Skocz do zawartości

[łańcuch]łancuch wchodzi mi korbe


jacekr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem absolutnym laikiem jesli chodzi o rowery gdyz dopiero zaczynam swoja przygode ale ilosc problem z kazdym dniem sie zwikesza

 

przede wszystkim mój problem to przy zmianie biegów przednich bardzo często wchodzi mi łańcuch pod korbe.

Z przodu mam acere 8 a z tyłu LX 9. wszelkie próby regulacji zawiodły

 

Macie jakieś pomysły ??

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze sie nie znam przekazuje to jak mi to opisywano.

 

Przerzeutkę z przodu mam Acere osemkową ( chodzi chyba ze dostosowana do biegów 6-7-8) a z tylu mam przerzutke LX ale juz na naped dziewiatkowy.

 

I problem jest taki, ze przy zmianie biegu, najczesciej z nizszego na wiekszy w przedniej przerzutce, lancuch dolnego ciągu (??)wchodzi z powrotem na zebątke zamist isc do tylu.powoduje to zablokowanie korby. musze twedy zaczac pedalowac do tylu i znow do przodu i dziala. jednak przy szybkiej mzianie biegow tak byc nie moze..

 

czy choc troche wyjasnilem moj problem ? jesli nie bede sie starac dalej gdyz bardzo potrzebuje pomocy.

 

ps. wlasnie zmienilem lancuch na taki do napedu dziwiatkowego. zobacze czy to cos zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm ja dalej nie zabardzo moge pojąc :D . Znaczy tyle zrozumieałem, masz korbe z przodu i założmy łańcuch na 2 zebatce. No i chcesz wrzucic na 3. i Co sie dzieje ? łańcuch sie blokuje ? czy co ?

Mi sie zdazało czasami ze podczas jazdy (tylko nie pamietam czy zmieniałem bieg czy nie) łańcuch sie zaczepił o zebatke w ten sposob ze z tej strony korby czyli na dole gdzia łańcuch wraca do przerzutki tylnej zaczepił sie o zeba (czy o cos innego) i pociągnęło go do gory i korba sie zablokowała bo ten odcinek z dołu zaklinował gorny odcinek.

 

No fakt ciezko sie tłumaczy takie rzaczy...dlatego najlepiej zrob fotke zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdazało czasami ze podczas jazdy (tylko nie pamietam czy zmieniałem bieg czy nie) łańcuch sie zaczepił o zebatke w ten sposob ze z tej strony korby czyli na dole gdzia łańcuch wraca do przerzutki tylnej zaczepił sie o zeba (czy o cos innego) i pociągnęło go do gory i korba sie zablokowała bo ten odcinek z dołu zaklinował gorny odcinek.

 

ooo wlasnie to jest problem !!

wychodzi ze miales to samo z czym ja sie czasem mecze ;/ ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ok a teraz po kolei jaka korba dokładnie model itd, model łańcucha. Niektore korby mają takie nity wspomagające prace z okreslonymi łańcuchami. mozliwe ze sie o to zaczepia. Na jakich przełożeniach ci sie to dzieje? Jaki przebieg ma rower (korba i łańcuch). Zaczepia ci sie w tym samym miejscu czy jak popadnie ?? jak masz rozbieralna korbe to rozbierz ja i poogladaj dokładnie moze coś jest w niej co powoduje zaczepianie łańcucha. Moze łancuch ma jakeś wydarcie wygiecie ze moze sie zaczepić ... Zrob dokładny przegląd w dobrym swietle. Sproboj z innym łańcuchem (nowym jak sie przyjmie). Jak ci sie uda daj linki do zdjec tylko dobrych zdjec w wysokiej rozdzielczoscie mozliwie.

 

Moze razem dojdziemy do jakiejś konkluzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...