście uważając żeby żaden syf się do środka nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, bardzo dobry schemat. Wielka dziekówa za niego^^.

 

Czyli tak na chłopski rozum, potrzebuje oś, która będzie wydrążona w środku (kupie ją w sklepie rowerowym? cena?) i zacisk, który już kupiłem (http://allegro.pl/show_item.php?item=627317883), ale skąd ja wezmę te wszystkie śruby i podkładki? One są już w obecnej piaście, w tej której mam normalną ośkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Podepnę się pod pytanie, posiadam tylną piastę NS Coaster DH 12 x 135 mm-Jest jakaś możliwość założenia jej do widelca w którym zawsze były mocowane koła z piastami i osią drążoną 10mm i zaciskiem.Słyszałem ,że są do takich piast wymienne osie drążone które pasują do standardowych ram na 10mm i zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, znowu wracam do tego tematu. Kupiłem oś pod zacisk, wszystkie konusy, zacisk i już się zabrałem do wymiany. Ściągnąłem z lewej strony jednego konusa, podkładkę i wciągnąłem kulki, z drugiej strony odkręciłem taką cienka nakrętke mocującą wolnobieg, podniosłem wszystkie zębatki i śruty sie wysypały, na szczęście wszystkie znalazłem. Ale nie mam pomysłu jak dalej odkręcić ten bębenek, jest do tego jakiś specjalny klucz? Przyznam że pierwszy raz to w ogóle odkręcam i improwizuje.

 

Obecnie to widzę:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...de5fd1263b.html

 

Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...