Skocz do zawartości

[rama] Jaka dobra rama amortyzowana z dAmperem do 500zł?


pplotczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem samemu złożyć swój wymaRZony rower. Od_razu podkreślam że dobrze znam się na serwisowaniu rowerów. Potrzebuje jakiejś dobrej sprawdzonej dość taniej ramy, bardzo solidnej i dość lekkiej. Może to być też rama od jakiegoś seryjnego roweru bo jest możliwość kupna samej ramy (pytałem w rowerowym)

Warunki jakie rama musi spełniać:

  • Aluminium
  • Dobry dAmper
  • Solidna i wytrzymała
  • Do 500zł

 

Mam 17 lat 70 kg 174cm wzrostu myślę że 19" lub 21" coś rozwojowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem samemu złożyć swój wymarzony rower. Od razu podkreślam, że dobrze znam się na serwisowaniu rowerów. Potrzebuję jekiejś dobrej, sprawdzonej, dość taniej ramy, bardzo solidnej i dość lekkiej.
Tanie, dobre, lekkie i niezniszczalne, klasyczna utopia :rolleyes: Może jeszcze perpetuum mobile. Da się za to dorwać jakąś podstawową ramę używaną. Moja uwaga - postanowiłeś złożyć rower marzeń? Ja to rozumiem, ale podstawą roweru, która ze wszystkich części ma największy wpływ na ostateczne parametry i osiągi maszyny, jest rama. A Ty najwyraźniej nie masz sprecyzowanych, ba, żadnych wyobrażeń tej ramy i pytasz nas, jaką kupić. Trudno tu mówić o składaniu sensownym i składaniu roweru marzeń imo. Biorąc pod uwagę budżet, trzeba się rozejrzeć po portalach aukcyjnych, kumplach i być gotowym na polowanie. Z rozmiarem tak, jak napisał Timon..

Może jakiś Kross FR, ale raczej pomyślałbym o ramie sztywnej, tu jeszcze będzie jakiś wybór..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego FRa z prymitywnym damperem może upolujesz po jakimś czasie używanego. Z tym, że to nie jest lekka rama, ani wysokiej jakości. Nie podałeś w ogóle do jakiego typu jazdy, ale też jeśli chodzi o sprawdzanie się, to zależy w czym. Ta najlepsza będzie do średnio ostrej jazdy, nie do wycieczek. No i Kross, to Kross, zdarzają się np. krzywe egzemplarze nówek, a z używanymi tym bardziej trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie potrzebujesz roweru za grubą kasę ale koniecznie chcesz fulla i to za 500zł. Wymagasz rzeczy niemożliwych. Sprecyzuj swoje oczekiwania. Za 500zł kupisz najwyżej ramę sztywną ze średniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...