Skocz do zawartości

[rower] Unibike Viper Vs Merida Crossway TFS 100 Comfort v


chropek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed dylematem kupna roweru.

 

Rowerek ma mi służyć głównie do szybkiej jazdy po drogach utwardzonych, ale także w terenie, po delikatnie piaszczystych drogach leśnych i polnych. Bardziej ekstremalnych warunków terenowych nie przewiduję.

Ponieważ planowałem wydać ok. 1500 zeta, waham się w tej chwile pomiędzy dwoma modelami:

Unibike Vipers GTS (ok.1500 PLN)

http://www.unibike.pl/vipergts.html#

 

Merida CROSSWAY TFS100-COMFORT-V (ok. 1650 PLN)

http://www2.merida-bikes.com/en_INT/Bikes.Detail.169

 

Sprzedawca w sklepie usilnie namawia mnie na Unibike'a twierdząc, że w tej cenie posiada zdecydowanie lepszy osprzęt.

Po porównaniu jednak z Meridą odnoszę wrażenie, że różnice sprzętowe nie są aż tak duże niewielkie.

 

Merida jest faktycznie nieco droższa, ale czy dopłaca się faktycznie tylko za markę??

Aż podejrzliwie brzmią peany sprzedawcy na temat Unibike'a.

Nie ukrywam też, że Viper mnie stylistyką zdecydowanie nie przekonuje.

Słyszałem ponadto opinie, że Merida ma nieco lepszą ramę (TFS).

 

Czy moglibyście pomóc mi w wyborze?

Czy ktoś ma jakieś wyrobione zdanie na temat Unibike Viper'a?

Czy różnice w osprzęcie będą w ogóle dla mnie zauważalne? Jeżeli nie, to chyba byłbym skłonny dopłacić 150 zeta do Meridy.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że różnice są na korzyść Unibike'a, jestem świadomy. Zastanawiam się czy są to istotne różnice w ważnych elementach.

Jeśli twierdzisz, że tak, to dzięki za pomoc :o

 

A co z ramą, ta podobno jest lepsza u Meridy?

Nie jestem raczej typem użytkownika, który by w przyszłości majstrował przy wymianie osprzętu, więc raczej wychodzę z założenia, że cykl życia jednej ramy = cykl życia jednego roweru. Nie oczekuję więc od ramy, że przetrwa "kilka pokoleń" osprzętu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...