Skocz do zawartości

[tarczówki hydrauliczne] Avid Elixir CR


Rekomendowane odpowiedzi

AVID ELIXR CR to moje pierwsze tarczówki i ogólnie pierwsze hamulce hydrauliczne.porównywać więc mogę tylko z v'kami (sram 9.0), do których byłem bardzo przywiązany i zawsze twierdziłem że tarcze są zbędne do roweru xc. Jak się okazało - nic bardziej mylnego. Siła hamowania,modulacja - niebo a ziemia. Ale do sedna,chciałbym podzielić się kilkoma inplus i inminus na temat Elixirów:

 

+ rewelacyjna modulacja (porównując do v'ek)

+ duża siła (porównując do v'ek)

+ regulacja odległości klamki realizowana przez pokrętło

+ regulacja skoku/czułości realizowana

+ bezobsługowość (choć przejechałem dopiero kilkaset kilometrów)

+ fajny wygląd

 

- regulacja skoku/czułości - niestety pad contact (bo tak się ta regulacja nazywa) obracając się podczas kręcenie,obraca również przewód hamulcowy

- kręcąc regulacją skoku/czułości należy zachować ostrożność gdyż zbyt mocne jej wykręcenie powoduję wykręcenie przewodu od klamki,co skutkuje ubytkiem płynu oraz zapowietrzeniem. regulacja nie ma ogranicznika.

 

 

Czekam na opinie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie mieć mały skok klamki i chciałem mieć możliwość jego regulacji. Oczywiście tarcze to nie V'ki i trochę "luzu" musi pozostać właśnie na modulacje.

Prawda jest taka że użyłem tego raz,do ustawienia pod siebie.. prawda taka ze w zasadzie jest to całkowicie na max ustawione.. także w zasadzie niezbędne do życia to nie jest,ale chciałem mieć to mam. Cena była okazyjna więc stratny nie jestem,a zadowolony z działania bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam.

Tak jest. Hamulce sprawują się rewelacyjnie. Od momentu dotarcia,do dziś (czyli po 1100km) nie ma rożnicy w działaniu. Mieszkam w beskidach i warunki tutaj są zmienne, natomiast działanie hamulców nie :thumbsup:

POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy już odpowietrzałeś? Ja osobiście odpowietrzałem i mam wrażenie jak by nie do końca się udało przynajmniej z przodu, bo tyłu nie ruszałem. Klamka nie ma zbiorniczka, a jak ma to bardzo mały i mam wrażenie że mieści za mało płynu i dlatego może to wrażenie zapowietrzenia? Hamulec hamuje ale przed wymianą płynu dało się zrobić manuala na przednim hamplu, a teraz już nie. Wciskam do końca a on aby zwalnia. Takie rzeczy jak to czy tarcza jest czysta oczywiście już sprawdzałem i wina tkwi raczej w samym hamulcu. Ktoś by mógł mi pomóc w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

czy zmieniałeś już klocki? ja mam avidy juicy 7 i mam zamiar zmieniać, kolega ma Magury Louise i tam zmiana klocków trwa chwile. W Juicy chwile to trwa a przy moich zdolnościach manualnych to problem. W Magurze odkręca się imbusa a same klocki wsadza się na magnes.

 

w elixirach to banał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Do dziś przejechane 1310km na Elixir-ach CR (2010) i szlak trafił uszczelkę w tylnym zacisku(wyciek płynu),hamulec zapowietrzony a klamka dochodzi do końca.

Co z tego że hamulec nawet fajnie chodził do czasu skoro po takim przebiegu zonk.

Czy trafiłem na felerne egzemplarze?Czy taka już przypadłość tych hebli?Z każdym dniem zaczynam żałować wydanej kasy ze względu na awaryjność,nie wspominając że od miesiaca przedni hamulec za holere nie mogę odpowietrzyć,tzn. jest niby z nim wszystko O.K. klamka twarda,skok jałowy niewielki,ale jak tylko postawie rower pionowo na tylnym kole momentalnie klamka zapada się. Tylko szybkie-energiczne podpomkowanie jakieś 10razy i dźwignia znowu staje się twarda,no i niby jest w porządku,mogę znowu jeździć lecz znowu jak postawie rower do pozycji pionowej problem powraca.

Chyba zmienię markę i zacznę się rozglądać za nowymi heblami.

Edytowane przez cichy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...